WiFi'yi Evde Dağıtmak İçin Acces Point Mi WiFi Repeater Mı Gerekir?

Bu konuyu okuyanlar

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
@f.krtl1 Hocam araştırdınız mı?
Bu fiyat bandında pek fazla cihaz çıkmadı karşıma.Kaliteli diyerek önerebileceğim Inca var.Buradan ürüne ulaşabilirsiniz.97 Lira.Özellikleri Everest ile hemen hemen aynı.Seçim sizin.
1. seçenekden uzak durun derim :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar n11.com'dan Everest Ewr-301'i sipariş ettim. Hayırlı ve sorunsuz olur İnşallah. :)

Reaksiyon puanı
2,146
@__kadıköyRAP__ Hocam bir sitede Everest Ewr-301 hakkında şu yorumu gördüm.
Böyle bir sorun yaşamadım. Başka türlü bir durum oldu bende, kaynak wifi sinyali kapatılır tekrar açılırsa router tekrardan göremiyor sinyali yeniden kurulum değil sadece kapatıp açmak yetiyor routerı. Yani ana modem kapanıp açılırsa routerın sinyali yeniden alması için kapanıp açılması gerek.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar bugün itibariyle cihaz bana ulaştı. Biraz önce kutusunu açtım. Bakalım kurulumu kolay olacak mı? İnşallah sorun çıkmaz. :)
Bu arada konuda bana yardım eden herkese teşekkür ederim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar fark ettim de kullanım kılavuzunda "paket içerikleri" kısmında kurulum CD'si de yazıyor. Ama kutu içeriğinde herhangi bir CD çıkmadı.
CD'nin olmaması bir sorun olur mu? Sizce ne yapmalıyım?
Youtube'da bulduğum aşağıdaki videoda benim de almış olduğum Everest Ewr-301'in kutu açılımı yapılmış. Dakika 1.26'da kurulum CD'sini gösteriyor. Ama bana ulaşan üründe kutu içerisinde kurulum CD'si çıkmadı. Mağaza'ya yazdım. İnşallah geri dönüş yaparlar.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Arkadaşlar bugün itibariyle cihaz bana ulaştı. Biraz önce kutusunu açtım. Bakalım kurulumu kolay olacak mı? İnşallah sorun çıkmaz. :)
Bu arada konuda bana yardım eden herkese teşekkür ederim.
Arkadaşlar fark ettim de kullanım kılavuzunda "paket içerikleri" kısmında kurulum CD'si de yazıyor. Ama kutu içeriğinde herhangi bir CD çıkmadı.
CD'nin olmaması bir sorun olur mu? Sizce ne yapmalıyım?
Youtube'da bulduğum aşağıdaki videoda benim de almış olduğum Everest Ewr-301'in kutu açılımı yapılmış. Dakika 1.26'da kurulum CD'sini gösteriyor. Ama bana ulaşan üründe kutu içerisinde kurulum CD'si çıkmadı. Mağaza'ya yazdım. İnşallah geri dönüş yaparlar.
Kurulum CD'si problem değil zaten CD kullananda kalmadı :) Ürünle ilgili indirilebilir içeriklere ve kılavuzlara resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kurulum CD'si problem değil zaten CD kullananda kalmadı :) Ürünle ilgili indirilebilir içeriklere ve kılavuzlara resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.
Hocam internetten aradım ama cihazın driverına ulaşamadım. Vaktiniz varsa siz de bakabilir misiniz?

Reaksiyon puanı
2,146
Driver'lık bir durum yok ki. Ama içinden bişey eksik çıkmışsa muhtemelen daha önce açılmış ürün.
Kullanmak için birşey kurmayacaksın, tak fişe bilgisayarından kablosuz ile bağlan kurulumu yap videodaki gibi.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Driver'lık bir durum yok ki. Ama içinden bişey eksik çıkmışsa muhtemelen daha önce açılmış ürün.
Kullanmak için birşey kurmayacaksın, tak fişe bilgisayarından kablosuz ile bağlan kurulumu yap videodaki gibi.
Tamamdır hocam. Cihazı fişe takıp bakayım o zaman. :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Evet Driver'lık bir durum yok.Kurulum için 192.168.0.1'e girmen gerekiyor.Bu arada pdf falan da bulamadım ama elinizde kitapçık vardır zaten.Yoksa da gerek yok gayet basit her şey :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Nedense Windows'ta cihaza bağlantıda sıkıntı oluyor ama Linux'ta ve telefonda denediğimde cihazın arayüzüne giriş yapabildim.
Fakat cihazın arayüzü videodakinden farklı.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@__kadıköyRAP__ Hocam sizde de cihazın arayüzü böyle mi görünüyor?
Bir de resimde gösterdiğim uyarı yazısı nedir?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@__kadıköyRAP__ Hocam sizde de cihazın arayüzü böyle mi görünüyor?
Bir de resimde gösterdiğim uyarı yazısı nedir?
everest-ewr-301.jpg

@__kadıköyRAP__ Sizdeki cihazın yazılım sürümü nedir?
Bendeki cihazın yazılım sürümü kısmında "V12.01.01.32_multi" yazıyor.

Reaksiyon puanı
2,146
Hayır böyle değil. Tamamen farklı bir cihaz gibi görünüyor, belki yazılımı daha günceldir bilemedim şimdi. Sürüm V5.07.01_en benim. PPPoE olmayacak bağlantın. Kablosuz köprülemeye gelip orayı göster bakalım.

Reaksiyon puanı
2,146
WISP'a bakalım.
Ama bu bana farklı bir alet gibi geldi.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@__kadıköyRAP__ WISP kısmından bağlanacağım WiFi'yi seçtim ve şifresini girdim. Daha sonra cihazı yeniden başlatma uyarısı geldi ve cihazı yeniden başlattım. Şimdi cihaza bağlıyım ve sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. :)

Son düzenleme:

Son mesajlar