Wave serisine nasıl FW atılır? [Detaylı + Resimli anlatım!]

Bu konuyu okuyanlar

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
Merhaba arkadaşlar açtığım tüm FW konularında kısa anlatım vardı, sınavlarımdan dolayı vakit bulamıyordum ama sınavlarım bitti, sizlere "bada" bölümünü doya doya anlatacağım :)

BAŞLAMADAN ÖNCE SÖYLEYEYİM BU İŞLEMDEN SDN YÖNETİMİ VE BEN HERHANGİ BİR BRİCK DURUMUNDA SORUMLU DEĞİLDİR!

NOT: Yüklemeye başlamadan önce telefon şarjınızın tam olması, Multiloader programı ile çalışırken her zaman yararınıza olacaktır. Bu nedenle işlemlere başlamadan önce telefonunuzu şarja takın.

İşleme başlamadan önce KİES'in kapalı olmasına gayret gösterin.

Gelen istekler üzerine "Bada telefonlara MultiLoader ile sürüm güncelleme" işlemini detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım :)

Şimdi işimize yarayacakları aşağıdaki konulardan bulabilirsiniz hangi sürümü indirmek isterseniz;

• S8500 için Wave I (S8500JVLC2) bada 2 sürümü indirmek için TIKLAYIN. (bada 2.0 Wave I sürümüdür ve tavsiyemdir.)
  • S8530 için Wave II (S8530JVLC2) bada 2 sürümü indirmek için TIKLAYIN. (bada 2.0 Wave II sürümüdür ve tavsiyemdir.)
  • MultiLoader indirmek için TIKLAYIN. (Flashlama işlemini bu program ile gerçekleştireceğiz.)
  • USB driver indirmek için TIKLAYIN. (Eğer bu dosyayı bilgisayarınıza yüklemezseniz telefonunuz BRİCK olma ihtimali vardır!
Herneyse telefonunuzun modeline göre sürümü indiriyoruz ve rar dosyasını masaüstüne bir klasör açarak, rarı o klasöre açıyoruz.

Daha sonra USB Driver yüklüyoruz ve MultiLoader'ımızı açıyoruz. MultiLoader'ı açtıktan sonra "Full Download" ve "LSI" seçeneklerinin seçili olması gerekmekte.

Resimle göstereyim ;
8txbg.png

Resimde gördüğünüz gibi yapıyoruz ve FirmWare dosyalarını istersek, sürükle-bırak işlemiyle veya Boot/Amss... vs vs. tıklayarak klasörü göstererekte tanıtıyoruz aynen şöyle olacak (WaveII sürümü bendeki);

8txmf.png

Evet dosyalarımızı tanıttık şimdi telefonumu Download Mode'a alacağız, Telefonumuzu kapatıyoruz ve SES KISMA + TELEFONU KAPATMA + KAMERA tuşlarına basıyoruz, önümüze şöyle bir ekran gelecek ;

Wave_Download_Modus.jpg

Evet şimdi telefonumuzu PC'mizi USB'den bağlayıp 1-2 dakika bekliyoruz, driverları yerine oturacak.

Daha sonra MultiLoaderımızda üstten 2. resimdede gösterdiğim gibi Port Search'a basıyoruz. Telefonum Wave II olduğu için alttaki ilk kutucukta Ready - [WAVE37] yazıyor Wave I'dekini bilmiyorum ama sanırım Ready - [LİSMORE] olması gerek aynen böyle bir yazı çıktığı zaman, Port Search'ın yanındaki Download tuşuna basıyoruz ve dosyalarımızı yükleniyor yüklendikten sonra telefonumuz açılacak. Eğer yüklemede aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız çözümleride var;

Başlıca alıncabilecek hatalar ve çözümleri:

Serial port open error hatası alırsanız yada ekran Yeşil-Mavi-Kırmızı renklere bürünürse usbbağlantısını kesin, bataryayı çıkartıp takın, Multiloaderi kapatıp açın tekrar baştan kuruluma başlayın
Warring : Security fail!!hatası alırsanız firmware içinde gelen USBsürücülerini kurmayı unutmuş olabilirsiniz.Kies-antivirüs tarzı programları kapatın.Telefonun bataryasını çıkarıp takın ve yenidendownload moda alın.Farklı bi usbgirişinetelefonu bağlayınve port search'e basın.
Ready-Lismore yada Ready yazılarını gördükten sonra Multiloader hazır edin ve download butonuna basın.Artık Firmware'nin yüklenmesini bekleyebilirsiniz

