Win 10 Logodan sonra ekran siyah oluyor

Bu konuyu okuyanlar

yama190

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selam, lenovo ideapad510 laptop'a format attım sürücüleri DRP ile yükledim. Windows güncelleştirmeleri tarattım yüklemeye başladı. Sonrasında kapattım pc'yi. Ve sonrasında açmaya çalıştığım da hep lenovo yazısından sonra siyah ekran da kalıyor, fare gözüküyor. Görev yöneticisi vs hiçbir şey işlemiyor. Arkadaş güvenli modda açıp ekran kartını kaldıırp sitesinden yüklememi söyledi fakat güvenli modda açamıyorum. Lenovo'nun novo tuşu var. Orada "Normal Startup" , "Bios Setup", "Boot Menu", System Recovery." Var.
-System Recovery girdim yine aynısı oldu.
-Boot Menı'de windows başlatma bide EFI PXE Network ile başlatma var yine olmadı.

Bios'tan güvenli modda açabilir miyim veya başka çözümü var mı? Acil yardım lütfen !

Gangozor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar orta düzey bi masaüstü pc var ve oyun oynarken bugun 3 5 kere ekran kitlendi driver güncelledim ve tekrar oyuna girdim bikaç saat sonra çat diye pc kapandı tekrar açtığımda ise onarım çıktı onarımlar başarısız oldu ve Windows logosu geldikden sonra masa üstü loading screen tam gelecekken ekran siyahta kalıyor hiçbiirsey yapılmıyor maus gözükmüyor klavye numlock on off olmuyor sadece pc açılırken biosa girebiliyorum kurtarmam gereken 3 küçük ama önemli dosyalarım var format atmadan almam gerekiyor bu arada ssd de sistem yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim beklemedeyim Windows 10 yüklü
--- Gönderi Güncellendi ---
Onarım dan öncede açulmıyordu ona nazaran onarma çıkınca denedim başlatma onarımı basarısız. Saha sonra windows su sıfırlsyın seçeneği fakat kişisel dosyaları sakla olanı denedim yükledikten sonrs res attı ve yine Windows işaretinden sonra siyah ekrana düştü tek denemediğim kökten format seçeneği o belgeleride alamicamı anlarsam son çare olarak köklü format denicem kendi şüphem ssd yada hdd sıkıntıda bios da gözüküyorlar ama bilemedim bu bilgileride paylaşmak istedim

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
linux live cd ile dosyalarınızı kopyalayıp alamıyor musunuz?

Gangozor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet sonunda başardım güvenli mod açıldı dosyaları aldım cd rom bulunca direk formatlicam. Prki sizce bunu neden yapıor hangi parca kaynaklı olabilir

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@yama190
lenovo ideapad 510 driver - Google'da Ara

En üstteki linke girdim.

laptops and netbooks :: ideapad y series laptops :: ideapad y510p notebook Lenovo PC Support

Burada Drivers & Software diye bir yer var. Oraya tıkladım.

laptops and netbooks :: ideapad y series laptops :: ideapad y510p notebook Lenovo PC Support

Bilgisayarına gerekli tüm sürücüler burada. 3. parti yazılımı niye indirdin ki ? Sürücülerin kendileri elinin altında. En sağlamı bu. Herhangi bir marka ve üründe de bu geçerli. Sadece Lenovo'nun hizmeti değil. Artık disk ile gelmiyor bilgisayarlar, sürücüler internet üzerinde oluyor hatta markalar bios güncellemelerine kadar, sürücünün daha güncel ve sorunsuz halini de sitelerine atıyorlar.

3. parti kaynaklara güvenmeyin. Zaten Win 10 otomatik olarak çoğu sürücüyü yüklüyor. Win 10'u yükler yüklemez güncellemeleri yükle. Sonra da bu sürücüleri cihazın resmi sitesinden indirip kur. Bir sorunun olmaması lazım.

Gangozor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunu buldum ekran kartım sizlere ömür :(((