Wifi kopma sorunu

Konusu 'Modem' forumundadır ve Matematik Yolcusu tarafından 6 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. Matematik Yolcusu

Matematik Yolcusu Asistan

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul

- Wifi kopma sorunu

Merhaba arkdaşlar

Zaman zaman wifi bağlantım kopuyor .Modemin üzerinde ki ışıklara bakıyorum ama hiçbir ışık sönmüyor.Wifi koptuğunda bütün cihazlardan kopuyor ne yapabilirim ?

Teşekkürler

2. Matematik Yolcusu

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
  3. eSa

eSa everything is possible.. yasaklı

Beğenileri:
    332
    Ödül Puanları:
    83
    Modem kilitleniyor olabilir. Ya da bir arızası vardır.

Geçen ikinci el bir airties modem aldım. Modem kilitlenip duruyordu. Saçma sapan çalışıyordu. Açtık içini bir tane şişmiş bir kondansatör vardı. Değiştirdik düzeldi.

Ya da adaptörü kontrol edin, yeteri güç veremiyor olabilir aynı voltaj ve amperde hatta varsa daha yüksek bir amperde olanı ile deneyin.
    --- Gönderi Güncellendi ---
    Şunu da deneyebilirsiniz. Kablo ile bağlanılan bir pc var ise, kopma olduğunda modemin arayüzüne erişip erişemediğinizi kontrol edin. Yani gerçekten çalışıp çalışmadığından emin olmak için.

Matematik Yolcusu bunu beğendi.
  4. Matematik Yolcusu

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Sorunu çözdüm
    Kullanmış olduğum modem dik şekilde duran bir modemdi ve sürekli yere düşüyordu arızalı olduğunu anladıktan sonra içini açtım ve gördüm ki modemin içinde anten yok .Dışında anten yoktu zaten ama ben içine konduğunu zannediyordum meğerse içinde de yokmuş .Şimdi antenli bir modemle değiştirdim sorun düzeldi.Biraz eski ama idare ediyoruz.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş