Bu konuyu okuyanlar

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Eski bir tanıdık WhatsApp’tan beni tehdit edip küfür etti ve ben mesajları sildim. Sonra pişman oldum ve onu şikayet etmek istiyorum. Mesajları geri getirebilir miyim? iPhone 7 kullanıyorum. Ya da Mesajlar olmadan suç duyurusunda bulunabilir miyim? Yani savcılık mrsajları çıkarabilir mi?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Eski bir tanıdık WhatsApp’tan beni tehdit edip küfür etti ve ben mesajları sildim. Sonra pişman oldum ve onu şikayet etmek istiyorum. Mesajları geri getirebilir miyim? iPhone 7 kullanıyorum. Ya da Mesajlar olmadan suç duyurusunda bulunabilir miyim? Yani savcılık mrsajları çıkarabilir mi?
Whatsapp yedekleri alınıyor bence otomatik, yazılanlar bulunur ama savcılık uğraşmaz ki

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Çok kafa yorman gerekiyor yani boş iş söz konusu

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
yedek almamışsan işin çok çok zor mesaj olmadan savcılığa şikayetin bir mantığı olmaz zaten.

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
bildiğim kadarı ile, whatsapp yazışmalarınız mahkemede delil olarak gösterilemiyor ne yazık ki.

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
savcılıkta uzaklaştırma kararı falan çıkarılıyor ama mahkeme kısmını bilemiyorum

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Tehdit konusunun hukukta karşılığı çok kapsamlıdır. Bu nedenle her şeyden önce, bu bağlantıyı incelemenizi tavsiye ederim. Eğer bu bağlantıyı inceledikten sonra kararınız değişmediyse, savcılığa suç duyurusunda bulunmayı deneyebilirsiniz. Buradan sonrasındaki işlemler için detaylı bilgiye sahip değilim.