Eğer farklı bir hata alıyorsanız bu konunun altına yazın yardım edelim :)

Herşey sizler için! :)

Bu yazı kendi özgün bir yazımdır hiç bir yerden alıntısı yoktur, sadece dosyalar alıntıdır.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Eline sağlık. Güzel anlatım olmuş

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
Herkesin görmesi için, konu günceldir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
[MENTION=71491]MuStAfAA[/MENTION], vaktin var mı abim, bunu bana team wiever ile yükleyebilir misin?

adollf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kurdum çok hoş oldu tel tşkler ama bi sorum olacak wave GT-S8530 var bende buna android işletim sistemi yüklenirmi yüklenirse bunu nasıl yapacagımızı resimli olarak bize ulaştırırmısınız şimdiden tşkler

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kurdum çok hoş oldu tel tşkler ama bi sorum olacak wave GT-S8530 var bende buna android işletim sistemi yüklenirmi yüklenirse bunu nasıl yapacagımızı resimli olarak bize ulaştırırmısınız şimdiden tşkler

hocam o imkansız bir olay olay tamamen farklı en iyisi 300 e 500 e satıp android işletim sistemli bir telefon almak .

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
hocam o imkansız bir olay olay tamamen farklı en iyisi 300 e 500 e satıp android işletim sistemli bir telefon almak .

İmkansız diye bişey yoktur ve buradaki anlatımda anlattım, gayet basit ve zevkli bir işlem.

shrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam wave 1 için indirdiğim rar dosya sı içinde multiloadera hangi dosyaları sürüklemem gerektiğini anlayamadım...bootfiles içinde 15 dosya var hangilerini yüklemek gerekiyor birde doysa içindeki multiloaderi kullansak yeterli sanırım...yardımların için teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum benm wave 1 dbl erase hatası veriyor nasıl yapabilirim bunu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadasım su denılen tuslara bastım fakat oyle bır ekran gelmedı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
meraba mustafa hocam bende samsung vave 2 var telefonu actigimda ekranda degisik renklerde ince cizgiler cikiyor ve otomatik kapanip aciliyor devamli boyle dowlaud mode alabiliyorum acaba ekranmi oluki napacam bir yardim et kardesimmm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş usb cıkartım ekran kapandı açılmıyor

Neetin sen Abi Geçmiş Olsun Usb Kabloyu Neden Çıkardın Firmware Yüklerken çıkarmıycan brick olur telefon Geçmiş Olsun Yeniden Telefonun Brick Olsun Kurtarmak istiyorsan oda olursa bazı telefoncularta J-TAG dite bi işlem var 100TL civarında ya onu yapdırcan yada garantisi varsa servise vercen bittiyse garanti Servise Git Deki Kiesle güncellerken bozuldu de beleşe yaparlar yapamassalar yeni telefon veririler oda verilerse

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorumlu olmadığınızı biliyorum fakat telefon brick oldu hiçbirşey açılmıyor download mod vs. sadece siyah ekran ne yapabilirim?

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
sorumlu olmadığınızı biliyorum fakat telefon brick oldu hiçbirşey açılmıyor download mod vs. sadece siyah ekran ne yapabilirim?

Arkadaşlar genel olarak bu soruya cevap vermek istiyorum.

Eğer cihazınız hiç bir türlü "DOWNLOAD MODE" a geçmiyor ise, maalesef cihazı servise vermekten başka bir çarek yok, sanırım tamamen anakartı değiştiriyorlar diye duymuştum en az 250-300 lira masrafı olacaktır cihazın.

Lütfen işlemleri yaparken harfiyen uygulayın. Yaşanılan kötü sonuçlardan kesinlikle ben ve SDN yönetimi sorumlu değildir.

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ya bada pişmanlıktır sakın almayun sizi mutsuz eder..