Bu konuyu okuyanlar

greenblue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Kaldırmak istediğim problemli bir güncelleme var. Fakat diğer güncellemelerin aksine söz konusu güncellemenin üstüne tıkladığımda "kaldır" butonu görünmüyor. Ne yapabilirim?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Önce Denetim Masasına girin onradan Programlar ve Özelliklere tıklayın, yandaki sekmelerden Yüklü Güncelleştirmelere tıkla bütün güncelleştirmeler bu ekranda görünecek. İstediğin güncellemeye sağ tıklayıp kaldırabilirsin.

greenblue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Önce Denetim Masasına girin onradan Programlar ve Özelliklere tıklayın, yandaki sekmelerden Yüklü Güncelleştirmelere tıkla bütün güncelleştirmeler bu ekranda görünecek. İstediğin güncellemeye sağ tıklayıp kaldırabilirsin.
İşte problem de o zaten. Söylediğiniz yere girdim. Güncellemelerin bir kısmını kaldırdım. Ama 2 tanesi kalkmıyor. Sağ tıkladığımda hiç bir şey açılmıyor. Üzerine tıkladığımda da kaldır butonu görünmüyor. Nasıl kaldırabilirim bilmiyorum. Başka bir yolu yok mu bunun? Düzenle seçeneklerinden vs yapabileceğim bir şey?..

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
İşte problem de o zaten. Söylediğiniz yere girdim. Güncellemelerin bir kısmını kaldırdım. Ama 2 tanesi kalkmıyor. Sağ tıkladığımda hiç bir şey açılmıyor. Üzerine tıkladığımda da kaldır butonu görünmüyor. Nasıl kaldırabilirim bilmiyorum. Başka bir yolu yok mu bunun? Düzenle seçeneklerinden vs yapabileceğim bir şey?..
Sistemi güncellmeyi yüklediğin güne geri almayı dene.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
O zaman illaki kurtulmak istiyorsan temiz Windows 10 kurmanı tavsiye ederim.
Hem yeni bir güncelleme aldı.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kaldırmak istediğiniz güncellemenin adını ve bir de ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

greenblue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Kaldırmak istediğiniz güncellemenin adını ve bir de ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Her iki windows güncelleştirmesini de kaldırmak istiyorum. Aslında sorun şu: ben hem soldan sağa hem de sağdan sola yazılan dilleri birlikte kullanıyorum. Kullandığım program bu güncelleştirmelerden sonra hata vermeye başladı. Yazı fontları bozuluyor. Kaldırmak istememin sebebi de bu. W10 güncelleştirmeleri bu konuda çok sorunlu. 8'e mi dönsem diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    113 KB · Görüntüleme: 507

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Her iki windows güncelleştirmesini de kaldırmak istiyorum. Aslında sorun şu: ben hem soldan sağa hem de sağdan sola yazılan dilleri birlikte kullanıyorum. Kullandığım program bu güncelleştirmelerden sonra hata vermeye başladı. Yazı fontları bozuluyor. Kaldırmak istememin sebebi de bu. W10 güncelleştirmeleri bu konuda çok sorunlu. 8'e mi dönsem diye düşünüyorum.
Kullandığınız programı kaldırıp yeniden kurmayı deneyin. Sorun programda olabilir.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Aslında aklımda bir seçenek var. IObit Uninstaller ile Windows güncellemeleri kaldırılabiliyordu. Belki program sizin de işinize yarar.