Web sitesi kurmak istiyorum amma.. diye söze başlayanlar.

Bu konuyu okuyanlar

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar,
Hani şu başıma türlü olayların geldiği, aynen çalınan, çalan kişiyle burada mesajlaştığımız meşhur web sitesi htmlokulu'nu forum yönetimine de danışarak, ayağınıza getirdim.
Web Tasarımı başlığı altındaki Önemli Konular alt başlığında, önceden açılmış bu konuya devamla, bir web sitesi kurmak için gereken şeylerin neler olduğu, web sitesi yazım dili html'nin tüm detayları ve uygulamaları ile elimden geldiğince örnekleri ile aktardım.
Aktarmaya da devam ediyorum.
Artık, "- Ben bir web sitesi hazırlamak istiyorum ama ne yapsam, nerden başlasam?" şeklinde sorularınızı belittiğim başlığı okumakla çözeceksiniz.
Ben karınca kararınca bu işe yeni girişeceklere destek olması adına yazdım, forum yetkilileri de sağolsunlar, anlayış gösterdiler.
Buyrun, okuyun,örnekleri çoğaltıp, çalışın.
Her hangi sorunuzda gerek konuyu yazan olarak ben, gerekse, forumdaki konuya vakıf tüm arkadaşlar desteklerini esirgemeyeceklerdir.
Yeni başlayanlara kolay gelsin.

esat22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar bende chip dergisinin verdiği şifreyle bi site açtık ama şöyle bir not yazmışlar anlayamadım bi bakar mısınız?

ÖNEMLİ: Dosyalarınızı PUBLIC_HTML veya www klasörüne attığınıza emin olunuz aksi taktirde internet üzerinde gezilemez veya görülemezler. Giriş sayfanızın isminin index.htm, index.html, index.php v.b. olması gerekmektedir. FTP programı olarak Filezilla öneririz.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
host a dosyaları atarken eksik atmışınız sanırım tam atmanızı söylüyor. yada yanlış yere atmışınız.

esat22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
daha bi şey atmadım ki açtım bu e posta geldi

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu yazılanlar, web sitesinin yüklenecek olduğu server ile ilgili olaylar.
Dosyaları serverda yükleyeceğin klasör.
Daha iyi açıklamak gerekirse, o ileti ile beraber bir FTP kullanıcı adı veya şifre gelmiş olması gerekmekte.
Ücretsiz hostinglerde, FTP kullanmayan bazı servis sağlayıcılar, web siteleri üzerinden yine bir kullanıcı adı ve şifre ile dosyaların tarayıcı ile yüklenmesini istiyor olabilirler.
Her halükarda, açılış (veya giriş) sayfasının isminin mutlaka index.html veya index.htm olması gereği vurgulanmış ve alacağın kullanıcı adı ve şifrenle dosyalarını servere yüklerken, serverda rastlayacağın her hangi bir klasöre değil, sadece public_html veya www adlı klasörlere yüklemen istenmiş.

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
yeni başlayanlar byethost u kullansınlar ücretisiz sınırsız alan ve 20 subdomain veriyor.Arkadaşın dediği gibi yazdığı yazılarda kodlama ile ilgili bilgiler var.