Vücut geliştirme konusunda fikir almak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

p0lyester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a Hayırlı günler.

ben 17 yaşındayım vücut geliştirmeye gitmeyi düşünüyorum ama fikir almak istiyorum. 170cm Boyum var 2 yıldan beri hiç uzamıyorum. ailem uzarsın filan diyor. Ama vücuda gidersem uzamaz diyor. korkuyorum gidersem uzamaz diye çünkü tanıdıklarımın hepsi öyle diyor. baba 1.80 anne 1.65 boyunda.. bende 170 cm boy. 75 kiloyum. birşeyler derseniz iyi olur ya. kararsız kaldım gitmek istiyorum ama boyda önemli.. ya bide 75 kiloyum biraz kilo verirsem boya gider diyorlar onun gerçeklik payı varmı ? 180 olsam yeter yani.
bu arada mart 4'de 17'ye gircem daha ay olarak girmedim

iyi günler işe gidiyorum akşam gelince msjları okurum :)

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Boyun uzamaz o ayri mesele.Ama o yasta nasil 1.70 kaldin sasirdim anne baba boyun uzu cunku.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
2 senedir uzamiyorsan 21 yasina kadar uzama payina katarsak 2-3 cm uzarsin. Tabi ergenligi ne zaman gecirdiginde onemli.

p0lyester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ustalar abim 182 cm annem diyor o lise 3,4 de anca uzadi

p0lyester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ergenlige 14yasinin ortalarinda girdim usta

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence vücut geliştirme için biraz bekle bence yüzme yap hem boyun gelişir hemde omuzların gelişir vücut geliştirmeye yönelik bir adım yapmış olursun.

p0lyester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yuzmeyi anca yazin ailecek veya arkadaslarla gidersek yapiom revoflex var evde ne diorsunuz kullansam? Revoflex extreme

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şu revoflex xtreme isimli aleti ben de merak ediyorum, var mı acaba kullanıp da sonuç alan? Günde sadece 5 dakika kullanarak kas yapan var mı? :D

Bir de dambıl seti tavsiyesi rica etsem? Ağırlığı ayarlanabilir olanlardan.

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu revoflex xtreme isimli aleti ben de merak ediyorum, var mı acaba kullanıp da sonuç alan? Günde sadece 5 dakika kullanarak kas yapan var mı? :D

Bir de dambıl seti tavsiyesi rica etsem? Ağırlığı ayarlanabilir olanlardan.

Millet salonda saatlerını harcasın kas yapmak icin bi alet 5 dakikada kas yapsın mantıklı geliyomu ?

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben 2 sene düzenli olarak BODY yapmış biri olarak şunu söyleyeyim ki:Yaşın küçük ve bir cm bile boyunun uzama ihtimali varsa riske atma,daha yaşın küçük uzayabilir ve body için en önemli şart beslenme,özellikle de protein alımı ve bu da böbreklerin bu yaşta çok fazla yorabilir.Fitness tarzı yüzme belki az ağırlık çok tekrar iyi bir görüntü için olabilir ama dahası için bence çok erken

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
S.a Hayırlı günler.

ben 17 yaşındayım vücut geliştirmeye gitmeyi düşünüyorum ama fikir almak istiyorum. 170cm Boyum var 2 yıldan beri hiç uzamıyorum. ailem uzarsın filan diyor. Ama vücuda gidersem uzamaz diyor. korkuyorum gidersem uzamaz diye çünkü tanıdıklarımın hepsi öyle diyor. baba 1.80 anne 1.65 boyunda.. bende 170 cm boy. 75 kiloyum. birşeyler derseniz iyi olur ya. kararsız kaldım gitmek istiyorum ama boyda önemli.. ya bide 75 kiloyum biraz kilo verirsem boya gider diyorlar onun gerçeklik payı varmı ? 180 olsam yeter yani.
bu arada mart 4'de 17'ye gircem daha ay olarak girmedim

iyi günler işe gidiyorum akşam gelince msjları okurum :)

