win 10 pro 1903 takılma-donma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Nasty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 1 ay önce Monster abra a5 15.1 pc aldım.Aldığım gün win 10 pro 1903 sürümünü kurdum ptt'den key aldım.Bütün sürücüleride güncelledim ama nedense

bilgisayarım açılırken,kapanırken,ekran karartmasından çıkarken,uyku modundan çıkarken görüntü ayarlarına tıklayınca mousede bir takılma oluyor.1 aydır bu sorunla uğraşıyorum normalde

takmazdım ama bilgisayarım yeni olduğu için her takıldığında sinir oluyorum.

Şu zamana kadar yaptıklarım:
1) baştan format attım
2)ekran kartı driverını güncelledim
3)intel chipset güncelledim
4)ram testini yaptım

Bilgisayarımın özellikleri
  • Intel Coffee Lake Core i5-9300H
  • 4GB GDDR5 Nvidia GTX1650 128-Bit
  • 15.6" FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran
  • 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz
Arkadaşlar her türlü önerilerinize açığım.Yardımcı olursanız sevinirim

IOTCORE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
mouse marka model bilgisini paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar 1 ay önce Monster abra a5 15.1 pc aldım.Aldığım gün win 10 pro 1903 sürümünü kurdum ptt'den key aldım.Bütün sürücüleride güncelledim ama nedense

bilgisayarım açılırken,kapanırken,ekran karartmasından çıkarken,uyku modundan çıkarken görüntü ayarlarına tıklayınca mousede bir takılma oluyor.1 aydır bu sorunla uğraşıyorum normalde

takmazdım ama bilgisayarım yeni olduğu için her takıldığında sinir oluyorum.

Şu zamana kadar yaptıklarım:
1) baştan format attım
4)ram testini yaptım

Bilgisayarımın özellikleri
  • Intel Coffee Lake Core i5-9300H
  • 4GB GDDR5 Nvidia GTX1650 128-Bit
  • 15.6" FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran
  • 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz
Arkadaşlar her türlü önerilerinize açığım.Yardımcı olursanız sevinirim
UEFI format atıyor musunuz?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
1903 sürümü genel anlamda sıkıntılı bir sürüm zaten çoğu sistemde doğru düzgün çalışmıyor bile Microsoft yine eline yüzüne bulaştırdı. Kaç sene oldu hala Windows 10'u tam olarak oturtamadılar. Windows 10 kullanmak istiyorsan LTSC sürüm kullanacaksınız yada 1709,1803 sürümlerinden birini indirip kullanacaksınız. Eski Windows 10 sürümleri daha kararlı oluyor. LTSC ise Lite sürüm gibi birşey. Gereksiz Windows uygulamaları vs yok stabil ve hızlı bir sistem. Official zaten modifiye sistem değil. Onun haricin de Windows 8.1'de kullanabilirsiniz.

IOTCORE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım eski pc 512mbit ekran kartı ddr3 bellek destekli ddr2 anakart 8 gb 1333mhz ramle driverleri Frameworkları yükledim windows 10 1903 son sürümde sistemde 4 çekirdek Q8300 işlemci var klavye eski mause eski sıkıntı yok bana kalırsa leptopta çok az nadir mause bozulmasıyla karşılaşılıyor arkadaş her şeyi yaptım diyor o zaman driverleri Frameworkları yüklemediysen yükle yüklüyse frameworkleri kaldır tekrar kur yine aynı hatayı veriyorsa yeni mause al dene aynı sorunla karşılaşırsan pc kaldır pencereden at

engintd1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
ben uzun zamandır kullanıyorum sorun yaşamadım ama bide 1702 verisiyonu dene onu kur günceleme almadan

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Takılma/donma sorunu sadece mouse'u hareket ettirirken mi oluyor yoksa touchpad'de de var mı?
1 ay önce Monster abra a5 15.1 pc aldım.
Sürücüleri Abra A5 V15 Sürücü Sayfasından temin ettiniz yoksa başka şekilde mi?
uyku modundan çıkarken görüntü ayarlarına tıklayınca mousede bir takılma oluyor.1 aydır bu sorunla uğraşıyorum normalde
Ayrıca mouse'u farklı USB yuvalarında deneyebilirsin veya farklı bir mouse takıp deneyebilirsin. Eğer alındığından bu yana hep bu şekilde ise ve tüm uğraşlara rağmen çözülemezse, nereden aldıysanız danışın gerekirse servise gönderin.

ben uzun zamandır kullanıyorum sorun yaşamadım ama bide 1702 verisiyonu dene onu kur günceleme almadan
Sürüm 1703 yazılacaktı sanırım.
Yalnız o sürüme sunulan destek 9 Ekim 2018'de sona erdi, güvenlik/özellik güncelleştirmeleri almaz ve üstelik alınan dizüstü yeni bir cihaz, eski sürümlerde uygun sürücüleri bulmada sıkıntısı yaşaması muhtemeldir.

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Takılma/donma sorunu sadece mouse'u hareket ettirirken mi oluyor yoksa touchpad'de de var mı?

Sürücüleri Abra A5 V15 Sürücü Sayfasından temin ettiniz yoksa başka şekilde mi?

Ayrıca mouse'u farklı USB yuvalarında deneyebilirsin veya farklı bir mouse takıp deneyebilirsin. Eğer alındığından bu yana hep bu şekilde ise ve tüm uğraşlara rağmen çözülemezse, nereden aldıysanız danışın gerekirse servise gönderin.

