Soru Virüsler Antiviruslerden Kaçabilir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Justicia

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
4 tane antivirüsle taradım hala daha virüs varsa saklanma ihtimali var mıdır? Yani bulunamayan virüsler 4 antivirus taramasından sonra bulunur muydu?

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,677
Kaçabilir tabi ki, kaçmaması için arkaplanda çalışmaması lazım. Bunun için bootable antivirüs yazılımlarını kullanabilirsiniz.

Justicia

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Bi ara komşunun PC sini virüs basmıştı. Aynısı başıma geldi. Ailecek bir odadaydılar çocuklu eşli.
Adam bana gösteriyordu şu browser sapıtıyor bee abi diye.
Normal film sitesini açtı açmaz olaydı. Yeni bir pencere Açıldı O da ne?
Ses son seviye Bir anda odamızda Group Zornosu açıldı. Ses zaten rezil etti bizi.

Evden ayrılınca kahkahalara boğuldum yeminle.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,677
Hocam tövbe tövbe yok olmadı öyle birşey
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam öyle yaparak yine windowsu baştan indirmiş gibi olmuyor muyuz
Hayır sadece Linux üzerinde çalışan bir antivirüs yazılımını boot edip kullanıyorsun. Kurulum vesaire yapmıyor yani, geçici olarak boot ediyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi ara komşunun PC sini virüs basmıştı. Aynısı başıma geldi. Ailecek bir odadaydılar çocuklu eşli.
Adam bana gösteriyordu şu browser sapıtıyor bee abi diye.
Normal film sitesini açtı açmaz olaydı. Yeni bir pencere Açıldı O da ne?
Ses son seviye Bir anda odamızda Group Zornosu açıldı. Ses zaten rezil etti bizi.

Evden ayrılınca kahkahalara boğuldum yeminle.
Çok kötü bir durum :D

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Kullandığın anti-virüs lisanslı değilse, çok rahat kaçabilir. Ayrıca; yeni çıkan bir virüs ise, anti-virüsler başta algılayamayabilir ama çok hızlı güncelleme aldıkları için virüs, büyük sorunlara sebebiyet vermeden kara listeye düşer.

Justicia

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Kullandığın anti-virüs lisanslı değilse, çok rahat kaçabilir. Ayrıca; yeni çıkan bir virüs ise, anti-virüsler başta algılayamayabilir ama çok hızlı güncelleme aldıkları için virüs, büyük sorunlara sebebiyet vermeden kara listeye düşer.
Şuanda deneme sürümünde kaspersky total security kullanıyorum yani bulunabilir değil mi virüs

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Şuanda deneme sürümünde kaspersky total security kullanıyorum yani bulunabilir değil mi virüs
Maalesef, deneme sürümleri çok da güvenli değil aslında. Anti-Virüs Şirketlerinin, reklam amaçlı pazarladığı bir olay. Bir ya da iki güncelleme öncesini sana deneme olarak sunuyorlar, güncel yazılımı değil. Bu da yeni virüslere karşı sana koruma sağlamıyor.

Kaspersky Cloud free kullan. İşe yarıyor. Deneme sürümünden güçlü olur.
Bilgim yok ama deneyebilirsin. Dediği gibi, zaten ücretsiz sunulan bir yazılım olduğu için deneme sürümüne göre daha güven vericidir.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Arkadaşlar yine cıvıtmış konuyu. Hayır normal bir virüs kaspersky gibi uygulamalardan kaçamaz ama öyle virüsler var ki direk depolama biriminize sızıyor ve tek çare SSD'yi veya HDD'yi değiştirmek olur.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
4 tane antivirüsle taradım hala daha virüs varsa saklanma ihtimali var mıdır? Yani bulunamayan virüsler 4 antivirus taramasından sonra bulunur muydu?
4'ten fazla antivirüs ile tarama yapsan bile bunların bulamadığı kötücül yazılımlar olabilir. Ayrıca kullanılan antivürüsün niteliği ve tarama ayarlarının nasıl yapılandırıldığı da *önemlidir tabii ki.

Hangi antivirüsün hangi tür virüsleri tespit ettiğini yazarsan veya daha güzeli bunların tarama sonuçlarını paylaşırsan daha iyi bir yorum getirebiliriz.

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Evet, bu ihtimali her zaman göz önünde bulundurmak lazım. Burada makinede ne tür işlemlerle uğraştığınız söz konusudur. Crack, warez içerikle fazlaca uğraşıyorsanız, henüz herhangi bir antivirüs tarafından tespit edilmemiş undetect bir exploit veya zararlının sisteminizde bulunması içten bile değildir.

Son mesajlar