Volvo Resmen Çin Malı Oldu!

Bu konuyu okuyanlar

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Çinli otomotiv üreticilerinden Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd. (Geely Holding Group), Volvo Car Corporation'ın tamamının Ford Motor Company'den satın alınması işleminin bugün tamamlandığını bildirdi.

538507_detay.jpg

Geely'den yapılan yazılı açıklamada, Volkswagen Amerika Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Stefan Jacoby'nin Volvo Cars'ın yeni başkanlığı ve Üst Yöneticiliği (CEO) görevine getirildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, Çinli otomotiv üreticilerinden Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd'in (Geely Holding Group), Volvo Car Corporation'ın tamamının Ford Motor Company'den satın alınması işleminin bugün tamamlandığını kaydedildi.

Satış işleminin tamamlanmasının ardından Stefan Jacoby'nin, Geely Holding Group Başkanı olan Li Shufu'nun başkanlık ettiği Volvo Cars Yönetim Kurulu'nda üyeliğine getirileceği dile getirildi.

Açıklamada, Yönetim Kurulu'na yeni katılacak isimler arasında bulunan Volvo Cars'ın eski Başkan ve CEO'larından Hans-Olov Olsson'un, aynı zamanda Ford'un eski bir Pazarlama Kurulu Başkanı olduğu ve Olsson'un yeni yapılanmada, Volvo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine atanacağı ifade edildi.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Volvo Car Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Li Shufu, ''Bugün Geely için tarihi bir gün, Volvo Cars'ı satın aldığımız için son derece gururluyuz. İsveç'in bu ünlü lüks markası, güvenlik, kalite, çevreye duyarlılık ve modern İskandinav tasarımı gibi temel değerlerine bağlılığını sürdürürken Avrupa ve Kuzey Amerika'daki mevcut pazarlarını güçlendirip Çin ve diğer gelişen piyasalardaki varlığını da artıracak'' dedi.

Volvo Cars'ın yeni Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Stefan Jacoby de, ''Volvo kadar büyük bir prestij ve büyüme potansiyeline sahip bir şirkete geldiğim için onur duyuyorum. Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, bayilerimiz ve hepsinden önemlisi bütün müşterilerimiz, Volvo'nun otomobil güvenliği ve inovasyon alanında sektör lideri olarak özel konumunu koruyacağından emin olabilirler. Tüm bunları yeni pazar fırsatlarını değerlendirmek üzere sürdüreceğiz'' ifadelerini kullandı.

kaynak; http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/538507-volvo-resmen-cin-mali-oldu

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Volvonun erkek simgesi kız simgesi olacak hazır olun!

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
kalitede bir düşüş olacağını sanmıyorum

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Volvo sağlam arabaydı, şimdi 2km gitmeden yolda ya lastikleri çıkar ya da freni patlar :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Arabaları çok sağlam olan bir markaydı. İnşallah kaliteden ödün vermezler...

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Volvo sağlam arabaydı, şimdi 2km gitmeden yolda ya lastikleri çıkar ya da freni patlar :)

öyle araba satacak olsalardı volvo markasına para vermezlerdi.unutmayalım ki çin çok kaliteli markalara da fason üretim yapıyor,yani çin de üretilen,çinlilerin başka yerlerde ürettiği her mal ''çin malı'' değil.

turgutreisfb

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
volvo sağlamlığıyla tanılan bir markaydı bundan sonra acaba bu sağlamlığı ne olacak merak ediyorum

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Bu satın alma sadece maddi kaynakların çinlilere geçtiğini gösteriyor. Volvo Fordunken araçları Fordmu üretiyordu anasını satayım ? Hiçbirşey değişmeyecek Volvo her zaman olduğu gibi İsveç metalinin verdiği avantaj ile dünyanın en sağlam otomobillerini üreten firma olarak kalacak. Firmanın en ucuz otomobili Volvo S40'da 55bin tl den başlayan fiyatlarıyla tabi...

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Bu satın alma sadece maddi kaynakların çinlilere geçtiğini gösteriyor. Volvo Fordunken araçları Fordmu üretiyordu anasını satayım ? Hiçbirşey değişmeyecek Volvo her zaman olduğu gibi İsveç metalinin verdiği avantaj ile dünyanın en sağlam otomobillerini üreten firma olarak kalacak. Firmanın en ucuz otomobili Volvo S40'da 55bin tl den başlayan fiyatlarıyla tabi...

Sıpay sen bari yapma.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Tamam mert şaka yaptım..:D