Win 10 Amd Hd 6610 Driver Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başlıktada okuduğunuz gibi win 10 driver sorunu yaşıyorum bilgisayarımı Windows 10'a yükseltmeden önce (win 8.1) Lol'ü maks ayarlarda 60fps sabitleyip oynuyordum ancak şimdi En düşük ayarlarda oyunun başında 80 fps ortalarına ve sonlarına doğru sık sık kasmaya başlıyor ve 8-9 fps maks veriyor ancak bunun donanımla ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü aynı sahnede bazen yüksek fps bazen düşük fps veriyor nedenini anlamadım

Driver Konusuna gelince birçok siteden (Amd'nin kendi sitesi dahil) driver indirip denedim hepsi aynı performansı veriyor Bana Yardımcı olabilirmisiniz Gerçekten düşük fps çok can sıkıyor

Screenshot

Son düzenleme:

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yükseltme yaptıysan normal. Temiz format sorunu çözecektir. Kolay gelsin.

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başka bir çözümü olmazmı ?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Başka bir çözümü olmazmı ?
Kesin ve kalıcı bir çözüm için temiz format şart. Windows 10'u geçiş yoluyla elde ettiyseniz zaten mecburen format atmak zorundasınız. Geçiş yoluyla yüklenen işletim sistemi çöptür.

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kesin ve kalıcı bir çözüm için temiz format şart. Windows 10'u geçiş yoluyla elde ettiyseniz zaten mecburen format atmak zorundasınız. Geçiş yoluyla yüklenen işletim sistemi çöptür.
Teşekkür ederim Format Atıcağım o zaman Zaten Win 8.1'e geri dönmek istiyordum

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gerekli İşlemleri Uyguladım Ancak Sistemimdeki Sorun Devam Ediyor biraz daha araştırdım ve hep farkettiğim ama pek düşünmediğim bir şey aklıma geldi
Bkz: Screenshot
Bu Resimde Ekran kartımın 7500/7600 series olduğu yazıyor ancak Benim ekran kartım Ati amd radeon hd6610M acaba sorun bu olabilirmi ?
Sorun buysa nasıl düzeltirim? Amd'nin kendi sitesinde indirdiğim program ekran kartımı tespit edip bu sürücüyü indirmişti

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Gerekli İşlemleri Uyguladım Ancak Sistemimdeki Sorun Devam Ediyor biraz daha araştırdım ve hep farkettiğim ama pek düşünmediğim bir şey aklıma geldi
Bkz: Screenshot
Bu Resimde Ekran kartımın 7500/7600 series olduğu yazıyor ancak Benim ekran kartım Ati amd radeon hd6610M acaba sorun bu olabilirmi ?
Sorun buysa nasıl düzeltirim? Amd'nin kendi sitesinde indirdiğim program ekran kartımı tespit edip bu sürücüyü indirmişti
İşletim sistemini ve sistemin kaç bit olduğunu yazar mısın doğru sürüyü atıcam.

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Legacy

Crimson Edition 16.2.1 Beta linkindeki sürücüyü indirip kurun. Önceki sürücüyü kaldırın.

Deneyip Yarın sonucu söyleyeceğim ilgin için teşekkür ederim

Crimson Edition 16.2.1 Beta'yı indirdim ancak kurulurken ekranım anormal bir şekil aldı birşey göremediğim için kurulumun bitmesini yarım saat kadar bekledim sonra bilgisayarı yenide başlattım ancak ekranım hala anormal resimdeki şekilde gözüküyordu http://i.hizliresim.com/RQVNLG.jpg
bende mecburen güvenli moddan sürücüyü kaldırmak zorunda kaldım

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Crimson Edition 16.2.1 Beta'yı indirdim ancak kurulurken ekranım anormal bir şekil aldı birşey göremediğim için kurulumun bitmesini yarım saat kadar bekledim sonra bilgisayarı yenide başlattım ancak ekranım hala anormal resimdeki şekilde gözüküyordu http://i.hizliresim.com/RQVNLG.jpg
Ekran kartı sürücünü display driver uninstaller ile komple silip tekrar yükler misin ? Olmazsa bir sürücü daha atacağım.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ekran kartı sürücünü display driver uninstaller ile komple silip tekrar yükler misin ? Olmazsa bir sürücü daha atacağım.

