Wii ve Gamecube Oyunlarını Pc de Çalıştırma (Resimli Rehber)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
118
Merhaba arkadaşlar bu konuda sizlere Dolphin emulatörü yardımıyla Wii oyunlarını nasıl Pc de çalıştıra bileceğinizi anlatıcam.
Malzemeler:
PC
Mümkünse Wii Remote ve Nunchuck veya GamePad
Mümkün Değilse Klavye ve Mouse
Wii oyunları (herhangibir kaynaktan indirilmiş olabilir)
Dolphin emulatörünün son sürümü ( http://www.dolphin-emulator.com/download.html )
**********************************************************************************
Dolphin emulatörü hemen hemen tüm wii oyunlarını sistemsel olarak stabil çalıştırmaktadır ancak oyunlarda yüksek Fps almak için gereken şey iyi bir sistemdir. Dolphin emulatörü ekran kartı ve işlemciye yüklenmektedir. Ram in hayati bir önemi olmasada 2 gb dan az önerilmez.
**********************************************************************************
Kurulum ve Ayarlar
Yukarıda ki adresten dolphin emulatörünün son sürümünü indirin.
Rarlı dosyayı bir klasöre çıkartın.
Ardından Dolphin.exe yi çalıştırın. Programın ana ekranına hoş geldiniz.
Burdan sonrası resimli anlatımdadır.

27843833.png

ayarlar.png

55870231.png

29437431.png

21013003.png

Grafik ayarlarını yaptıktan sonra wiimote seçeneğine tıklayıp kontrolleri ayarlıyoruz isterseniz kafanıza göre ayarların isterseniz benle aynı ayarları yapın ben klavye ve mouse kullanıyorum ayarlarımı bana göre an rahat şekilde yaptım siz size göre rahat olan biçimde yapın.

29080732.png

73898338.png

83906782.png

Resimler silinirse Öm atmanız yeterli umarım yardımcı olabilmişimdir. [sm=s18.gif]

Reaksiyon puanı
118
olan oldu önümüzdeki rehberlere artık :D

Reaksiyon puanı
118
Evet sistem gereksinimleri biraz fazla benim gösterdiğim ayarları yaparsanız bir nebze hızlana bilir.

level52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu wiimote usb mi kullanıyor?Bi tane alsak pc de çalışıyor mu bu programı kullanarak?

Reaksiyon puanı
118
Arkadaşlar bu wiimote usb mi kullanıyor?Bi tane alsak pc de çalışıyor mu bu programı kullanarak?

Oyunları klavye ve mouse ilede oynaya bilirsin ama wiimote ile oynamak istiyorsan pc zaten tanıyor wiimote u programda otomatik ayar var zaten pro da tanıyor.

ay_han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wiimote ayarlarında sallama tuşu nasıl ayarlanıyor.3 gündür uğraşıyorum.nette düzgün bişeyde bulamadım.new super mario bros oynamaya çalışıyorum sallama olayını çözemedim.tuş ataması neye göre yapılıyıor.dikkat etmem gereken bişey varsa yardımcı olur musunuz?