Vücut tipinizi biliyor musunuz ?

Bu konuyu okuyanlar

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
@HeroGaki rica ederim. Ben gibi başka kişilerde vardır. [MENTION=366180]honami[/MENTION] Acaba çalışıyor iseniz çalışma düzenini veya günlük yaşantınızdan biraz bahseder misiniz ?

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
@HeroGaki rica ederim. Ben gibi başka kişilerde vardır. @honami Acaba çalışıyor iseniz çalışma düzenini veya günlük yaşantınızdan biraz bahseder misiniz ?

Son 1 yıldır Memur işi masa başı.Ama 1 yıl öncesine kadar baya tempolu işlerde çalışıyordum. Gençlik döneminde aktif spor yapardım ama askerden geldikten sonra iş hayatına atıldık, spora vakit kalmadı soğudum. Artık spor spor.
Aslında yazmayı atladığım bir şey var. 3yıl önce sigarayı bıraktım. Sigaradan sonra 6 ayda 5 kilo aldım. Sonrada alınan kilolar hızla devam etti.
Bazen diyorum sırf kilo vermek için sigaraya geri mi başlasam acaba.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Son 1 yıldır Memur işi masa başı.Ama 1 yıl öncesine kadar baya tempolu işlerde çalışıyordum. Gençlik döneminde aktif spor yapardım ama askerden geldikten sonra iş hayatına atıldık, spora vakit kalmadı soğudum. Artık spor spor.
Aslında yazmayı atladığım bir şey var. 3yıl önce sigarayı bıraktım. Sigaradan sonra 6 ayda 5 kilo aldım. Sonrada alınan kilolar hızla devam etti.
Bazen diyorum sırf kilo vermek için sigaraya geri mi başlasam acaba.

Aslında vaktinizi ayarlayıp spora başlasanız işiniz daha kolay olur. Tek başına insanın yeni bir yerde canı kılıyor. Arkadaşlarınız veya aileden birini kandırıp birlikte gitseniz sizin için güzel olur. Ama yok ben salona falan gitmem derseniz orası ayrı konu. Bisiklet gibi bedava bir spor da var. Hem eğlenceli hem de ücretsiz. Akşamları işten sonra 1-2 saat bisiklet sürmek iyi gelecektir. Yok ben bisiklette istem.yorum derseniz. O zaman motorlu zayıflama kemeri kullanın. Etkisini görenler tanıyorum. Asıl iş yemeklerde ve uyku düzeninde bitiyor. Dikkatli beslenip ve düzenl uyuduğunuz zaman vücudunuz toparlanmaya başlar. Sigarayı bıraktığınız için tebrik ederim. Sigara aslında düzenli beslenme düzenini bozduğu için kilo verdiriyormuş gibi görünüyor. Kilo alma sebebi ise bağımlılıktan dolayı. İnsan alıştığı şeyi kolay kolay terk edemiyor. O yüzde terk etmek istediği veya bırakmak istediği şeye alternatif arıyor. O yüzden sigara bırakanlar devamlı yeme ve abur cubur tüketmekle beyni oyalayarak krizi atlatıyorlar. Başlamayın her şeyi ile zarar :)

Not: Uzun bir yorum oldu.