Vücut geliştirme

Bu konuyu okuyanlar

lJoeKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mrb Arkadaşlar. Ben1.70 boyundayım ve 75 kiloyum yaklaşık 1 aydır spor salonuna gidiyorum. Burda kilo vermek olsun , body olsun herşey var . Biraz paraya kıydık yani :D ve vücudumda biraz fazla yağ oranı var.

Kilomu ve boyumu yukarda belirttim. Benim sorum yaklaşık kaç ayda yada yılda vücudumu güzel yaparım yani benim istediğim plaj vücudu o kadar aşırı birşey istemiyorum hani bir Murat Boz vücudu gibi birşey.

Teşekkürler..!

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Normalde extra toz alirsan(protein karbonhidrah ... Vs) 6 ayda vücut sekillenir ama yag var diyorsun ilk onu yakman lazim dostum :)

lJoeKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EE ben zaten yağ yakıcı alıyorum birazda yakmış durumdayım yani ztn okul zamanıda ben gideceğim biraz vücut düzene girincede protein alırım ztn yani tam bir zaman verebilirmisiniz ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yaşımda 16 bu arada :D

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Spor gösteriş için değil de sağlık için yapmanız daha faydalı olur artı sürekli aynı formu korumak için düzenli spor,uyku ve beslenme üçlüsüne dikkat etmenizde fayda var sorduğunuz soruya en doğru cevabı bence spor hocası verir .

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eklemeyi unutmusum senin sporda devamliligin ve beslenme sekline gore degisir..
6 ay dedigim sana verilen seyleri harfi harfine yaparsam.

Tam bi vucut ise uzun zaman ister ;)

lJoeKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler ama burda vücut geliştirmeye daha önceden gitmiş biri var mı acaba ?

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben gittim iste tecrubelerimden yola cikaram soyluyorum 1 yil falan gittim..Sonrasi malum is guc vardi biraktik

lJoeKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki sende baya bişey var mı kardeş :D

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
eğer düzgün çalışırsan bir ayda sende fazla olan 7-8 kg lik yağyı verirsin tahminimce öyle gözüküyor kas yapman için karın kası kolay çıkmaz göğüs kasını uygun hareketlerle 2 ayda tam yaparsın karın kası için 4-5 ay (tam sert çıkar) gerekiyor kol kası işi biraz farklı çıkar ama azcık çalışmayı hafifletince erir kol kasını durmadan çalışman gerekiyor bacak kası içinde koşsan yeter her gün

lJoeKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana diorlar sen normalsin kilolu filan değilsin biraz yemek ye bende biraz yiyorum , bazen doğal yağlardan yiyorum artık yani yağsız yoğurt ,süt, yeşil çay ne bulursam :D zayıflatan . ve yani metobolizmam mı yavas anlamadım yani bilmiyorum fazla yakmadım gibi geliyor bana

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
sen benim dediklerimi yap hatta istersen ben sana burada ne yapacağını bir listeleyim istersen ona göre yap zaten spor salonlarndaki hocaların çoğu bişey bilmiyo öyle internetten felan buluyorlar :)

lJoeKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaslarda filan gelişme var biraz ama yani sonuçta iyi bir spor salonundayım orda sabah seanslar var karın seansları spinning filan bilemiyorum yani bazen kendime bakıyorum olur mu acaba diyorum .D yani benim için kardeşim süre 1 yıl filan seneye yaz daha iyi olmak istiyorum düzenli gidersem olabilirmiyim ?

Tmm okey sen ver . Sen deneyimlimisin gitinmi yani önceden ?

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Biraktim suan hafiften gobek cikmaya basladi tum gun disarda yemekten ve yazin tabiki bira-cerez gobegi :)
Bence yasin vucut icin erken uni kazan oyle basla derim :)

Vucut isi çok sıkıcı bir iş aslında ilk 1 ay kas agrisindan zor uyuyorsunuz 2-3 ay sonra sizi bolgesele aliyorlar vucut tipine gore gunde alman gereken belli protein k.hidrat miktari veriliyor liste olarak sonra yiyebilecegin yemekler vs yani uzun ve yorucu bi surec ama aynaya baktikca mutlu oluyor insan

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ben hala gidiyorum 1 yıl oldu heralde şimdi bak her başladığında eğer yağ eritmek istiyorsan 20 istemiyorsan 10 dk koş 10 dk koşmak seni ısındırır ardından kanat harektleri için aletler var sırt ve sırtın üstünü çalıştırıyor onları yap butterfly diye bişey var ardından ona geç bunları bitirdikten sonra karın için bir alet var oturup aşağı indirip kaldırıyorsun onu uygun bir ağırlığa getirip indir kaldır ardından o aleti sırtınla yap ve göğüs çalışmak için ağırlıkların oraya git yatıp ağırlığı indirip kaldır 15*3 kere ardından iki tane dambıl alıp yatma yerine yat ve kollarını aç sonra göğüs hizanın en yukarısında birleştir bu hareketi yine 15*3 kere yap ardından yatar ağırlığa geçi yine 15*3 yap ardından yatay ağırlıkta dambılları demin dediğim gibi 15*3 kere yap sonra iki dambıl al dümdüz tut kollarını yana doğru kaldır bunuda 10*3 kere yap (eğer yapabiliyorsan) sonrada salondan çıkıp eve koş :) umarım yardımcı olmuşumdur huhh ne yazdım bea :)

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Boyuna göre fazla kilon var. Ağırlık hareketlerine girmemen gerekiyor hemen. Vücudunu geliştirmek değil de ilk hedefin fazlalıklarından kurtulmak olmalı. Kendine uzakta bir hedef koyma ki bu durumda senin koyduğun hedef o dediğin plaj vücuduna sahip olmak. Küçük küçük hedefler belirleyerek adım adım gitmen gerekiyor.
Ağırlık hareketleri yerine bol bol kardio yapman lazım. Para verdim diyorsun da o salonda spor hocası olmalı. Ona da danışman lazım ki sana güzel bir program yazsın. En önemli şey ise beslenme ve dinlenme. Hayatından şekeri çıkarman lazım. Asitli içecekler, fastfood vs. yiyeceklerden vazgeçmen lazım.

Serhat Y

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence bu yaşta sen body yapma çoğu hocalar olsun doktorlar olsun 18 19 yasından kuçukler için body tavsiye etmez çünkü şuan gelişim çağındasın body yaparsan vitamini kemiklerin yerine kasa gidecek yani boyun uzamaz sen pek ağırlıgın altına girme onun yerine dövüş sanatarına git bol bol şınav mekik barfix tarzı hareketler yap body kesinlikle yapma

lJoeKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ztn vazgeçtim onlardan karın seansları var giriyorum hocalarda iyi yani sorun yok :D

Serhat ben şimdi hani yağları atmak isstiyorum karın seanslarına daha çok giriyorum evde olsun yapıyorum karın hareketleri fazla ağırlık çalışmıyorum yağlıyım ztn ağırlık çalışırsam yağlardan kurtulunca aşırı cıkabilir su aralar sıkı çalışıyorum ama yağları biraz attıktan sonra az az gideceğim