Vista kaldırmada değişik bir sorun herkes baksın lütfen

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmedx5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vista kaldirmada değişik bir sorun herkez baksin lütfen
s.a arkdaslar benim hp pavilion dv5 vista leptbum var bu pcleri verirken cdlerini vermiyorlar recovery diye bir bolum ile bilgisayari 0 layabiliryoruz ben EasyBCD ile vistayı kaldirma secenegine tıkladim biosdan ayarları yapdım ntldr is missin hatasi verdi benim takmıs oldugum cdyi okumuyor pc hp destekli işletim sistemi cdlerini okuyor ben buna istedigim işletim sistemini kuramayacakmıyım kurabilirsem nasil kurarım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden saollun

not:xp cdsini baska bilgisayarlarda denedim calısıyor.+ usb ilede yapdıgım zaman aynı hatayı alıyorum

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
EasyBCD programını bende kullanıyorum.Program oldukça yararlı ancak bi o kadarda tehlikeli bir program.
Öhöm nese soruna gelelim pc açılışta boot cd yaparak sistemini kurmayı denedin mi ¿

KSoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevap yazdım az önce ama gelmemiş hayret yaaaa...SDN Katakulli yaptı heralde :)))

KSoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Az Önceki mesajım : ben şuan bu sayfada göremiyorum ama istatisklerde var ??
Kardeş sen recovery bölümünüde silmek istiyosun heralde
cdleri okumaması anormal.önce hiren's boot cd veya herhangi sistem kurtarma cd'si ile tüm hdd leri sil ondan sonra dene istersen.tam anlamadım demek istediklerini anladığım kadarıyla yardımcı oldum.umarım işine yarar.

ahmedx5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardes bi kac yerde arasdırdım cdnin satamı ne ozelligi tasıması lazimmiş bu hp pavilion serisi kullanan tum arkdaslar bu sorunu cekiyorlarmus sata da aklım karısdı

bu arada sorunu iyicene anlatım cd takınca okumuyor usb ilede denedigim zaman okumuyor biosdan ayarlarını yapıyorum sadecene hp destekli cdleri okuyor

EasyBCD programını bende kullanıyorum.Program oldukça yararlı ancak bi o kadarda tehlikeli bir program.
Öhöm nese soruna gelelim pc açılışta boot cd yaparak sistemini kurmayı denedin mi ¿

evet denedim okumuyor

laztopak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam HP nin dv5 serisi dizüstü bilgisayarından arkadaşımda vardı. Elimizde satalı xp cd side vardı ancak xp yüklemek istediğimizde mavi ekrana atıyordu.
netten seninde dediğin easybcd programını bulduk yükledik vistaya ve korumayı kaldırdık. neyse xp yi kurdum iyi güzel buraya kadar sorun yok. Ancak sürücüler çok problem çıkarmıştı bize. bi çalışıyorlar bi çalışmıyorlar.

Sana tavsiyem vistada kalman. (biz bu işlemi 3 ay önce yapmıştık. Şimdi sürücülerin stabil ve çalışan sağlam sürümleri çıkmış olabilir. Eğer varsa sağlam sürücüler elbette xp kur ) ;)

ahmedx5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam HP nin dv5 serisi dizüstü bilgisayarından arkadaşımda vardı. Elimizde satalı xp cd side vardı ancak xp yüklemek istediğimizde mavi ekrana atıyordu.
netten seninde dediğin easybcd programını bulduk yükledik vistaya ve korumayı kaldırdık. neyse xp yi kurdum iyi güzel buraya kadar sorun yok. Ancak sürücüler çok problem çıkarmıştı bize. bi çalışıyorlar bi çalışmıyorlar.

Sana tavsiyem vistada kalman. (biz bu işlemi 3 ay önce yapmıştık. Şimdi sürücülerin stabil ve çalışan sağlam sürümleri çıkmış olabilir. Eğer varsa sağlam sürücüler elbette xp kur ) ;)

arasdırdım bende evet kuranlar varmıs dv5 modelinde yeni dreverler cıkmıs sorunsuz işliyormus sadecene xpyi kuramıyorm cdnin içine sata özelligi kurulmasi lazimmiş tam bulmadim yapılmasini :S

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar forum kurallarına dikkat

bu 3. aynı konu

KİLİT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...