Wd10ezex Cavier blue harddisk'im sorunlu olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba yaklaşık 1 hafta oldu wd 1 tb hdd kullanıyorum fakat bazı sorunlar yaşıyorum.Birkaç saniyelik kasmalar sistem kilitlenmesi yaşıyorum.Örneğin masaüstünde yenile yapıyorum kitleniyo fareye tıklattığım halde işlem görmüyor bikaç saniyeliğine.İnternete giriyorum kapatmaya çalışıyorum sayfayı yine bikaç saniyeliğine donma, kitlenme oluyor.Dosya aktarırkende kopyalarkende sanki bu kadar yavaş olmaması gerekiyo gibi geliyor.Winrardan dosya çıkartıyom baya uzun sürüyor.Hd tune ile bencmark yapıyorum sorun yok gibi gözüküyor ama pratikte sorun yaşıyorum sebep ne olabilir? Daha bir haftalık disk garantiye göndermeliyim yoksa bu sorunlar başka bi sebepten kaynaklı olabilir mi? Windows 10 pro 64 bit en son sürüm kullanıyorum.Bütün driverlar güncel. Sistemimde bu şekilde;

İntel G4560 3.50 ghz Kaby Lake
Msi B250m Mortar Arctic Soket 1151 Ddr4 2400 mhz
Kingston Hyperx 8 gb 2400 mhz Ddr4 ram
Saphire Hd 7850 2 gb oc. version
Wd blue cavier 1 tb 7200 rpm hdd
Samsung 320 gb hdd
Xigmatek Tauro 600 w +80 plus

V0z2dV.jpg

nRNYng.jpg

r3NYrM.png

vbNY9R.png
1LZj5D.jpg
LyRdr1.jpg
7q12zv.jpg
P0av9Q.jpg
gqYja2.jpg

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
hdd regenerator ile diskte bad sector tara sorun düzelmezse baştan format atmayı dene eğer sorun yine düzelmezse garantiye gönder yüksek ihtimal değişim gelir

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hdd regenerator ile diskte bad sector tara sorun düzelmezse baştan format atmayı dene eğer sorun yine düzelmezse garantiye gönder yüksek ihtimal değişim gelir
Hocam zaten sistemi yeni kurdum ama 1 haftada virüs bulaşmamıştır heralde.Ama dediğin programla tarıcam yine eyw saolasın.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Hocam zaten sistemi yeni kurdum ama 1 haftada virüs bulaşmamıştır heralde.Ama dediğin programla tarıcam yine eyw saolasın.

sistem dosyalarını tamamı ile kuramamış olabilir virüs ile alakası yok :) bios üzerinden bakarmısın ahci modunda mı yoksa ide modunda mı geçen gün dalgınlığıma gelip ide yapmışım ben tekrar format atmak zorunda kaldım

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sistem dosyalarını tamamı ile kuramamış olabilir virüs ile alakası yok :) bios üzerinden bakarmısın ahci modunda mı yoksa ide modunda mı geçen gün dalgınlığıma gelip ide yapmışım ben tekrar format atmak zorunda kaldım
Hocam cahilliğimi mazur gör nerde yazıyo acaba ahci, ide bios ayarlarındamı:)
--- Gönderi Güncellendi ---
şimdi baktımda storage bölümünde ahci yazıyo:)
--- Gönderi Güncellendi ---
şimdi baktımd
Usta bu bozuk sektör falan varsa yapılıyo anladığım kadarıyla ne işe yarıyo tam olarak anlamadım