Sürüm 1703 yazılacaktı sanırım.
Yalnız o sürüme sunulan destek 9 Ekim 2018'de sona erdi, güvenlik/özellik güncelleştirmeleri almaz ve üstelik alınan dizüstü yeni bir cihaz, eski sürümlerde uygun sürücüleri bulmada sıkıntısı yaşaması muhtemeldir.

Hiçte sorun olmaz hocam pazarlama stratejisi adamlar 2020 de Windows 7 için destek kesicekler daha kesmediler Windows 10 1703 için mi kesilecek? Kesilse ne olucak yani? Bende kullandım 1703 sürümünü bütün güncel sürücüler de kuruluyor sorunsuz şekilde. Şu Windows 10'u bu kadar büyütmeyin.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Hiçte sorun olmaz hocam pazarlama stratejisi adamlar 2020 de Windows 7 için destek kesicekler daha kesmediler Windows 10 1703 için mi kesilecek? Kesilse ne olucak yani? Bende kullandım 1703 sürümünü bütün güncel sürücüler de kuruluyor sorunsuz şekilde. Şu Windows 10'u bu kadar büyütmeyin.
Hadi güncelleştirmeleri de geçtim. Yalnız şunu tekrardan hatırlayalım. :)
İşlemci: Intel Coffee Lake Core i5-9300H
Sürüm 1703, 5 Nisan 2017'de kullanıma sunulmuş. Hadi 2018'de üretilen cihazlar da bu sürümde gelmiş olsun veya destekler nitelikte piyasaya sunulmuş olsun. Yalnız söz konusu cihaz çok yeni bir cihaz. Chipset'i dahil diğer sürücülerde sorunlar yaşayabilir, ses, video, performans vesaire.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hadi güncelleştirmeleri de geçtim. Yalnız şunu tekrardan hatırlayalım. :)

Sürüm 1703, 5 Nisan 2017'de kullanıma sunulmuş. Hadi 2018'de üretilen cihazlar da bu sürümde gelmiş olsun veya destekler nitelikte piyasaya sunulmuş olsun. Yalnız söz konusu cihaz çok yeni bir cihaz. Chipset'i dahil diğer sürücülerde sorunlar yaşayabilir, ses, video, performans vesaire.

Arkadaşım geçen gün 5.000 TL'ye sıfır sistem topladı ve ardından Windows 7 Ultimate x64 kurdu makinaya düşünün yani hiç bir sorunda yaşamadı ne sürücü konusunda nede Windows Update konusunda. Windows 10'u dediğim gibi büyütmeyin fazla. Windows 10'un eski sürümleri yeni sürümlerine göre daha stabil çalışıyor zaten. Arkadaş sistemine 1703 kursa emin olun 1 tane bile sorun yaşamayacak daha stabil kullanacak hatta buraya da gelip teşekkür edecek bize. 1703'ü geçtim 1803 bile kursa teşekkür eder. Çünkü Windows 10'un en stabil sürümleri 1709 ve 1803'dür. Hepsini kenara koyalım Enterprise LTSC kursa maksimum performans alacak Nihahi Performans modunu da seçtiği zaman daha güzel çalışacak makina. Benim kadar bilgisayara format atmamışsındır emin ol ben hepsini denedim kullandım hem kendi sistemim de hemde başka sistemler de kesinlikle Windows 10'un eski sürümleri ve LTSC versiyonu daha stabil daha hızlı ve sorunsuz çalışıyor. 1903 sürümü ile zaten microsoft batırdı iyice şimdide 1909 sürümünü çıkardılar yine kimse memnun değil bir çok hata bug'lar doluymuş.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Arkadaşım geçen gün 5.000 TL'ye sıfır sistem topladı ve ardından Windows 7 Ultimate x64 kurdu makinaya düşünün yani hiç bir sorunda yaşamadı ne sürücü konusunda nede Windows Update konusunda. Windows 10'u dediğim gibi büyütmeyin fazla. Windows 10'un eski sürümleri yeni sürümlerine göre daha stabil çalışıyor zaten. Arkadaş sistemine 1703 kursa emin olun 1 tane bile sorun yaşamayacak daha stabil kullanacak hatta buraya da gelip teşekkür edecek bize. 1703'ü geçtim 1803 bile kursa teşekkür eder. Çünkü Windows 10'un en stabil sürümleri 1709 ve 1803'dür. Hepsini kenara koyalım Enterprise LTSC kursa maksimum performans alacak Nihahi Performans modunu da seçtiği zaman daha güzel çalışacak makina. Benim kadar bilgisayara format atmamışsındır emin ol ben hepsini denedim kullandım hem kendi sistemim de hemde başka sistemler de kesinlikle Windows 10'un eski sürümleri ve LTSC versiyonu daha stabil daha hızlı ve sorunsuz çalışıyor. 1903 sürümü ile zaten microsoft batırdı iyice şimdide 1909 sürümünü çıkardılar yine kimse memnun değil bir çok hata bug'lar doluymuş.
Windows 10'nun eski sürümlerinin daha kararlı ve performanslı olduğunu önceki mesajlarıma bakarsanız, benim de dile getirdiğimi görebilirsiniz.
Topladığınız sistemin ayrıntılarını bilmiyorum. Genelde uygun sürücüleri bulmada sıkıntı oluyor. Cihaz bu senenin olduğu için, dizüstü olduğu için ben bu kadar emin konuşamıyorum. :)

Emin Akar

Asistan
Reaksiyon puanı
62
1903 zaten sıkıntılı bir sürüm. Şu an en stabil olan Windows 10 1709.

Emin Akar

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bu siteden indirebilirsiniz. Aşağıda fotoğraf attım. Fotoğraftakilerin aynısını şeç.
1.png