Vista Service Pack 2 RC Çıktı!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Microsoft, Windows Vista işletim sistemi için ikinci servis paketinin çıkış adayı sürümünü yayınladı. Ücretsiz indirin.

Windows Vista ve Windows Server 2008 kullanıcılarının şikayetlerine yanıt olarak hazırlanan ve birçok düzeltmeyi bir arada sunan Service Pack 2 için çıkış adayı sürüm yayınlandı. Yeni donanımlarla uyumluluk ve çeşitli performans sorunları için çözümler sunan Service Pack 2 güncellemesini kullanabilmek için, bilgisayarınızda Service Pack 1'in mevcut olması gerekiyor.
:: Windows Vista 32 bit Service Pack 2 RC sürümü ücretsiz indirin.
:: Windows Vista 64 bit Service Pack 2 RC sürümü ücretsiz indirin.
:: Yeni servis paketi beklentilerinizi karşıladı mı?

Bilgi İçin : Microsoft
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
bu kuran korsan arkadaşlar hala windowsunuzun lisansı aktif durumda mı ? bize bilgi verirlerse güzel olur :D

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kuramıyoruz çünkü türkçe dil desteğini desteklemiyor kurulum başlamıyor.

Black_ICE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kuran korsan arkadaşlar hala windowsunuzun lisansı aktif durumda mı ? bize bilgi verirlerse güzel olur :D
Tekrar aktif hale getirmen gerekiyor. tekrar orjinal key girmeni istiyor yoksa 30günlük deneme haline geliyor. resimle gösterirsem eğer

Home Premium orjinal olmasına karşın orjinal olmayan Ultimate versiyonunu kullanıyorum :S

Yuzersif

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Erhan Bey baksna bir arkadaşımız Türkçe dil desteği yok diyor.
Keşke bunu da açıklasaydınız.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
hımm peki mevcut aktivasyon yazılımı tekrar iş görüyor mu? birde ingilizce dil destekli demişsiniz ama bölge dil seçeneklerinden ingilizceye çevirsek yükledikten sonra türkçeye geri dönsek :D fazla mı karıştı bilmem ki anlatabilmişimdir derdimi inşallah :D

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
amann vistadan cacık olmaz boşverin vistayı windows 7'ı bekleyin :D:D

catli42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam sayin arkadaslar diyelim indirdik dogrudan indirdigimiz vista servis pack 2 kuracagiz yoksa DVD felan yakacakmiyiz simdi vista 1 var bende yani indirdim ama dedigim gibi sifiradanmi yoksa nasil bu konuda kuracak olan yada kurmus olan arkadaslar video lu yada resimli anlatilirsa iyi olur bizde kurarariz belki bu bilgisayar isinden fazla cakmiyorum yani o yüzden buralarda sizin gibi degerli arkadaslarin sayesinde ögrenmeye calisiyorum

selamlar saygilar

K4D!R

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam sayin arkadaslar diyelim indirdik dogrudan indirdigimiz vista servis pack 2 kuracagiz yoksa DVD felan yakacakmiyiz simdi vista 1 var bende yani indirdim ama dedigim gibi sifiradanmi yoksa nasil bu konuda kuracak olan yada kurmus olan arkadaslar video lu yada resimli anlatilirsa iyi olur bizde kurarariz belki bu bilgisayar isinden fazla cakmiyorum yani o yüzden buralarda sizin gibi degerli arkadaslarin sayesinde ögrenmeye calisiyorum

selamlar saygilar

işletim sisteminde servis pack 1 yukluyse servis pack 2 kurabılirsın ama orjınalı beklemekte yarar var demo sımdıkı servis pack 2

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
işletim sisteminde servis pack 1 yukluyse servis pack 2 kurabılirsın ama orjınalı beklemekte yarar var demo sımdıkı servis pack 2
Arkadaşım bu demo değil sadece final öncesi sürüm....
Yani bunuda gönül rahatlığıyla kurabilirsin........

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Vista Service Pack 2 RC yüklemekdense Windows 7 e dewam diyorum.

nanoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam olsun
ben servis pack 2 yi yükledim yanlız yükleme tamamlanamadı otomatik olarak yüklenen servis pack 2 bilgileri tekrar geri alındı anlayamadım ne yapmalıyım
ayrıca internet explorer 7 açıldıktan sonra tekrar kapanmıyor hata oluşuyor bende 8 i yüklemeye çalışıyom o da yülenemiyor neler yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim:)

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Yeniden SP2 yi yüklemeyi dene.....
Muhtemelen sorunun çözülecektir..

