Wi-Fi Problemi

Bu konuyu okuyanlar

Alper5454

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1 haftadır internet tam olarak çekmiyor. Laptobu modemin dibine getirince 5 diş , odada hiç çekmiyor.
Telefonlarda bir sorun yok o yüzden sorunun modemde değil laptopta olduğunu düşünüyorum.
Çevredeki mevcut internetleri de göstermiyor artık.
intel dual band wireless-ac 3160 laptobun sahip olduğu wireless driveri bu.
Program yardımıyla güncellemeyi denedim + İntelin kendi sitesinden güncelleme yaptım. Sorun hala daha devam ediyor.
Bu sorunun sebebi ve çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Donanımsal bir problem olabilir wireless kartından kaynaklı bir problem gibi duruyor..

Alper5454

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Reis bu sorunla ilk defa karşılaşıyorum, internette araştırdım bu konuyla alakalı bir şey bulamadım.
100 lira wireless kartı alıp değiştiririm ama sorunu çözer mi ondan emin değilim.

ByMiraç10

Asistan
Reaksiyon puanı
29
bence öyle alıcağına biraz daha araştırabilirsin 100 lira yani boş bir şey için harcama paran varsa alabilirsin ama :D

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Reis bu sorunla ilk defa karşılaşıyorum, internette araştırdım bu konuyla alakalı bir şey bulamadım.
100 lira wireless kartı alıp değiştiririm ama sorunu çözer mi ondan emin değilim.
Donanımdadır diye birşey söylemiyorum olabilir bu tür arızalar genelde donanımla alakalı oluyor ama bazen bilgisayara yüklediğimiz bir yazılım buna sebep olabiliyor en son çözüm olarak temiz format önerebilirim..

Alper5454

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Formatı deniyim. En son wireless kartını değiştiririm. O zaman da olmazsa sinirlenip çöpe atarım herhalde. Ekran kartı İntel Hd Graphics zaten, bir şeye yaradığı yok :D