Webcam'inizi Herkes İzliyor Olabilir

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Digital yasamin yavas yavas zararlari ortaya cikmakta, daha dün motorola icerigi silinemis tabletleri dagitti ve benzeri...

2 gün önce benim kameranin isigi yaniyordu acayip tirstim ,simdi tavani görüsyo, ins bazi sitelerde ünlü olmam :D

kamera kapaklı olduğu için zaten kapatıyorum her ihtimale karşı :D

rohirrim

SDN Okuru
kamaranın üzerinde kucuk bir ışık yanar calıştığında o yanmadığı sürece bir sorun yoktur...

Silence

Dekan
Onursal Üye
gebertirim onları izlemesin kimse bizi ya , ne işlere kaldık allahımm telefon dinlenir , kamera izlenir , nasa uygudan takip eder , seçim kurulu sitesinden bilgilerimiz çalınabilir hale gelir . Merak ediyorum doğrusu teknolojinin ilerlemisi yarar mı zarar mı ? .

1 yıllık zemana antilogger var kafam rahat :D yiğidin malı meydandadır :p :D

Ben biliyodum ya hissetmiştim hep webcamı duvara karşı çeviriyordum :) bu sanal alemde ne olacağı belli değil ya.

Ben biliyodum ya hissetmiştim hep webcamı duvara karşı çeviriyordum :) bu sanal alemde ne olacağı belli değil ya.
valla aynen bende şüpheleniyodum ama birşey yapamıyorum çünkü laptop :D ayrıca ben sadece webcam den değil mikrofondan da tırsıyorum niye diyecek olursanız bizim evde bazen biraz siyaset konuşuluyorda :)

Gri renkteki kapağını kapattımmıydı sittin sene birşey göremez :D

arkadaşlar kamerasının kapağı olmayanlara söylüyorum eğer kamera size dönük ve ışığı yanmıyor diye sizin izlenmediğinizi sanıyorsanız sevinmeyin çünkü adamlar o kadar ustaki bu işte kameranın ışığını yakmadan sizi izleyebiliyorlar ya kapaklı bir kamera alın yada duvara cevirin cünkü ışığı yanmayan kamera izlenmiyor denemez

Ozgurky

Profesör
İzleseler neyi izleyecekler orası ayrı da kamera takılıyken hep duvara dönük dururdu zaten :)

arkadaşlar kamerasının kapağı olmayanlara söylüyorum eğer kamera size dönük ve ışığı yanmıyor diye sizin izlenmediğinizi sanıyorsanız sevinmeyin çünkü adamlar o kadar ustaki bu işte kameranın ışığını yakmadan sizi izleyebiliyorlar ya kapaklı bir kamera alın yada duvara cevirin cünkü ışığı yanmayan kamera izlenmiyor denemez
O kadarda değil yanii..
O sırada bilgisayardaki güvenlik programları tatilemi çıkmış oluyor??..

benim kaybedecek birşeyim yok ama izleyenin ruh sağlığı bozulabilir bu adam 3 ayaklı falan :D hahaha :D

HRNKC

Profesör
kamaranın üzerinde kucuk bir ışık yanar calıştığında o yanmadığı sürece bir sorun yoktur...
Yazılımsal olarak cihaza sızan kişi ya da kişiler o ışığın açılmaması için gerekli kodu da gönderiyorlar, güvenliğinizi ışığa bakarak sağlıyorsanız vay halinize... Laptop aldığım gün webcam in önüne siyah bant çektim, zor bir şey değil kapatın gitsin... Ayrıca mikrofonu da bloke edebiliyorsanız daha iyi olur...

İstediği kadar izlesin, bişey kaybetmem :D oda bişey kazanmaz.Güvenlik söz konusu değil.

Rom.

Rektör
Onursal Üye
Sadece bir markada varmış böyle bişey, kim bilir belki bizimkilerde de vardır ama dava muhabbetine açıklanmyordur.

rozabay

Dekan
Onursal Üye
Aslında ciddi bir tehlike. Ancak tedbiri oldukça basit. Kullanmadığınız zaman ya kapağını kapatın yada kabloyu bilgisayardan çekin. Laptop için de en basitinden çamaşır mandalı gibi bir aparat kullanabilirsiniz.

stat counter