Wimbledon'da ilk finalist Halep

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Wimbledon'da tek kadınlar yarı finalinde Ukraynalı Elina Svitolina'yı 2-0 yenen Rumen tenisçi Simona Halep, Wimbledon'da ilk kez finale çıktı.

thumbs_b_c_8f07d78897f68fcd9d64d63366b8dbb0.jpg

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon'da Rumen sporcu Simona Halep, tek kadınlarda finale yükseldi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen çim kort turnuvasında, tek kadınlar yarı final mücadelesinde 7 numaralı seribaşı Simona Halep ile 8 numaralı seribaşı Ukraynalı Elina Svitolina karşı karşıya geldi.

Merkez kortta oynanan ve 72 dakika süren mücadeleyi 6-1 ve 6-3'lük setlerle 2-0 kazanan Halep, kariyerinin ilk Wimbledon finaline yükseldi.

Halep ayrıca bu turnuvada finale adını yazdıran ilk Rumen kadın tenisçi olarak tarihe geçti.

Geçen yıl Fransa Açık'ta kariyerinin ilk grand slam şampiyonluğuna ulaşan Rumen sporcu, cumartesi günü finalde Serena Williams-Barbora Strycova maçının galibiyle karşılaşacak.

AA

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon'da Rumen sporcu Simona Halep, tek kadınlarda finale yükseldi.

Geçen yıl Fransa Açık'ta kariyerinin ilk grand slam şampiyonluğuna ulaşan Rumen sporcu, cumartesi günü finalde Serena Williams-Barbora Strycova maçının galibiyle karşılaşacak.
Wimbledon'da finalin adı: Simona Halep vs Serena Williams

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=4sM6uZKONFY

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Serena Williams'ı ne yapacaksın @kilicbaligi bırak artık tanımadığımız kişiler kazansın. Sevmiyorum Serena'yı..

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Herhangi bir temennide bulunmadım, finalin adı o şekilde oluşmuş @Ufuk :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Turnuvadaki bazı maçlara baktım; yalnız Serena aşırı formda ve tehlikeli görünüyor. ?
bırak artık tanımadığımız kişiler kazansın. Sevmiyorum Serena'yı.

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Serena aşırı formda ve tehlikeli görünüyor.
Kadın her zaman tehlikeli, maşallahı var. İyi hazırlandığı kesin maçlara, ancak artık değişiklik şart olduğunu düşünüyorum.