Vücut kaç ayda gelişir?

Bu konuyu okuyanlar

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Daha önceden de vücut geliştirme ile ilgili konu açmıştım.Arkadaşlar spor salonuna git dedi bende 2 gün önce yazıldım.2 gündür gidiyorum.Sorularım
1.Kaç ay sonra sonuç verir.Kaslar kendini gösteri?
2.Vücut çalışırken boya etkisi olurmu?
3.Metabolizmam hızlı yemek yiyorum fakat kilo alamıyorum.Boyum 1.85 kilo 67.
Cevaplarınızı bekliyorum...

MrBronze

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Body yapmanı tavsiye ederim boy ve kilona bakılırsa bi karın kası yapman tahmini 2-3 ay sürer. ;)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Spor yaparken haybeye yapmamak adına öncelikle protein ağırlıklı besleneceksin. Kasların proteine ihtiyacı var.
Gücününde yerinde olması için karbonhidrat alacaksın, makarna pilav gibi.

En çabuk gelişen kas kol kasıdır. 2-3 ayda bariz şekilde çıkar. Ama güzel bir vücut için azami 2 sene şart.
Tabi düzgün beslenme ve uygun çalışma programıyla.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Kilo almalısın, 80 kilo senin için ideal. 6 ay düzenli çalışırsan ve beslenirsen başarırsın. Abartı bir şekilde kas yapayıp deme, fazla kas çirkinleştiriyor insanı bence .

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Kilo almalısın, 80 kilo senin için ideal. 6 ay düzenli çalışırsan ve beslenirsen başarırsın. Abartı bir şekilde kas yapayıp deme, fazla kas çirkinleştiriyor insanı bence .

Desteksiz fazla kas yapması imkansız, onlar yarışmalara hazırlananlar.

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Kıvanç Tatlıtuğ kadar yapın yeter :p

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Bu ise spor gozuyle baktigin zaman bu igrenc sozu yerini gereklikige birakir, spor adrenalin demektir, dopamin uretimi demektir, mutluluk demektir, vucut yapısi ucgen dedigimiz bir yapida ise, boy+kilo uyumu normal ise body building icin tam zamani demektir, yagdan mumkun oldugu kadar kacinilmalidir,kilo ve boy uyumu saglanana kadar sabahlari 3-4 rafadan yumurta sarisi ile birlikte yenmelidir,uyum saglandiktan sonra sadece yumurta beyazi yenmekidir,zaman zaman sarisi da tuketilmelidir, sabah ve ogun aralari bir tabak icinde bal ve sut ile karistirilmis karisik gevrek, ogle ve aksam haslanmis yesil biberli tavuk pilav ve yaninda posali yiyeceklerden bezelye, soya fasulyesi, baklagiller gibi yiyeceklerin yenmesi cok iyi olur, ozellikle soya fasulyesi ve tohumu protein acisindan en zengin sebzedir, bol sivi tuketilmelidir, meyve suyu degil meyvenin kendisi ve kabugu ile birlikte tuketilmelidir. Spor yaparken magnezyum,potasyum gereksinimi daha da artacagindan bu ihtiyaci karsilamak icin kontrollu bir sekilde sporcular icin satilan bu urunlerden alinmasi gerekir, gunluk mg dozaja dikkat edilmelidir, fazlasi bobrek yetmezligi gibi sorunlara yol acabilir, tavuk disinda et yenilmiyorsa mutlaka Vejetaryen multi vitaminlerinden alinmalidir, spora gelince profesyonel bir spor hocasinin kisiyi gormesi ve vucuda gore program vermesi daha uygun olur, vucudun tepkisi de cok onemlidir, kimisi aylarca calisir tepki yoktur, Kimisinin vucudu pasif vucut gelistirme modundadir, calistigi an tepki verir, kaslar siser, bu vucut tipleri vucut gelistirmeye en musait vucut tipleridir, vs vs.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Çok zayıfsın kardeşim.Bende amatör olarak evimde bir kaç aletle ve kendi ağırlığımla yediğime içtiğime dikkat ederek ve birazda protein takviyesi yaparak çalışıyorum.Fit kalmak için.Benim boyumda 1,88-80 kiloyum.Senin kesinlikle çok ciddi şekilde sağlıklı ve yüklü miktarda yemek yemen gerekli.Protein takviyesi yapmanda şart.Kilo almalısın.Protein ağırlıklı beslenmelisin.Ton balığı- tavuk, kırmızı et.Karbonhidratıda unutma tabi.Yoksa vücudunun şekillenmesi çok uzun sürer.Haftada en az 4-5 gün.Hergün belli bölgeleri çalıştırarak başlamalısın.İnternette bu konuda bolca site var."vucutcu.com"da çok güzel antrenman programları ve hareketler gösterilmiş.Body Building sitelerinden faydalanabilirsin.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Unutmadan yardimci tozlardan shaker-whey protein hemen hemen herkes icin gerekli bir tozdur, sadece whey protein demiyorum, toz kutusunun ustunde shaker-whey protein birlikte yazmali, 3 kglik kutularda daha uygun, kisacasi mass gainer, aptonia marka en iyisi ve guvenlisi, spordan yarim saat once alinmasi gerekir, spor sirasinda gerekli guc ihtiyacini maksimuma cikarir, kaslari daha belirgin yapar, protein takviyesi de cabasi.arkadasin dedigi gibi karbonhidratlar cok onemli, enerjiyi veren karbonhidratlardir, konsantre karbonhidratlar alinmasi hem vucuda guc verir hem de sagligi optimize eder, spordan once glikojen depolarini doldurmamiz gerekir, bu da karbonhidratlarla mumkundur,

