Wifi'nin habersiz sifresiz olmasi

Bu konuyu okuyanlar

pablito16cesc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhabalar.
Yaklasik 2-3 ay once wifi sifresini degistirdik. Hic problem olmadi. Sifreyi yazip girebiliyorduk.
Bugun garip sekilde wifimizin sifresiz oldugunu gordum. Tp link sitesinde girdim devre disi birakilmis.
Bu neden olabilr ? Bilgisayardan girip degistirilmesi gerekiyor. Bilgisayardan da kimse değiştirmedi.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Modemi "reset"emiş olabilir misiniz?

pablito16cesc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modemi "reset"emiş olabilir misiniz?
Hocam daha önce de modemi resetledik ama hiç böyle bir şey ile karşılaşmadık. İki akşam önce toptan fişten çekmiştim, ondan şüpheleniyorum ama daha önce yaptığımız bir şeydi, hiç başımıza böyle bir şey gelmedi. Acaba dedik başkası tarafından virüs vb bir şey tarafından mı oldu, aradım TTNET dedi ki kendi bilgisayarınızdaki arayüzle, modem ile değiştirebilir dedi anca.
--- Gönderi Güncellendi ---
Cevbabınız için teşekkür ederim

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Bende de Tp-link var. Arada virüs giriyordu, arayüze erişmemiş engelliyordu, internet sayfalarında reklam çıkarıyordu ama hiç diğer ayarları değiştirdiğini görmedim. Sadece arayüz şifresini değiştiriyordu. Firmware güncellemesi ile düzelttim, şu aralar sıkıntı yok. Sizin sorun virüs kaynaklı olabilir mi, ya da kendiliğinden ayarları silmiş olabilir mi emin değilim. Açıkçası sürekli takip etmek gerekiyor sorunu bulabilmek için.

megadolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
komşunun marifetidir... yazılımını güncelle...

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
birisi şifrenizi almaya çalışmış becerememiş..
olayınız şu sizin o şifresiz dediğiniz wifi Fake dir 192.168.1.1 yazınca girer veyahut xxx.com yada net gibi siteler başında www olmayan girdiğinizde otomatik adsl sayfasına yönlendirir şifrenizi girmeniz istenir ve şifreyi alınca da Tekrar normale döner bu hacking yöntemidir.
olayınız şu sizin o şifresiz dediğiniz wifi Fake dir 192.168.1.1 yazınca girer veyahut xxx.com yada net gibi siteler başında www olmayan girdiğinizde otomatik adsl sayfasına yönlendirir şifrenizi girmeniz istenir ve şifreyi alınca da Tekrar normale döner bu hacking yöntemidir.

dr4nn0r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Gayet iyi açıklamış bence ;)

pablito16cesc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Yorumunuz için teşekkür ederim. Böyle bir şey olmaması için - wifi'nin durumunu kontrol etmek için, ilk önce telefonun wifisinden çıkıp wifinin durumunu kontrol ettim şifre yoktu, yani wifi şifresizdi. İlk telefonda denedim durumu anlamaj için - O dediğinz rakamlı adresi yaklaşık 3 ay tp link sorumlusunun yönlendirmesiyle girmiş, şifremizi değiştirmiştik. Onun dışında bu süreçten sonra dediğini tarzda şifre girimi hiç olmadı. Telefondan wifinin şifersiz olduğunu görünce direkt olarak o dediğiniz ip adresinde tp-link ayarlarına girdik, wifi şifresi kımıs devre dışı idi. Bu sürece kadar hiç şifre falanda yazmadık, wifi şifresi dahil.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Böyle bir şey olmaması için - wifi'nin durumunu kontrol etmek için, ilk önce telefonun wifisinden çıkıp wifinin durumunu kontrol ettim şifre yoltu - O dediğinz rakamlı adresi yaklaşık 3 ay tp link sorumlusunun yönlendirmesiyle girmiş, şifremizi değiştirmiştik. Onun dışında bu süreçten sonra dediğini tarzda şifre girimi hiç olmadı.
Eğer buna benzer bir şey olduğuysa ne yapmamı önerirsiniziz ?
komşunun marifetidir... yazılımını güncelle...
Açıkçası bundan şüpheleniyorum. Başta arkadaş demişti virüs vb tarzı diye ama pc'de virüs programı da aktif şuan.

megadolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Yorumunuz için teşekkür ederim. Böyle bir şey olmaması için - wifi'nin durumunu kontrol etmek için, ilk önce telefonun wifisinden çıkıp wifinin durumunu kontrol ettim şifre yoktu, yani wifi şifresizdi. İlk telefonda denedim durumu anlamaj için - O dediğinz rakamlı adresi yaklaşık 3 ay tp link sorumlusunun yönlendirmesiyle girmiş, şifremizi değiştirmiştik. Onun dışında bu süreçten sonra dediğini tarzda şifre girimi hiç olmadı. Telefondan wifinin şifersiz olduğunu görünce direkt olarak o dediğiniz ip adresinde tp-link ayarlarına girdik, wifi şifresi kımıs devre dışı idi. Bu sürece kadar hiç şifre falanda yazmadık, wifi şifresi dahil.

Eğer buna benzer bir şey olduğuysa ne yapmamı önerirsiniziz ?

Açıkçası bundan şüpheleniyorum. Başta arkadaş demişti virüs vb tarzı diye ama pc'de virüs programı da aktif şuan.
virüs değilde modem yazılımındaki açıklardan faydalanan sitelerden kaynaklanıyor... genelde chip setten kaynaklanıyor...

pablito16cesc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Ağını gizli yap ve şifreyi değiştir daha sonra filtreleme koy. Wifini kullanmasını istediğin insanlara izin ver sadece sorun kalmaz

Serkan Atakan

Shiftdelete Forum Yöneticisi
Admin
Reaksiyon puanı
161
Modeminizi güncelleyin ve reset atın. Ağ durumunu da kısıtlarsanız ev dışı birşey yapamaz.