Vodafone'dan gelen 1.600 € fatura ?

Bu konuyu okuyanlar

getherefast55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konu arkadaşın dayısının başına gelmiştir. Olayı araştırma peşine düştüğü için benden de yardım istedi. Hakkı abiye mesaj attım ve burada yardımcı olabileceklerini söyledi. O yüzden bu başlığı açıyorum ve yardım bekliyoruz.

"Dayım 14-30 ağustos arası Almanya'dan Samsun'a geliyor orada Medikana hastanesinde kafeteryada oturuyor ve wifi ye bağlanıyor. Telefon uçak modunda olduğu halde 1.600 € para kesiliyor. Telefon şirketi diyor ki "sen mobil veriden bağlanmışsın". Ama telefon uçak modundaymış."

Konu bu beyler. Fikri ve bilgisi olan varsa cevap verirse mutlu oluruz. Daha önce başına gelmiş olan var mı ? var ise ne gibi bir yola başvurdunuz?

Not : Operatör: Vodafone faturalı. Telefon: İphone 6s

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Wifi yardımı diye bir olay var ondan olabilir. o wifidayken bile devrede oluyor açıksa.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Muhtemelen roaming ile kullandi telefonu. Bu sebepten dolayi da fatura tuzlu geldi.

Takipcii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynısı bana da oldu tarifenizi takip edin.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
WiFi yardımı WiFi gücü düşük ise hücresel veriye geçiş yapar. Uçak modunda ise telefon kesinlikle hücresel veriye geçme imkanı Yok. Zaten operatör firmaları böyle savunur kendilerini diretin Wi-Fiden bağlandığınızı eğer hala direnirlerse tüketici haklarına başvurun