Wattman hatası

Bu konuyu okuyanlar

cem akbaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sapphire RX 590 ekran kartına sahibim ilk aldığım zaman wattman hatası veriyordu sürcüyü bir üst sürüme güncelledim geçti. Şimdi yine aynı hatayı alıyorum O.C yaptığım zaman pc donup kalıyor reset atınca düzeliyor. O.C yaptığımda dediğime bakmayın :) +2 falan arttırıyorum mhz kısmını. Güç seçeneklerini denedim olmuyor.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
o gpuya oc yapmak aşırı gereksiz çünkü zaten fazlasıyla yeterli bir gpu.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Default ayarlarda kullanin karti.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Şimdi wattman hatasının tam çözümü yok gibi duruyor güç seçeneklerinden fast bootu kapattığımda benim wattman hatam çözülüyordu birde oc yapıyorsan yavaş yavaş yapmayı dene veya yapma
neden oc yapmak gibi bir sorunu olsun? gerekmedikçe donanımın ömrünü azaltmak gereksiz kötü ve yanlış.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Belki gerekiyordur gereksiz demek bence saçma hem oc ömrü kesin kısaltır diye bir şeyde yok.
rx 590 neye yetmiyor ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

hadi 2030 yılı olsa neyse :D

HEDEC

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Sapphire RX 590 ekran kartına sahibim ilk aldığım zaman wattman hatası veriyordu sürcüyü bir üst sürüme güncelledim geçti. Şimdi yine aynı hatayı alıyorum O.C yaptığım zaman pc donup kalıyor reset atınca düzeliyor. O.C yaptığımda dediğime bakmayın :) +2 falan arttırıyorum mhz kısmını. Güç seçeneklerini denedim olmuyor.
Gel bide bana sor ? Her bilgisayarı açtığımda saçma saçma bildirim atıyor. Takmıyorum kafaya :) Bi sorun yaratacağını da düşünmüyorum (Bende rx570 Var)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Gel bide bana sor ? Her bilgisayarı açtığımda saçma saçma bildirim atıyor. Takmıyorum kafaya :) Bi sorun yaratacağını da düşünmüyorum (Bende rx570 Var)
1 yılı çıkartamazsın :D

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bence dikkate almalısın bir gün önemli bir iş yaparken bilgisayarın tak diye görüntü gidebilir.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
rx 570 kullanan birini bulduğumuza göre biraz röportaj yapalım o zaman. :D

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Wattman hatası yüzünden AMD'den soğudum bir daha ekran kartı alırsam kesinlikle Nvidia alıcam AMD'nin son sürücülerin de Wattman hatası çok yaşanıyor özellikle RX serisinde. Ayrıca o ekran kartına O.C kesinlikle aşırı saçma bir durum :)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Wattman hatası yüzünden AMD'den soğudum bir daha ekran kartı alırsam kesinlikle Nvidia alıcam AMD'nin son sürücülerin de Wattman hatası çok yaşanıyor özellikle RX serisinde. Ayrıca o ekran kartına O.C kesinlikle aşırı saçma bir durum :)
şuan kanlı canlı bir rx 570 kullanıcısı yaşadığını söylemesine rağmen amd fanboyları bunu örtmeye devam eder. :D

ultra ayarda 4K bir şey açmıyacaksanız yani ne gerek var o ekran kartına oc yapmaya zaten cyberpunk filan açılacak ise o ekran kartının ömrü o kadar değil malesef :(

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
şuan kanlı canlı bir rx 570 kullanıcısı yaşadığını söylemesine rağmen amd fanboyları bunu örtmeye devam eder. :D

ultra ayarda 4K bir şey açmıyacaksanız yani ne gerek var o ekran kartına oc yapmaya zaten cyberpunk filan açılacak ise o ekran kartının ömrü o kadar değil malesef :(

Ban yemişsin ama yinede yazayım. AMD sürücüleri ile çok fena tökezledi ve şunu da iddia ediyorum bir ara NVİDİA yapmıştı şuan da AMD aynı işi yapıyor sürücü ile ekran kartlarına arıza çıkartıyor sorunlu çalışmasına hata vermesine sebep oluyor. Şuan RX serisi kullanıpta Wattman , Görüntü vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu , Saat hızlarında ki hataları yaşamayan bir tane insan bulamazsın. Adam o kadar para veriyor bir de kartı downgrade ediyor düşünsene :)

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ban yemişsin ama yinede yazayım. AMD sürücüleri ile çok fena tökezledi ve şunu da iddia ediyorum bir ara NVİDİA yapmıştı şuan da AMD aynı işi yapıyor sürücü ile ekran kartlarına arıza çıkartıyor sorunlu çalışmasına hata vermesine sebep oluyor. Şuan RX serisi kullanıpta Wattman , Görüntü vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu , Saat hızlarında ki hataları yaşamayan bir tane insan bulamazsın. Adam o kadar para veriyor bir de kartı downgrade ediyor düşünsene :)
Kesinlikle haklısın bir yandan rx 580 almanın üzüntüsü yaşıyorum ama iyi bir performans vermiyorda değil her bilgisayarı açtığımda acaba karşılacak mıyım diye düşünüyor oyunda ufak takılma olsa yine wattman yedik diye düşünüyorum :) sıkıcı bir durum

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Kesinlikle haklısın bir yandan rx 580 almanın üzüntüsü yaşıyorum ama iyi bir performans vermiyorda değil her bilgisayarı açtığımda acaba karşılacak mıyım diye düşünüyor oyunda ufak takılma olsa yine wattman yedik diye düşünüyorum :) sıkıcı bir durum

Bu devirde AMD kart alınmaz.

HEDEC

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Birşey diyeceğim. Bunu yazdıktan sonra wattman hatası almıyorum desem ne dersiniz? Çok saçma bir durum :D

Xeonen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende aynı hatayı alıyordum bios sürümünü degiştirdim ve çok ilginçtir ki eve gelen elektrik akımından kaynaklı sorun yaşadım ups takılı iken sorun yok ama takmayınca 6 dk dayanabiliyor bilgisayar.. Wattman hatası diyipte geçmeyin köklü Bi araştırma istiyor herşeyden olabilir..

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
bende de wattman hatası olmuştu bir aralar windowsu çökertmişti yani pc yi kullanılmaz hale dahi getirebiliyor.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
:D

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Neden her konuda aynı linki paylaşıp duruyorsun ?
çünkü çok komik:D linke bakmadın mı?

linke baktın mı?

AMD'nin rx 580'i intelin HD Graphics'ı ile yarışıyor.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
çünkü çok komik:D linke bakmadın mı?

linke baktın mı?

AMD'nin rx 580'i intelin HD Graphics'ı ile yarışıyor.

Benim yorumlarıma ve konularıma hiç bir şekilde yorum ve cevap yazmazsan sevinicem kardeşim. Forumun troll üyesisin belli hiç bir şey bilmediğin de belli sabahtan beri aynı linki bütün konularda paylaşıp duruyorsun eline ne geçiyor onu anlamıyorum. Sütünü iç yat uyu sana önerim budur ;)