Win 10 sıfırlama sonrasında yaşanan Ekran donması

Bu konuyu okuyanlar

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Dün sıfırlamaya başladım geceden. Sabah işlerimleri bitirdim. Fakat masa üstünde hiç bir şey yapılmıyor. Farenin imleci bile oynamıyor. Tuşlar tepki vermiyor.

Ama masa üstüne gelirken şifre yazmakta ve o sırada fareyi kullanabiliyorum.

İlk defa bu sorunı yaşadım. Çözümünü bilen var mı ?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Aynı sorunu bende yaşamıştım. W10 kurulu cihaza W7 yüklemiştim hiç bir işlem yapmamıştı meret, o ise W10 yüklenmesi gerekiyormuş. :)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Anladığını umuyorum.
@Halktan Biri

Valla kardeşim ben şuan tekrar sıfırladım bakalım düzelicek mi...

Oysa daha önce 4 5 kez sıfırladığım olmuştu. İlk defa böyle saçma bir sorunla karşılaştım. Araştırdım sorunu fakat pek elime bir şey geçmedi

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Anladığını umuyorum.
@Halktan Biri
İyiki etiketlemişsin. Yoksa konuyu görmeyeceğim. Konuyu Windows bölümüne açmazsanız nasıl göreyim ben? :D
Dün sıfırlamaya başladım geceden. Sabah işlerimleri bitirdim. Fakat masa üstünde hiç bir şey yapılmıyor. Farenin imleci bile oynamıyor. Tuşlar tepki vermiyor.

Ama masa üstüne gelirken şifre yazmakta ve o sırada fareyi kullanabiliyorum.

İlk defa bu sorunı yaşadım. Çözümünü bilen var mı ?
Windows 10'u sıfırlamak sorunsuz değil. Bunu bizzat ben de yaşadım.
Mouse ve klavyenin driverı varsa yükleyebiliyorsanız yükleyin.
Varsa sistem geri yükleme yapabilirsin. Ya da olmadı temiz kurulum yapmanız sorunu çözecektir büyük ihtimalle.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
İşte tezatlık ne yazık ki orada başlıyor. Yüksek ihtimal ile driver sorunu ile alakalı olabilir diye düşünüyorum.
İyiki etiketlemişsin. Yoksa konuyu görmeyeceğim. Konuyu Windows bölümüne açmazsanız nasıl göreyim ben? :D

Windows 10'u sıfırlamak sorunsuz değil. Bunu bizzat ben de yaşadım.
Mouse ve klavyenin driverı varsa yükleyebiliyorsanız yükleyin.
Varsa sistem geri yükleme yapabilirsin. Ya da olmadı temiz kurulum yapmanız sorunu çözecektir büyük ihtimalle.

Yalnız şöyle bir durum da var.

Sağ alt tarafta bulunan saat ve şarj gibi sürekli değişiklil gösteren eylemlerde donmuştu. Mesela 11.59 a açılan bilgisayar 20 dakika sonra yine 11.59.

Şarj durumu 20 dakika sonra da aynı. Yani bu durumda sürücü yerine direk sıfırlamayı tercih ettim.

Az önce baktım da %89 da. 20 30 dakikaya sanırım son durumı görürüz.

Ama benim kafamı kurcalayan neden daha önce defalarca sıfırlamama rağmen şuan böyle bir durum oldu ve önce yaşamadım ?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ama benim kafamı kurcalayan neden daha önce defalarca sıfırlamama rağmen şuan böyle bir durum oldu ve önce yaşamadım ?
Abi keşke defalarca sıfırlamasaydın. Disk ömrüne yazık ediyorsun. En iyisi format atmak.

---- Mesajlar birleştirildi ----

alnız şöyle bir durum da var.

Sağ alt tarafta bulunan saat ve şarj gibi sürekli değişiklil gösteren eylemlerde donmuştu. Mesela 11.59 a açılan bilgisayar 20 dakika sonra yine 11.59.

Şarj durumu 20 dakika sonra da aynı. Yani bu durumda sürücü yerine direk sıfırlamayı tercih ettim.
Windows 10'da böyle sorunlarla karşılaşılabiliyor. Umarım diskinde sorun olmamıştır. Benim disk bozulduğunda fare hareket ediyor ama hiçbir şey açılmıyordu, kısacası sistem yanıt vermiyordu. Sonra bilgisayarı kapatıp açınca anladım ki disk bozulmuş.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aynı sorunu bende yaşamıştım. W10 kurulu cihaza W7 yüklemiştim hiç bir işlem yapmamıştı meret, o ise W10 yüklenmesi gerekiyormuş. :)
7. nesil ve üstü Intel işlemcilerde sadece Windows 10 yüklenebiliyor. Diğer durumlarda donanıma destek verilmiyor.

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
7. nesil ve üstü Intel işlemcilerde sadece Windows 10 yüklenebiliyor. Diğer durumlarda donanıma destek verilmiyor.

Cihazı görsen W10 değil Xp zor kurarsın, nereden de aldırdım o pc yi.. Zamanında A101'den aldırmıştım sanırım patrona Asus marka ancak işlemci olarak dandik bir şey var sanırım üzerinde W10 bile kursan patates gibi kalıyor cihaz..

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Abi keşke defalarca sıfırlamasaydın. Disk ömrüne yazık ediyorsun. En iyisi format atmak.

Kardeşim ilk defa duydum böyle bir şey ya. Ciddi misin ?

Windows 10'da böyle sorunlarla karşılaşılabiliyor. Umarım diskinde sorun olmamıştır. Benim disk bozulduğunda fare hareket ediyor ama hiçbir şey açılmıyordu, kısacası sistem yanıt vermiyordu. Sonra bilgisayarı kapatıp açınca anladım ki disk bozulmuş.

Tekrar temiz bir kurulum yaptım şuan her şey yerli yerinde

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163