Wifi'ye bağlananlar

Bu konuyu okuyanlar

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır çünkü bunun bir güvenlik olayı olduğunu düşündüğümden buraya açtım. İnternetim baya baya yavaşladı bugünlerde. Bende wi fi nin isim ve şifresini değiştirdim bir süre iyiydi ama yeniden can sıkıcı bı hal almaya başladı. Bende Who İs On My Wifi adlı bi program indirdim.4 tane bilinmeyen bilgisayar buldu. Bende hepsini attım. ( Yani öyle umuyorum çünkü remove a basınca isimleri kayboldu sevindim) Ancak 1 tanesi sansını zorluyor. 10 dakika içinde (tam bunu yazarken yine bağlandı atayım hemen hatta herifin mac adresini falan görebiliyorum hep bu bağlanıyor.)5 kere falan bağlandı ve bende her seferine atıyorum. Hoparloru açtım program baskası bağlanınca belirtiyor bende gelip atıyorum ama bu boyle gitmez. Yani tepem atarsa evden çıkınca kapatırım wifi yi gelince de programı açık bırakırım girdikçe atarım inat edip ama kökten bi çözüm lazım bana. Bileniniz varsa yardımcı olsun lütfen.

Phalearos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kanka polise sikayet et bence yukardaki komsununda alttaki tekstilci giriyodu polise sikayet etti polisler buldu konustu ceza falan kestiler siber hirsizlik diye geciyomus hatri sayilir bi para odemek zorunda kaldi

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Modeminden belirli mac adreslerine izin ver :) Yada wpa 2 gibi güçlü şifreleme yöntemlerini kullan. Eğer modemin wps destekliyse bu özelliği kapat.

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Tanimadiğiniz cihazların mac adreslerini tespit ederseniz onlari engellerseniz bi daha baglanamazlar bunları modeminizin ara yüzüne girerek wirelles güvenlik sekmesinden yapa bilirsiniz

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Tanimadiğiniz cihazların mac adreslerini tespit ederseniz onlari engellerseniz bi daha baglanamazlar bunları modeminizin ara yüzüne girerek wirelles güvenlik sekmesinden yapa bilirsiniz
Bir program daha indirip (bağlanan cihazların isimlerini gösteren bi program) kontrol ettim. Bana ait olan cihazların mac adreslerini tespit ettim. Bunların dışında bağlananları bekliyorum. Dediğinizi yapacağım.
Modeminden belirli mac adreslerine izin ver :) Yada wpa 2 gibi güçlü şifreleme yöntemlerini kullan. Eğer modemin wps destekliyse bu özelliği kapat.
Onu kullanıyorum zaten. Şimdi davetsiz misafirleri postalayacağım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kanka polise sikayet et bence yukardaki komsununda alttaki tekstilci giriyodu polise sikayet etti polisler buldu konustu ceza falan kestiler siber hirsizlik diye geciyomus hatri sayilir bi para odemek zorunda kaldi
arkadasların tavsiyeleri olmazsa yapacağım bunu

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
fing ile androidli telden takip edebilirsin ağı gizle mac ilitresini aç tamam.

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bir program daha indirip (bağlanan cihazların isimlerini gösteren bi program) kontrol ettim. Bana ait olan cihazların mac adreslerini tespit ettim. Bunların dışında bağlananları bekliyorum. Dediğinizi yapacağım.

Onu kullanıyorum zaten. Şimdi davetsiz misafirleri postalayacağım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadasların tavsiyeleri olmazsa yapacağım bunu
Advanced İp scanner programiyla ağ da olan butun cihazları isimleriyle beraber mac adreslerini ve ip adreslerini göre bilirsiniz

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Advanced İp scanner programiyla ağ da olan butun cihazları isimleriyle beraber mac adreslerini ve ip adreslerini göre bilirsiniz

fing ile androidli telden takip edebilirsin ağı gizle mac ilitresini aç tamam.

çok teşekkürler. Telefona fing programını indirdim ve kimin bağlandığı vs her şey gözüküyor. advanced ip scanner programını da indiriyorum simdi. Otlakçılara ekmek yok artık buradan :D tekrardan teşekkürler

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
WireShark programını kullanarak Sende onların pclerine girip Birşeyler yap :)