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
vucut işi sabır işidir sabırın yokmu git bi hale çalış 1 sene bişeyler çıkar artık ne çıkarsa bahtına gardaşım..;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ÖnceLikLe Gerçekten Sabır İsteyen Bi işdir . Ben 3 yılı aşkın bi süredir Uraşıorum ve Bazı arkadaşların Dediği gibi iğrençLik bi durum yok .. iğrenÇ olan iğne ve hap ile yapılan Pasif Kaslardır .. Ve Protein desteği için Gerekn tozlara gelince arkadaşımız 1.85 ve boyuna Göre Kilosu iyi değil ve bunun için Yatmadan önce Tatalı ağırlıklı Bişiler yemeli ve içebilirse 2 bardak süt içmeli . Ve sabah kahvaltı sırasın ( WETABIX) Tahıl Sütle karıştırılıp yenilirse Kiloyu 3 ay içinde dengeleme Çabasına Girecektr Vücut .. Tşkr.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
spora devam gencler ben 2 senedır yapıyom tıpım yok ama vucut seklıyle bısıler yakalıyom:D

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Düzenli beslenme ve düzenli sporla zamanla kilo alacaksın hemen hemen aynı fiziksel yapıya sahibiz kendine bir program yaptir hem beslenme hem antrenman için düzenli olarak uy ona aksatmamaya çalış özellikle yemek saatlerini kaçırma zamanla kilo aldığını göreceksin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım kan tahlili yaptır ne eksik baktır ben sbah benexoll akşam zinco c kullanıyorum 8 ay önce 1.78 56 kiloydum zayıflıktan ölüyordum şu an 1.78 78 kiloyum ve 3 aydır sabitledim yıllardır afrikalı gibydim baya oldu bady başladım azim yaptım iyi gidiyorum biraz abes kaçacak ama bu spora özellikle yeni başlayanlar cinsel hayatı özellikle ilk iki ay baya bir azaltmalı bu şekilde çok daha çabuk gelişebilirler yoksa çalışmalarınızın büyük bölümü geriye gidecek çok aşırı yorgunluk olacak özellikle ilk iki ay çok önemli

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım kan tahlili yaptır ne eksik baktır ben sbah benexoll akşam zinco c kullanıyorum 8 ay önce 1.78 56 kiloydum zayıflıktan ölüyordum şu an 1.78 78 kiloyum ve 3 aydır sabitledim yıllardır afrikalı gibydim baya oldu bady başladım azim yaptım iyi gidiyorum biraz abes kaçacak ama bu spora özellikle yeni başlayanlar cinsel hayatı özellikle ilk iki ay baya bir azaltmalı bu şekilde çok daha çabuk gelişebilirler yoksa çalışmalarınızın büyük bölümü geriye gidecek çok aşırı yorgunluk olacak özellikle ilk iki ay çok önemli
arkadaşım ben de 1.75 boy var kilo 60. 4 aydır düzenli salona gidiyorum. kas olarak hiç bir belirti yok. karın kası bile çıkmadı . hocaların bişey bildiği yok.. sence ne yapmalıyım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ArkadasLar Benim Boyum 1.79 Kilom 62 Vucut Yapmak İstiyorum 3 Ayda DüzenLi Olarak Çalışırsam Kıvanç Tatlıtug Vucudu Yapabilirmiyim Bilginiz Varmı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben 1,83 boyundayım 88 kıloyum ben aşırı kas degıl normal karın kası kol ve goguz kası ıstıyorum bunun ıcın ne yapmam lazım kac ayda duzelırım haftada 3 gun salona gıdebılrım

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Son dönemin popüleri karın kasları ve adonis için soruluyorsa, vücut uygun yağ oranına yaklaştıktan sonra yaklaşık 1 yıl içinde güzel bir şekil ortaya çıkacaktır. Bunu hızlandırmak için abidik gubidik şeyler kullanılmasını tavsiye etmem.

