Webmaster İşine Sıfırdan Başlayacağım

Bu konuyu okuyanlar

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Yeni bir oyun geliştirme grubu kurdum ama sitesinin altyapısı için fikir almak istiyorum. Peki Wordpress dışında önerebileceğiniz bir script var mı?

Bu sitede;
* Forum (Oyunlarımızla alakalı eleştiriler, oyunlardan bol bol atıp keseceğimiz bir kategoriler olacak.)
* Oyunlarımızı tanıtacağız.
* Haber gireceğiz.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Yeni bir oyun geliştirme grubu kurdum ama sitesinin altyapısı için fikir almak istiyorum. Peki Wordpress dışında önerebileceğiniz bir script var mı?

Bu sitede;
* Forum (Oyunlarımızla alakalı eleştiriler, oyunlardan bol bol atıp keseceğimiz bir kategoriler olacak.)
* Oyunlarımızı tanıtacağız.
* Haber gireceğiz.

Zibilyon tane wordpress add-on var. Onları kullanarak sade bir site hazırlayabilirsiniz.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
İşte sıkıntı bu, o zibilyon tane eklenti kuruyorsun. Onlar için her gün güncelleme yapmak zorundasın, eğer yapmazsan o güncellemeler gün gelir o siteyi çökertir. Üzgünüm ama ben wordpress kullanmayacağım.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
İşte sıkıntı bu, o zibilyon tane eklenti kuruyorsun. Onlar için her gün güncelleme yapmak zorundasın, eğer yapmazsan o güncellemeler gün gelir o siteyi çökertir. Üzgünüm ama ben wordpress kullanmayacağım.

Tamam Drupal bak o zaman :)

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Drupal kolay mı?

erdenX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
wordpresste uzmanlaş derim

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hayır. Wordpress bir günlük scriptidir, amacı dışında kullanmak saçmalık olacaktır.

Günlük script ne yahu

Wordpress'i çıktığından beri kullanırım. Blog için çıkmıştı şimdilerde aldı başını yürüdü. Adam gibi düzgün ve güncellenen add-on'lar ile paralı temalarla nefis siteler yapabilirsiniz.

Bedava olan temalar da işe yarar.

Drupal biraz daha karışıktır ama o da iyi bir içerik geliştirme ortamı sunar. Frontend olsun backend olsun iyi bir arayüzü vardır. Bir ara whitehouse.gov adresi de kullanıyordu şimdilerde onlar da wordpress e geçtiler.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Günlük script ne yahu

Wordpress'i çıktığından beri kullanırım. Blog için çıkmıştı şimdilerde aldı başını yürüdü. Adam gibi düzgün ve güncellenen add-on'lar ile paralı temalarla nefis siteler yapabilirsiniz.

Bedava olan temalar da işe yarar.

Drupal biraz daha karışıktır ama o da iyi bir içerik geliştirme ortamı sunar. Frontend olsun backend olsun iyi bir arayüzü vardır. Bir ara whitehouse.gov adresi de kullanıyordu şimdilerde onlar da wordpress e geçtiler.

Haklısın sorun da işte bu. Mesela ATV'yi alıp yarışa GP'ye sokamazsın, bu o aracın yaratılış nedenine aykırıdır.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Haklısın sorun da işte bu. Mesela ATV'yi alıp yarışa GP'ye sokamazsın, bu o aracın yaratılış nedenine aykırıdır.
Aksine wordpress inanılmaz gelişti. ilk çıktığı zamandan beri kullanıyordum. Şimdilerde versiyon kaç oldu bilmiyorum.

Kesinlikle büyük aşama kaydetti.