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
tam performans alamasamda geçici olarak kullandığım ekran kartı sürücüsü de önceden yaratmadığı halde bu sorunu yarattı su an güvenli modda ekran kartı sürücüsünu ddu ile kaldırıyorum ardından başka bir Windows sürümünu yüklemeyi deneyecegim

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Format atarken laptopum çok ısınıp kapandığı için içini güzel bir şekilde temizleyip win 10 yükledim ne yazık ki win8 dvd'si hasar almış Ancak sorunum devam ediyor ekran kartı sürücüsü olarak
Legacy
buradaki Catalyst Software Suite yazılımını indirdim ancak sorunum devam ediyor sanırım neden bilmiyorum ama hala hd 6610 çalışmıyor yada driver uyumlu değil

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Ekran kartı sürücüsünü windows 10 kendi kursun bir de o şekilde dene istersen.

Örnek: Benim ekran kartı R5 M230 eğer AMD nin sitesinden sürücüyü indirip kurarsam ekran kartının ismi HD 8500m oluyor ama windows kendi bulup kurduğunda orjinal olan sürücü kuruluyor.

+ Win8 iso dosyasını indirmek istiyorsan bu indirme aracını kullanabilirsin: Microsoft Windows and Office ISO Download Tool

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartı sürücüsünü windows 10 kendi kursun bir de o şekilde dene istersen.

Örnek: Benim ekran kartı R5 M230 eğer AMD nin sitesinden sürücüyü indirip kurarsam ekran kartının ismi HD 8500m oluyor ama windows kendi bulup kurduğunda orjinal olan sürücü kuruluyor.

+ Win8 iso dosyasını indirmek istiyorsan bu indirme aracını kullanabilirsin: Microsoft Windows and Office ISO Download Tool
Windows 10'a aygıt sürücüsünü otomatik olarak Yükle yaptığımda güncel sürücüye sahipsiniz diyor.
Aynı olay bendede var Ekran kartım HD6610m ama AMD'nin sitesinden sürücüyü indirip kurarsam Ekran kartımım ismi HD7500/7600 Series oluyor

Screenshot
Hocam bu hızla uzun süre indirme beklemek istemiyorum şu an yazlıktayız burada durumlar böyle

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
O hızla inmesi baya uzun sürer :)
Aygıt yöneticisinden değilde direk windows update den bulup kursun.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Aygıt yöneticisinden amd nin sürücüsünü kaldırıp windows update den güncellemeri denetleyin

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aygıt yöneticisinden amd nin sürücüsünü kaldırıp windows update den güncellemeri denetleyin
Hocam yeni format attım birsürü güncelleme bekliyor bu hızla yapmak istemiyorum sadece ekran kartının sürücüsünü güncelleyebilirmiyim ?

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Windows 10 da malesef güncellemeler sırayla iniyor öncelik tanıyamıyorsun

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows 10 da malesef güncellemeler sırayla iniyor öncelik tanıyamıyorsun
O zaman ileri tarihte bu işlemi yapabileceğim maalesef bu sırada başka çözüm önerilerini deneyeceğim ilgin için teşekkür ederim

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Laptop yüksek ısılara maruz kaldıysa çip gitmiş olabilir onuda göz önünde bulundur. Laptop kaç aydır aşırı ısınıyordu ? AMD çipsetleri fazla ısıya dayanıklı değil. Bu sıkıntı ne zamandır var resimde gösterdiğin renk karmaşası ?

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Laptop yüksek ısılara maruz kaldıysa çip gitmiş olabilir onuda göz önünde bulundur. Laptop kaç aydır aşırı ısınıyordu ? AMD çipsetleri fazla ısıya dayanıklı değil. Bu sıkıntı ne zamandır var resimde gösterdiğin renk karmaşası ?
1-2 gündür ısınma oluyor bundan öncesindede sorun vardı.

Şimdi Laptopun peteklerini temizledim sorun kalmadı

Renk karmaşası çok fazla driver sil yükle yaptığımdan oldu sanırım format attıktan sonra birdaha olmadı

Radeon Software Crimson Edition Beta bunu tekrardan deniyorum

Son düzenleme:

Galipyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Onu denedim o da olmadı şu an Windows 8.1 indiriyorum yapacağım başka bir şey yok sanırım