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
windows7 yi 1 ay boyunca denedim.ama vista bence daha sağlam ve stabil çalışıyor.windows7 beta daha gelişmesi lazım...ama yine dayanamayıp D ye windows7 kuracam.çünkü windows7 nin masaüstü görünümü daha güzel:D

catli42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam sayin arkadasim bende vista 1 yüklü yani benim demek istedigim cd yada dvd ye felan cekilecekmi yoksa üzerinemi updeit mi yapacagiz yoksa üzerine kuracagiz direk birde sey serial numarasi felan yenidenmi verecegiz

unbenanntjpg02.jpg

K4D!R

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam sayin arkadasim bende vista 1 yüklü yani benim demek istedigim cd yada dvd ye felan cekilecekmi yoksa üzerinemi updeit mi yapacagiz yoksa üzerine kuracagiz direk birde sey serial numarasi felan yenidenmi verecegiz

unbenanntjpg02.jpg
1- CD veya DVD cekme dırek lınke tıkla ındır bılgısayarına ındırdıkten sonra kur
2-Serial no istemıyo zaten wındowsun orjinal gözukuyo ss de

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Arkadaşlar Vista Ulimate TR üzerine sorunsuz kurulum yapan var mı?

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4

selamlar saygilar

Hayır indirilen dosya direk exe yani setup dosyası, indirdikten sonra üzerine çift tıklayıp direk kurabilirsin daha sonra sistem yeniden başladığında kendisi gerekli güncellemeyi yapacak akabinde hoşgeldiniz mesajı görüntülendiğinde güncellenmiş olarak kullanabilirsin.

Edit: Ben cevap yazana kadar cevap gelmiş bile.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
64bit vista home premium uma kurulumu yaptım. Notebook kullanıcısıyım..

Aero ' da sanki düzelmeler var ve biraz daha böyle zorlamadan kayarak açılıyor gibime geldi benim. Bunun dışında bilgisayarıma girerken vs.. sanki daha hızlı açılıyor. Dosya kopyalama işlemleri çok daha hızlanmış, genel olarak performans gerçekten iyi gözüküyor..

Bence herkes denemeli diyorum, beklediğinizden iyi çıkabilir :) Biraz daha deneyeyim detaylı olarak bahsederim.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
64bit vista home premium uma kurulumu yaptım. Notebook kullanıcısıyım..

Aero ' da sanki düzelmeler var ve biraz daha böyle zorlamadan kayarak açılıyor gibime geldi benim. Bunun dışında bilgisayarıma girerken vs.. sanki daha hızlı açılıyor. Dosya kopyalama işlemleri çok daha hızlanmış, genel olarak performans gerçekten iyi gözüküyor..

Bence herkes denemeli diyorum, beklediğinizden iyi çıkabilir :) Biraz daha deneyeyim detaylı olarak bahsederim.

psikolojik olan bişey o..
insan bir şeyin yenisini yüklediğinde veya güncelleştirme yaptığında
yenisi hep daha hızlı gibi gelir...
test sonuçları yapılmadan anlayamayız ne kadar hızlı olduğunu...:sorcerer:

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Ben sp1'i yükleyemiyorum. Sadece bunu yüklesem olur mu? sp1 hata veriyor. tek paket olarak da yüklemeyi denedim. Windows update ile de denedim. Vista ultimate kullanıyorum. (x86)

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
"aktivasyon kırığıyla yükleyen varmı bunu"
bende ultimate x64 kullanıyorum ama biraz tedirginim güme gitmesin windows
midyattaki pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım

jarnsaxa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herhangi bir sorun cıkmıyor . Dün gece kurdum hala bir sıkıntı ile karsılasmadım..

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ya arkadaşlar gözlerim yaşardı herkesmi orjinal kullanıyor
yokmu korsan kullanıpta sp2 deneyen

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
psikolojik olan bişey o..
insan bir şeyin yenisini yüklediğinde veya güncelleştirme yaptığında
yenisi hep daha hızlı gibi gelir...
test sonuçları yapılmadan anlayamayız ne kadar hızlı olduğunu...:sorcerer:

yok vista ya format atmayı planlıyordum o derece yavaşlamıştı.. Pc açıldıktan 5-10 dk sonra bekleyince kendine falan geliyordu. Tüm sorunlar geçti :) Ki açıkcası açtığımdada değişecek hiç bir şey ummuyordum.

Bugun yine bol bol dosya taşıması, photoshop vs.. gibi programlarda işlemler vs.. baya bi ugraştım. Aslında hızlanmadan ziyade garip garip buglardan kaynaklanan yavaşlamalar yok.. Xp ' ye yaklamış gibime geldi...

Orj. kullanıyorum bu arada, crack hakkında bilgim yok :D