Websitemin maili outlookda mail göndermiyor

Bu konuyu okuyanlar

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi günler

Yeni bir websitesi açtım , siteye bir kaç tane mail hesabı açtım.Sitenin kendi webmail bölümünde hiç bir sorun yok heryere mail gidiyor ve geliyor ama Outlook ve Site içi mail gönderme sisteminde şöyle bir durum oluyor.

Tüm mail adreslerinden mail geliyor fakat Gmail , Hotmail gibi mail adreslerine mail gitmiyor

Sunucu hatası: '503 This mail server requires authentication when attempting to send to a non-local e-mail address. Please check your mail client settings or contact your administrator to verify that the domain or address is defined for this server.'

hatası alıyorum.

Mail göndermede bir problem yok çünkü kendi hesaplarıma mail gönderebiliyorum.

Mail gönderirken şifreleme sistemi olmadığı için gmail gibi adresler maillerimi kabul etmiyor olabilir mi ?

Sorun neyle ilgili yardımcı olabilirmisiniz ?

smpt ayarlarım bu şekilde:
http://resimyukle.pro/images/73921671308505889474.jpg

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu Konuda Bilgisi Olan Var mı ?

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu konu hakkında bilgili birisi aranıyor :)

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mail işlerinden anlayan adam aranıyor.

Toughwolf

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Smtp icin kullandigin kullanici adi sifreni kontrol et. Kendi adreslerin local oldugu icin onlara gonderebiliyor ama diger adreslere gonderebilmek icin yetkilendirme istiyor. Mumkunse mail adresinin web clientindan mail atmayi dene. Eger web sitesinden atabilirse client ayarlarin yanlistir.

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Smtp icin kullandigin kullanici adi sifreni kontrol et. Kendi adreslerin local oldugu icin onlara gonderebiliyor ama diger adreslere gonderebilmek icin yetkilendirme istiyor. Mumkunse mail adresinin web clientindan mail atmayi dene. Eger web sitesinden atabilirse client ayarlarin yanlistir.

Teşekkürler cevabınız için ,
Evet web sitemin webmail kısmından heryere mesaj gönderebiliyorum. Outlook da Kullanıcı adı ve şifreyi yine kontrol ettim ama sonuç aynı. kullanıcı adına e posta adresimi şifre kısmınada şifreyi yazdım.
sınama iletisindede bir problem yok

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mail işlerinden anlayan adam aranıyor. acill

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
benim host u aldığım yer smtp yi 25 olarak ayarlamış. ben outlook da 25 den nasıl mail gönderebilirim.

bluvia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birde şunu deneyin o zaman

- Sunucu üzerinden Mailenable konsolundan Connector altında bulunan SMTP‘in özelliklerinde Advanced SMTP kısmına gelin
-Inbound authentication kısmını Do not require authentication olarak seçin
-SMTP sunucusunu yeniden başlatın

Yukarıdaki çözüm işe yaramazsa aşağıdakini deneyin ;

“Mailenable Management > localhost > Connectors > SMTP (Sağ tıkla) > Properties > Relay” içerisinden tüm seçenekler işaretliyken “Privileged IP’s…” butonuna tıkladığımızda “Access Control” penceresi açıldığında eğer “Denied relay rights” işaretli ise ve “Except those listed below” kısmından “127.0.0.1” ip adresi ekli ise “Granted relay rights” seçeneğini işaretleyerek “Except those listed below” kısmından “Add” butonuna tıklayarak “127.0.0.1” adresini ekliyoruz Sorun düzelmiş olmalı .

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Birde şunu deneyin o zaman

- Sunucu üzerinden Mailenable konsolundan Connector altında bulunan SMTP‘in özelliklerinde Advanced SMTP kısmına gelin
-Inbound authentication kısmını Do not require authentication olarak seçin
-SMTP sunucusunu yeniden başlatın

Yukarıdaki çözüm işe yaramazsa aşağıdakini deneyin ;

“Mailenable Management > localhost > Connectors > SMTP (Sağ tıkla) > Properties > Relay” içerisinden tüm seçenekler işaretliyken “Privileged IP’s…” butonuna tıkladığımızda “Access Control” penceresi açıldığında eğer “Denied relay rights” işaretli ise ve “Except those listed below” kısmından “127.0.0.1” ip adresi ekli ise “Granted relay rights” seçeneğini işaretleyerek “Except those listed below” kısmından “Add” butonuna tıklayarak “127.0.0.1” adresini ekliyoruz Sorun düzelmiş olmalı .

Bende mailenable programı yok , yüklemelimiyim ?

dopdoluyuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler

Yeni bir websitesi açtım , siteye bir kaç tane mail hesabı açtım.Sitenin kendi webmail bölümünde hiç bir sorun yok heryere mail gidiyor ve geliyor ama Outlook ve Site içi mail gönderme sisteminde şöyle bir durum oluyor.

Tüm mail adreslerinden mail geliyor fakat Gmail , Hotmail gibi mail adreslerine mail gitmiyor

Sunucu hatası: '503 This mail server requires authentication when attempting to send to a non-local e-mail address. Please check your mail client settings or contact your administrator to verify that the domain or address is defined for this server.'

hatası alıyorum.

Mail göndermede bir problem yok çünkü kendi hesaplarıma mail gönderebiliyorum.

Mail gönderirken şifreleme sistemi olmadığı için gmail gibi adresler maillerimi kabul etmiyor olabilir mi ?

Sorun neyle ilgili yardımcı olabilirmisiniz ?

smpt ayarlarım bu şekilde:
http://resimyukle.pro/images/73921671308505889474.jpg

Merhaba aynı sorun bende de vardı çözüm ararken bu konuyu okudum ve yorumlardan anladığım kadarıyla resimdeki ayarları aktif ettim ve düzeldi.
Sizde halen sorun yaşıyorsanız deneyin.

Sizede yorumunuz için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2019-11-29_09-28-40.png

Son düzenleme: