Win 10 dan 8.1 e format AMD ekran kartı sorunu !!

Bu konuyu okuyanlar

Ganjaman98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler ve bayanlar şimdi ben HP laptop kullanıyorum ve ilk aldığımda laptop win10 du ve gereksiz kasıyordu bende 8.1 i Microsoft un sitesinden Flash Belleğime yazıp format attım 8.1 dusurdum bütün driverlerini güncelledım Windows Update den butun guncellemeleri yaptım fakat bende ss de yuvarlak ıcıne alarak belirteceğim sekılde bir sorun verıyor ben bunu AMD nın sıtesınden drıverı ındırerek de cozmeyı denedım ve Bileşen zaten yuklu seklınde bı sorun cıkartıyor bana hersekılde denedım fakat bı turlu 512 mb olan bırıncıl ekran kartımı gormuyor pc win10 dayken goruyordu ne yapmam gerekıyor lutfen yardımcı olurmusunuz lütfen ??

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    426.7 KB · Görüntüleme: 1,109
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    575 KB · Görüntüleme: 839

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
lashcatslab dan driver indir ve yükle, eğer yükleyebilirsen sorun çözülür :)

Ganjaman98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Rica etsem AMD RADEON 520 nin o sitedeki driver linkini atarmisiniz :(

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Son düzenleme:

Ganjaman98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkür ederim şimdiden.İyi veya kötü bir gelişme olursa,size geri bildirim yapacağım. :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
rica ederim, güzel haberler bizi de mutlu ediyo :D r520 çok eski kart sayılmaz, sorun çabuk hallonulur diye umut ediyorum. eski kartlar daha çok sorun çıkarıyolar.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Kardeş Driver konusunda yardımcı olamadığım için üzgünüm. Amd`li bir ürünün böyle sorun çıkaracağını bilmezdim. Hangi İntelli ve nvidialı sisteme sana önerdiğim sistemi kurduysam anında driverini bularak sistemi hazır yapıyordum. Çözersin sorunu İNŞAALLAH
Biz taraflarda pek yaygın değil Amd ürünler ondan. Yalan olmasın Neredeyse bir tanesine bile işletim sistemi kurmamışım AMD cihazların.
Driverde böyle sıkıntı yaratabileceğini bilseydim önermezdim vallaha.

Sonra ismimiz kötüye çıkar dersin Zaur önerdi sistemi ama driveri bile bulunamadı :(

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aslında Bir rus sitesinde de varda Bakarsın bu linkten indirirsin sisteme uyumlu olanı. 8.1 64 bit mi?

https://driver.ru/?H=Radeon%20R5%20M330&By=AMD&SS=Windows%208.1%2064-bit

Son düzenleme:

Ganjaman98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Koskoca AMD bu grafık kartının 8.1 sürümünü nasıl desteklemez ! Hayret edilecek gibi.Dediğin gibi İNŞALLAH ÇÖZEBİLİRİM dostum.Şuan win7yi deneyecegım drıver gormesı ıcın.Artık oda olmadı win10 gerı dönecegım malesef :(

Kardeş Driver konusunda yardımcı olamadığım için üzgünüm. Amd`li bir ürünün böyle sorun çıkaracağını bilmezdim. Hangi İntelli ve nvidialı sisteme sana önerdiğim sistemi kurduysam anında driverini bularak sistemi hazır yapıyordum. Çözersin sorunu İNŞAALLAH
Biz taraflarda pek yaygın değil Amd ürünler ondan. Yalan olmasın Neredeyse bir tanesine bile işletim sistemi kurmamışım AMD cihazların.
Driverde böyle sıkıntı yaratabileceğini bilseydim önermezdim vallaha.

Sonra ismimiz kötüye çıkar dersin Zaur önerdi sistemi ama driveri bile bulunamadı :(

Aslında Bir rus sitesinde de varda Bakarsın bu linkten indirirsin sisteme uyumlu olanı. 8.1 64 bit mi?

https://driver.ru/?H=Radeon%20R5%20M330&By=AMD&SS=Windows%208.1%2064-bit

EVET 64 BİT ..

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Benim attığım son linkte var r5 m330 için 8.1 driveri.

Rusçada olsa ileri deyip kurmak zaten zor olmamalı. :)

Ganjaman98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim attığım son linkte var r5 m330 için 8.1 driveri.