Protein tozunu da gerekli bulmuyorum, oturun et yiyin misler gibi, balık yiyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamun Aleyküm
Lütfen hepsini okuyun öyle yardım edin şimdiden saolun bir abiye yazmıştım bunu cevabını tam alamadım
şimdi ben vucüt yapmak istiyorum vücuttan kastım sadece çok belli olacak sekilde kol kasları ve boyun kasları üçgen şeklinde.

abi şimdi ben lise 4 okuyorum yani ne demek bu benim üniversite sınavım var yakın tarihte. o yüzden ben salona gitmiyorum. ancak evde 5 kg dambıl var bununla çalısmak istiyorum boyum 175 kilo 54 .. 5 gündür okuldan çıktıktan sonra 1 saat bilgisayarın ardından yemek yemekten 1.30 saat sonra çalısıyrum. bu çalısma yapmadan önce 5 dk kosu bandında yürüyorum (tüm bunları evde yapıyorum) ısındıktan sonra alıyorum 5 kg dambılı elime 1 tane var zaten. sağ kolum ağrıyana kadar, sonra veriyorum sol elime o da ağrıyana kadar yanı kaldıramıyacağım zamana gelince diğer elime veriyorum. bunları yaptıktan sonra iyice gücümü kaybettiğim için 1 dk bekleyip tekrar yapıyorum. 2 sefer oluyor. fazla uzun değil bu çalısma ancak hafif etkisi var biraz kasımın alt kısmı siskinlik ve sertlik var (az) bunları yaptıktan sonra kolum iyice ağırdığı için içeri geçip kemal sunal izler sonra biraz ders çalısır yatmadan önce 10 20 tane daha yapar ve bitirrim. okul olduğu için haftada 5 gün yapıyorum simdi gelelim suna benim yanlıs yaptığım yerler neresi? hafta sonuda yapmalımıyım? kılo almam için ne yapmam lazım? şınav mekik çekmiyorum onlar lazımmı (lazımsa mekikten nefret ediyorum sınav daha iyi) her aksam peynir ve yoğurt yemem gerekirmi? ben bu işleri kısa sürede yapıp şişebilirmiyim? malum sen iyi bilirsin sanırım. sen simdi dersinki ben 15 le çalısıyorum bana gülebilirsin ama yeni basladım be abi zor kaldırıyoruz 10 kg de almayı düsünüyorum arkadastan. nasıl bi programım olmalı. çok zayıf olduğumu biliyorum fakat alamıyorum iste. bide ben kaslarımı dinlendirmiyorum. yanı bu az yaptığım için 2 setten sonra bırakıyorum yarın aksam tekrar 7/7 haftanın günü.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim vicudum tam 10 sene sonra fit oldu:laugh:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benm boyum 1.88 kıloda malesef 66 beslenme konusunda düzenli beslenıyorum spordan önce spordan sonra falan . toz kullanmadan kılo alabılırmıyım ? yoksa illa toz da yardımcı olarak alınması gerekırmı ??

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bol bol yumurta ve makarna türevi besinlerle beslenmen çalışmandaki verimi maksimuma ulaştırır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Düzenli spor yaparsanız ister istemez kilo alırsınız.

murat709

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kemiklere iyi gelen besinlerden yersen kısa sürede gelişir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Öncelikle selam arkadaşlar benimde boyum 1.73 ,kilom 50 ve yıllardır ailem deli gibi uğraşıyor kilo almam için ama olmuyor proteinler,aminoasitler,iğneler,ilaçlar veya doğal ilaçlar vs vs çok şey içtim denedim spor olarak; kick box,klasik box,tekwandoo,body vs bir çok spor yaptım ama kilo bir türlü alamadım fiziğim aynı bruce lee gibi bu çok berbat bi durum ... en sonunda şu antidepresan ilaçlarını kullancam kesn kilo aldırıyormuş sizce hiç kullanmamış ve normal bir insana bir zararı olurmu bu ilaçların ? (Rexapin ve zyprexa ilacı)