Vista'da Bildirim Simgelerini Özelleştir'deki simgeleri silmek için...

Bu konuyu okuyanlar

Lykan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Vista'da Bildirim Simgelerini Özelleştir'deki simgeleri silmek için...

Arkadaşlar daha önce XP'de şu şekilde yapıyorduk;

(Bildirimleri Özelleştirdeki Simgeleri Silmek İçin

Başlat Çalıştır regedit yaz

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVe rsionExplorerTrayNotify yaz Icon Streams ve de Past Icons Stream kayıt anahtarlarını sil.

Görev yöneticisini aç "explorer.exe" dosyasını seçerek İşlemi Sonlandır’a tıkla, tıklama sonrası durum çubuğunun geçici olarak kaybolduğunu göreceksin.

Tekrar Görev Yöneticisine dönüyoruz. Burada üst menüde bulunan "Dosya" sekmesinden "Yeni Görev Çalıştır"a tıklıyoruz ve de "explorer" yazıp Tamam’a tıklıyoruz.)

Vista'da bunu nasıl yapacağımızı bulamadım bulan varsa buraya yazabilir arkadaşlar...

Lykan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yahu bu sorunu çözecek bir Allah'ın kulu yok mu yahu?

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Benim galiba o Allah'ın kulu :)

Bahsettiğin anahtar Vista'da şu şekilde:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

Adım adım anlatmak gerekirse;
1) Bu kayıt anahtarına gidip IconStreams ve PastIconsStream değerlerinin adlarını IconStreams_2 and PastIconsStream_2 olarak değiştir.

2) Aynı yerde iki adet yeni ikili değer oluştur. Adlarını IconStreams ve PastIconsStream yap, varsayılan değerleri ver.

3) Birinci adımda adını değiştirdiğin IconStreams_2 ve PastIconsStream_2 değerlerini sil.

4) Bilgisayarı yeniden başlat. Listenin temizlenmiş olması lazım.

Lykan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Saner Apaydın kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ancak senin uygulamanı yaptım olmadı zaten ben bu değerleri yani(IconStreams ve PastIconsStream) yerlerini bulamıyordum, ama sayende onu buldum ve senin dediğin şekilde uyguladım ve başaramadım aynen XP'deki uygulamaya koydum ve başardım sonunda silmeyi başardım yine de bana çok yardımın oldu çok çok teşekkürler ederim dostum.

Uygulama şöyle:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

IconStreams ve PastIconsStream değerlerini sil.

Görev yöneticisini aç "explorer.exe" dosyasını seçerek İşlemi Sonlandır’a tıkla, tıklama sonrası durum çubuğunun geçici olarak kaybolduğunu göreceksin.

Tekrar Görev Yöneticisine dönüyoruz. Burada üst menüde bulunan "Dosya" sekmesinden "Yeni Görev Çalıştır"a tıklıyoruz ve de "explorer" yazıp Tamam’a tıklıyoruz.)

Ve işlem tamam oluyor kolay gelsin...

Son mesajlar