Vodafone-Turkcell Paket Seçimi

Bu konuyu okuyanlar

Ahmeto4129

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, şu an Pttcell kullanıyorum rezil bir internet hızı var okullar açılmadan Turkcell veya Vodafone'nin bir paketine geçmeyi düşünüyorum. Arkadaşım Vodafone geçmiş bana da onu önerdi ama şimdi diğer yandan Turkcell yani benim için internet hızı önemli, yurtta kalan bir öğrenciyim yurt şehirden uzak bir yerde ve her odada telefon dahi çekmiyor(bazı kişiler hiçbir hat çekmiyor diyor). Sizce 2 paketten hangisine geçmeliyim? İnterneti hangisi daha hızlı ise ona geçmek istiyorum sms dakika hiç önemli değil. SMS atmam en az 100 dakika kullanırım. Turkcell-http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/yeni-turkcell-musterisi/olay-2-gb-paketi?place=campaigns_category Vodafone-http://www.vodafonefreezone.com/esnek-firsat-2GB-tarifesi Arada kalmamı sağlayan freezonun fırsatları sizce hangisine geçmeliyim ?

Ahmeto4129

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bilgisi olan cevap verebilirmi acil ikisinden birine geçmem lazım

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Her türlü vodafone derim hepsini kullandım vodafonenin hızı turkcelle aynı ama turkcell daha iyi çekiyor o ayrı konu

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
kullanacağın yerdeki şebekeye göre tercih etmelisin. hangi operatör iyi çekiyor ise onu kullan :)
Turkcell genelde daha iyi çeker

Ahmeto4129

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bizim okul köy gibi bir yerde yurtt odalarda bile telefon çekmiyor öyle bir yerde ama korktuğum şey turkcelle geçip vodafonedan daha yavaş bir internet hızı bazı arkadaşlar vodafone daha hızlı bir interneti var diyor ve freezone avantajı ap ayrı yani :)

NitroNos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlarında internete gir ve speedtest ile hızlarını ölçemi tavsiye ederim türkcell,avea,vodafone bölgesel destek veriyorlar yane açıklamak gerekirse o bölgede türkcell iyi ise başka bölgede avea iyidir türkcell hızı sınırlıdır 7.2 mb/sn ama vodafone sınırı yoktur ama 7.2 mb/sn gayet iyi bir hızdır.Öğrenci iseniz avea'dan sonra vodafone almanızı tavsiye ederim eğer kaliteli hizmet almak istiyorsanız türkcell'den vazgeçmeyin ama şehir merkezinde iseniz avea çekmesi lazım onun için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz aslında yurtlarda internet dağıtımı yapılması lazım eğer şehir merkezinden uzak bir yerdeyseniz kesinlikle türkcell geçmeniz yönünde tavsiye ederim.