Volkswagen Arteon Türkiye’ye Geldi

Bu konuyu okuyanlar

ShiftBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
289
Araç Temmuz ayından itibaren bayilerde yerini almaya başlayacak.

83_vw_arteon_elegance.jpg

İlk olarak 2017 Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkan şık Volkswagen modeli Arteon, Türkiye'ye geldi. Yerini aldığı CC'nin aksine MQB platformunda üretilen model 4,862 mm uzunluğa, 1,871 mm genişliğe ve 1,427 mm yüksekliğe sahip. Aks mesafesi 2,837 mm olan aracın boyutları CC'ye göre 60 mm daha uzun, 16 mm daha geniş ve 10 mm daha yüksek.

Volkswagen-Arteon-1.jpg

Volkswagen Arteon, Türkiye'de "Elegance" ve "R-Line" adlı iki donanım paketiyle satılacak. Elegance donanımda 19" çapında "Chennai" adlı alüminyum alaşım jantlar, ambiyans aydınlatma, 8 inç boyutunda dokunmatik bilgi eğlence sistemi ekranı ve aktif bilgi görüntüleme sistemi gibi özellikler var. Daha sportif karakteriyle öne çıkan R-Line ise "Rosario" adı verilen 20" çapındaki jantlara, Alkantara ve deri kombinasyonu koltuklara ve 9.2 boyutunda, hareket hassasiyetine (Gesture Control) sahip bilgi eğlence sistemi ekranıyla geliyor. LED farlar, ErgoActive adlı elektrikli ön koltuklar ve anahtarsız çalıştırma her iki pakette de standart.

2514194198474d549f4f6fbbfb3ea637.png

kaynak : Volkswagen Arteon Türkiye’ye ayak bastı

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Bir Volkswagen ci olarak söylüyorum bunu, Vw CC gibi hayal kırıklığı olmaz inşallah.Çünkü CC' nin üretimi durdurup Arteon' u çıkardılar ve CC' ye benziyor fark ettiyseniz çünkü onun devamı olduğu için..

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Bir Volkswagen ci olarak söylüyorum bunu, Vw CC gibi hayal kırıklığı olmaz inşallah.Çünkü CC' nin üretimi durdurup Arteon' u çıkardılar ve CC' ye benziyor fark ettiyseniz çünkü onun devamı olduğu için..
Segment farkı var vw nin her aracı birbirine benziyor zaten :) polo golf jetta passat gibi bu araç premium sınıfına girer sanırım . Ama herşey aynı gene

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Segment farkı var vw nin her aracı birbirine benziyor zaten :) polo golf jetta passat gibi bu araç premium sınıfına girer sanırım . Ama herşey aynı gene

Tamam kardeşim segmentini biraz yükselttiler aynı olacak hali yok zaten CC' nin üretimini durdurdular.Bu arada vw' nin her araca kesinlikle birbirine benzemez.Benziyor diyorsan BMW' ye bak derim sadece ebatları farklı :)

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544

Katılıyorum.

Tamam kardeşim segmentini biraz yükselttiler aynı olacak hali yok zaten CC' nin üretimini durdurdular.Bu arada vw' nin her araca kesinlikle birbirine benzemez.Benziyor diyorsan BMW' ye bak derim sadece ebatları farklı :)

Kusura bakma ama golf ile polo, fox ile lupo, passat ile jetta, cross golf ile tiguan aynı yine tiguen ile touareg arasında ciddi fark yok.

Diğer yandan bmw ye aynı demenizi şaşkınlıkla karşılıyorum.
Misal 7lik ile 5 aynı mı ? 5lik ile 3 lük ? Keza 1 lik sınıfın başka benzeri başka sınıfta yok.
Bu konuda ciddi bir görsel arsştırmanızı tavsşye ederim.
Zira 5lik model bile kendi içinde birkaç çeşidi var
5lik F10 ile diğer 5liklere bir bakın hangisi daha alımlı sanırsınız farklı bir sınıf ama değiller.

İyi forumlar.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Hocam yakında jetta ile passatın farkını arkasındaki yazıya bakarak anlıycaz :) adamlar yıllardır yeni kasa diye makyajlanmış kasayı millete iteliyorlar bende eski vw cilerdenim :) ama verdikleri fiyatlara çok iyi preimum araçlar var . Ayrıca bmw nin hangi aracı birbirine benziyor ki örnegın X3 ile X5 arasında dağlar kadar fark var .

teknogunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
VW Arteon’un kaza ve güvenlik paketi testinin videosunu izledim. Buradan buldum. Abi çok iyi ya. Mutlaka izleyin!

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Güvenlik olarak kendi sınıfına göre aşşağı yukarı aynı . Fiyat olarak abartı geldi bana . Vergilendirme yüksek olduğundan bu araçta hayal ..

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
aslında her arabada olması gereken kaza ve güvenlik paketi

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
İç mekanı passatla aynı. Kesinlikle almazdım. Bunun 2 litre dizel 240 hp olanını alacağınıza 530i veya s90 alın bin kat daha iyidir.

daimy2017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
WV sınıf atlayarak Mercedes - BMW ile rekabet edecek bir araç sunuyor piyasaya. Bence şansı çok yüksek.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
WV sınıf atlayarak Mercedes - BMW ile rekabet edecek bir araç sunuyor piyasaya. Bence şansı çok yüksek.

Merhaba,

VW asla Bmw, Mercedes ve Audi ile rekabet edemez. Kendilerince yakın bir çizgidelermiş gibi gösterebilirler ancak alakası bile yok. Bmw, Mercedes ve Audi ile arasında dayanıklılık, konfor ve motor farklı gibi uçurumlar vardır. Ama fiyatlara bakarsanız uçuyorlar. Aynı fiyat veya yakınlarında iseniz kesinlikle ilk olarak Audi, Bmw veya Mercedes bakmanızı tavsiye ederim.

Yurtdışında da politikaları aynı. Hiç ödün vermiyorlar ama VW kullanıcısı Kia'ya bile razı olup araç değiştiriyor. Sadece araç satış ve servisteki fiyatların uçuk olması nedeniyle.

Saygılarımla

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
O VW in ihtişamı 2008-2012 yıllarından sonra sona erdi . Premium bir modeli yok ki BMW Mercedes ile rekabet etsin . Ha şuda var Vw eskisi gibi yapamıyor ama bana göre Mercedes ve BMW de eskisi gibi yapamıyor . Örneğin E46-E39-E34 kasa Bmw lerle şimdiki kasalar arasında büyük bir kalite farkı var Aynı Şekilde Golf 4 Ve Golf 6 arasındada kalite farkı var Eskiden arabayı araba yapmak için üretiyorlardı şimdi ise Arabayı Kar etmek için malzemeden çalarak üretiyorlar. Bana göre Çizgisini bozmayan tek araba şuan İçin Volvodur.
Not : Eski VW`ncilerdenimdir ayrıca :)