Vücut tipinizi biliyor musunuz ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

RedDevil

Profesör
@bewko @OnurFK Eski halterciyim. Sakatlıkdan dolayı bıraktım. Sonra baktım sakatlık geçmiyor. Vücut kendini aldı gidiyor Fitniss ve bady yapmaya başladım. Yani Atmasyon olarak değilde ilgi ve çalıştığıma biliyorum. İşim gücüm spor oldu desem yalan olmaz :D

OnurFK

Profesör
ben sabah kalkıyorum 20-25 şınav çekiorum öğlen 1-4 arası body fitness dayim akşam 8-10 arası bisiklet sürüyorum :) nasıl iymi :)

RedDevil

Profesör
ben sabah kalkıyorum 20-25 şınav çekiorum öğlen 1-4 arası body fitness dayim akşam 8-10 arası bisiklet sürüyorum :) nasıl iymi :)
Her gün bu şekilde çalışmak kasların toparlanmasını geçiktirir. Örneğin sabah 7-8 gibi kalkıyorsanız koşmak güzel olur. Tabi bir bardak süt içerek daha iyi olur. Akşam bisiklet kullanmanız güzel. Yemekten sonra ise daha güzel :) Yatmadan bağırsak sistemini harekete geçiriyorsunuz. Bu şekilde sabah kalkmanız ve fazladan yağ ve kalori yakıyorsunuz. Tabi kendiniz bildiğiniz için size komik gelebilir. Şınav meselesine gelirse kaç gündür veya aydır aynı şekilde çalışıyorsunuz ?
------------------------------------------------------------------------

Tekil çalışmak insanı bir yere kadar zorlar. Ama arkadaş var ise her gün yapılır. :)

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
3 saat salondaysan bunun en az 1buçuk saati makara muhabbet değil mi?
Yoksa günde 2 saatten fazla yapılan antrenmanın yararı değil zararı vardır.

Sabah ki şınavla bisiklet sürmeyi günlük aktivite olarak değerlendirmek gerek.
Ayrıca body building her gün yapılmaz. Haftada 4-6 gün arası çalışmak gerek.

dgarkn

Doçent
3 saat salondaysan bunun en az 1buçuk saati makara muhabbet değil mi?
Yoksa günde 2 saatten fazla yapılan antrenmanın yararı değil zararı vardır.

Sabah ki şınavla bisiklet sürmeyi günlük aktivite olarak değerlendirmek gerek.
Ayrıca body building her gün yapılmaz. Haftada 4-6 gün arası çalışmak gerek.
6 gün de çok fazla. Ciddi ciddi body çalışılıyorsa zaten 6 gün yapamaz bir insan. Günaşırı çalışmak idealdir

hasanistan44

Profesör
MEZOMORF amamezomorf un üçgen vücutlu hali :D ne iş hala anlamadım :D şimdi ben üçgen vücutluyum ama mezomorf lar yuvarlak vücutlu :cursing:

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
6 gün de çok fazla. Ciddi ciddi body çalışılıyorsa zaten 6 gün yapamaz bir insan. Günaşırı çalışmak idealdir
Vücudunu tanıyan insan çalışma şeklini zaten biliyordur.

Geçen salonda biri vardı. Baktım kol çalışıyor ama nasıl.
1 2 uyardım, napıyon sen dedim?
Daha hızlı yapsak pazular daha çabuk şişmez mi dedi.
Zannedersin lastiğe hava basıyor :)

/xo/

Ready to Rock! °°°
Arkadaş lar konu hazır açılmışkrn bir soru sorayım. Bende biraz meme vardı, yaklaşık 3-4 ay her gün 2-3 saat evdeki çalışma istasyonu ile göğüs geliştiren hareketler yaptım ve memelerin altına kas eklendi. Iyi de abi şimdi kocamanlar, sevgiliminkiler ile yarışıyorum, tek çare galiba oradaki yağları aldırmak.

dgarkn

Doçent
Arkadaş lar konu hazır açılmışkrn bir soru sorayım. Bende biraz meme vardı, yaklaşık 3-4 ay her gün 2-3 saat evdeki çalışma istasyonu ile göğüs geliştiren hareketler yaptım ve memelerin altına kas eklendi. Iyi de abi şimdi kocamanlar, sevgiliminkiler ile yarışıyorum, tek çare galiba oradaki yağları aldırmak.
Ahahah :D Her zaman herkes derim önce kilo verin sonra kas çalışın diye .

Sizin konunuz basit kilo vereceksiniz erkekte kilodan kaynaklanır. (Tabi bazı insanların DNA yapısı bozuk olduğu için zayıf olsada memelidir bu insanlar az da değil)

/xo/

Ready to Rock! °°°
Ahahah :D Her zaman herkes derim önce kilo verin sonra kas çalışın diye .

Sizin konunuz basit kilo vereceksiniz erkekte kilodan kaynaklanır. (Tabi bazı insanların DNA yapısı bozuk olduğu için zayıf olsada memelidir bu insanlar az da değil)
Kilo veremiyorum, sorun da o zaten. Sarkmayayım diye spor yapıyorum :). En azından kalıplı görüneceğim ileride :)

RedDevil

Profesör
Vücudunu tanıyan insan çalışma şeklini zaten biliyordur.

Geçen salonda biri vardı. Baktım kol çalışıyor ama nasıl.
1 2 uyardım, napıyon sen dedim?
Daha hızlı yapsak pazular daha çabuk şişmez mi dedi.
Zannedersin lastiğe hava basıyor :)
Hızlı yapmakla kas olmaz ki :) Sadece o bölgedeki yağları yakar. Biliyorsundur @Mai Nai yavaş yaparak yani orayı hissederek çalıştırma kas yapar. İyi ki uyarmışsın. Bende bizim salondakilere elimden geldikçe yardım ediyorum.

Senin evde bilinçsiz göğüs çalışman yanlış olmuş. Göğüs yaparken ağır kiloda değildi daha düşük kiloda ve daha fazla terar yapman lazım. Alt göğüs çalışmasını yapmamışsın sanırım. Alt göğüs yapmaya başlarsan toparlama 3-8 ay gibi sürede olacaktır. İmkanın var ise spor salonuna git.

narnia

Üyecik
Ectomorph ama göğüslerim iyidir. Yüzmenin yararları :thumbup1:

HeroGaki

Doçent
RedDevil sonunda gym ile uğraşan birilerine rastladım :))

Da Vinci's

Doçent
Benim vücut yapısı ektomorfa yakın ama son 3 yıldır kolay ve hızla kilo almaya başladım. 3 yılda toplam 20 kilo aldım.
Oysa önceki yıllarda pek kilo almazdım.Rekorum bir yılda en fazla 2 kilo idi. Lise çağlarında aşırı zayıftım.

Sonradan neden böyle oldu anlamadım.

stat counter