Kard sim 2 yıl body 1 yıldan beride kick boksla uğraşıyorum.sakın telaş etme boyun uzar ama hocayla konuşup sana göre program hazırlaması lazım .body de boy uzar ama dikkatli olmak lazım .şimdiden kolay gelsin

p0lyester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kard sim 2 yıl body 1 yıldan beride kick boksla uğraşıyorum.sakın telaş etme boyun uzar ama hocayla konuşup sana göre program hazırlaması lazım .body de boy uzar ama dikkatli olmak lazım .şimdiden kolay gelsin

öyle diyonda hertürlü sana halter kaldırtıyorlar. 1 hfta gittim yazın belimin ağrısından duramadım gitmedim 1aylık parada gitti :D ama bir başlasam askerlik haric 30 40 yaşına kadar gidrm . birde ben şişme istemiom proteinle. fit ve saglıklı (proteinsiz ) doğal ne olursa olsun diyorum.
anladın inşallah.

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
boy gelişimi 16 yaşından sonra çok yavaşlar yani alabileceğin en fazla 2-3 cm dir. 15-16 yaşından önce bol bol zıplayıp evin duvarlarına kapı pervazlarına falan dokunmaya çalışsaydın emin ol vücut buna tepki verirdi :) fakat onu da kesinlikle önermem kollar da uzuyor boyla beraber vücut orantısız durur.

DenneFry

Asistan
Reaksiyon puanı
122
diyet uygulayıp vitamin proteinden eksik kalmaksızın revoflex extreme ile güzel şeyler başarılabilinir yere uzanıp şınav gibi bir hareketi var bunu yaptım 2-3 gğn karnım ağrıdı şimdi alıştı ama ne kadar alışsada karın kaslarımı hissediyorum ve çok zahmetli

diyet artı beslenme ile revoflex extrme evde çok faydalı

karın baldır ve kol için muhteşem birşey ama kısa zaman olduğu için faydasını görmek mümkün değil günde 5 dk da imkansız

MorTiLKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
diyet uygulayıp vitamin proteinden eksik kalmaksızın revoflex extreme ile güzel şeyler başarılabilinir yere uzanıp şınav gibi bir hareketi var bunu yaptım 2-3 gğn karnım ağrıdı şimdi alıştı ama ne kadar alışsada karın kaslarımı hissediyorum ve çok zahmetli

diyet artı beslenme ile revoflex extrme evde çok faydalı

karın baldır ve kol için muhteşem birşey ama kısa zaman olduğu için faydasını görmek mümkün değil günde 5 dk da imkansız

Katılıyorum bende aldım revoflex extrme ve çalışırken karın kaslarımın ısındgını resmen hissediyorum ılk kullandıgımda boşa gitti para demiştim ama sabah karnım cok fena agrımıstı ve şimdi alıştı :D güzel bi ürün zaten vucut ıstıyorsak hemen olacak dıye bişiy yok uzun bi çalışma sonrası olur onu da evde revoflex extrme le yapabiliriz.

DenneFry

Asistan
Reaksiyon puanı
122
da herşey iyi hoş benim revo flex koptu 4 ayrı yerden lastikleri koptu :(

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Hem kilo vermek. Hemde boy ve kas yapmak istiyorsun. Sana en iyi spor dalı olarak "yüzme"yi tavsiye ederim. Boyun uzaması aldığın protein [beslenme şekline] ve yaptığın spora göre değişir. Normal şartlar da 22-23 yaşına kadar boyunda uzama olur. Ama el bileklerindeki epifiz çekirdeklerinin filmini çektirerek boyun uzaması durmuş mu yoksa hala açık mı öğrene bilirsin.

kaanmelih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boy kısaltma yapabılır dedikleri tek hareket squat gibi omuza alınan hareketlerdır ama onlarında boy kısaltcaıgını sanmıyorum hatta germe esnetme gibi hareketlerle 2 3 cm kadar uzayan bir arkadaşım var.barfiks demirine asılarak yaptı bunu duzenlı bır sekılde her antreamn sonrası.