Rusçada olsa ileri deyip kurmak zaten zor olmamalı. :)

Ama benım ekran kartı modelım normalde laptopu ilk aldığımda win 10 kurulu iken 520 iydi fakat 8.1 i kurduktan sonra 330 gostermeye basladı

rica ederim, güzel haberler bizi de mutlu ediyo :D r520 çok eski kart sayılmaz, sorun çabuk hallonulur diye umut ediyorum. eski kartlar daha çok sorun çıkarıyolar.

Malesef bu laptopu aldıgımdan beri hiç ama hiç memnun kalmadım ozellıklerı gayet ıyı gozukuyor fakat oyunları ekran kartına optımıze etsem bıle hıc bı sekılde guzel fps alamıyorum ( EN DUSUK COZUNURLUKTE BİLE ) :(

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Bu olayda şeye benzedi. Zamanında Amd R9 280 modelli kartlar yeni çıktığında Çoğu uygulama ekran kartını AMD HD 7900 serisi gibi görüyordu.
Demek ki eski hastalıkları kalmış AMD nin.
Aslında o ekran kartına oyunlar için pek yüklenme ve bir sağlam oyun oynatmasına pek güvenme derim. :(

Ganjaman98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Söylediğinde cok haklısın ve zaten asla guvenmıyorum artık CS GO gibi basıt bır oyunda bıle en dusuk cozunurlukte 9 FPS gördüğümden beri güvenmiyorum asla ama PAYDAY 2 gıbı bı oyunda da CS GO da olan sey olmuyor mesela :D Suan bılıyorum kafanızı karıstırmıs olabılır ama bu olay baska turlu acıklanamıyor.Kısacası AMD nın bellı baslı grafık kartları ıslemcılerı harıc cogu şeyi çöp gibi duruyor ayrıca ekran kartı gecıslerı BERBATT Nvidia da boyle bır sorun yasanmıyor asla :(

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
amd pişmanlıktır özellikle orta ve düşük seviye ekran kartlarında .

Ganjaman98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu olayda şeye benzedi. Zamanında Amd R9 280 modelli kartlar yeni çıktığında Çoğu uygulama ekran kartını AMD HD 7900 serisi gibi görüyordu.
Demek ki eski hastalıkları kalmış AMD nin.
Aslında o ekran kartına oyunlar için pek yüklenme ve bir sağlam oyun oynatmasına pek güvenme derim. :(

Ne yapsam ne etsem hala bi gelısme yok bu arada :( Chipset driverlerını yukluyorum suan

amd pişmanlıktır özellikle orta ve düşük seviye ekran kartlarında .

KESİNLIKLE KATILIYORUM ! Ozellıkle AMD nin adı söz konusu olan Laptoplara hiç bulasılmaması gerekıyor bence :smirk:

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
KESİNLIKLE KATILIYORUM ! Ozellıkle AMD nin adı söz konusu olan Laptoplara hiç bulasılmaması gerekıyor bence :smirk:

HP almam ben hem amerikan malı olduğu için hem de ucuz ve kalitesiz ürünler kullandığı için ayrıca hp çoğunlukla amd kullanan en büyük bilgisayar sağlayıcısıdır.

Ganjaman98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ARKADAŞLAR BEN WİN 10 A TEKRAR GEÇİŞ YAPIP O SORUNU HALLETTIM FAKAT SUAN KI SORUN EKRAN KARTLARI ARASINDA GECIS OLMUYOR OYUNLARA GIRINCE RADEON AYARLARINDAN HEPSINI PERFORMANS DERECESINE ALDIM RADEON EK AYARLARINDA DA UYGULAMALARI OKUTTUM FAKAT HALA İSTEDIGIM PERFORMANSI ALAMIYORUM AMD NIN SITESINDE BU EKRAN KARTININ DRIVER I DAHI YOK NE YAPMAM GEREKIYOR LUTFEN BILENLER YARDIMCI OLSUN :sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat:

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    198.8 KB · Görüntüleme: 635

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
amd artık benim kafada da "error" veriyo :) insan ne diceğini şaşırıyo...

ünlem yok bişey yok neden geçişler olmasın ki? driver ı onar seçerek bi daha yükleyebilir misiniz? kurulum sonrasında hiç hata veriyor mu?

Ganjaman98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
amd artık benim kafada da "error" veriyo :) insan ne diceğini şaşırıyo...

ünlem yok bişey yok neden geçişler olmasın ki? driver ı onar seçerek bi daha yükleyebilir misiniz? kurulum sonrasında hiç hata veriyor mu?

520 nin driverinı siteye koymamıslar guncel dahi tutamıyorum ekran kartımı her oyunda suan 512 mb bellekle oynuyorum ve cok morelım bozuk :(:(:(

Son mesajlar