Virüs Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tarık1341

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Topladık ettik tamam da dertler bitmiyor bilgisayar son 2 zamandır taçılırken 2-3 saniyelik 2_3 kereliğine takılmaya başladı+terraria oynarken anlık fps drop yemeye başladım(terraria!?!????) ve az önce de ilk defa normal forum tarzı ilk defa girdiğim biryerden sapık site açıldı bilmem kaç yaşından büyük müsün falan virüs göatergesi midir birde bazen kendi kendine değişik bembeyaz pencere anlık 2-3 kere açılıp kapanıyor hiçbirşey yazmıyor deliricem yardım edin virüa müdür
--- Gönderi Güncellendi ---
@eronis

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Sitenin reklamıda olabilir virüsde olabilir. Fotoğraf atma şansın varsa memnun olurum. Daha kapsamlı yardımcı olabiliriz

İyi Forumlar.

tarık1341

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Şuan atamam belki yarın ki zaten anlık gelişen takılmalar açılan sayfada ilk defa başıma geldi böyle birşey kaspersky indiriyordum vazgeçtim yavaşlatır diye sonrasında bellek kullanımj artışı ve fps droplar takılmalar...
Pc açılıyor takılıyoe sonra beyaz bir sayfa tarzında birşey açılıyor kapanıp tekrar 2-3 kere 1 saniye içinde açılıp kapanıyor sonra 1-2 takılma ile geçiyor

ByAlemdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Combofix ile tarat bir istersen.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Toplama işleminden sonra, donanım kısmını geçip yazılıma gelindiğinde sırası ile ilerlenmediğinde de bu sorunlar olur.
Öncelikle, işletim sistemin orijinal ise;
Windows 7 : Windows Lisans Anahtarını Bulmak enpedi-Windows 7 Bu sitedeki adımları takip edip ürün anahtarını (KEY) al bir yere not al.Bu önemli.korsan yazılım kullanıyorsan win7 loader ile 10 saniyede halloluyor zaten onu geçiyorum.

En baştan temiz kurulum yapacaksın.O da şu şekilde olacak;
  • İlk iş olarak BİOS güncelle (Formattan önce)
  • Anakart ve internet sürücüsünü kendi sitesinden güncel olarak indir.Flash belleğe depola.
  • Format işlemini gerçekleştir.1Sabit disk varsa 1TB'dan az ise bölmemeni öneririm.
  • Her şeyi sildikten sonra İşletim Sistemi kurulumunu yap.
Burdan sonrası çok önemli.Bilgisayara hiçbir şey yüklemeden direk olarak o 2 sürücüyü yükleyeceksin.Sonra;
  • Kalan sürücüleri (driver) internete bağlanıp indir yükle.
  • Sürücü eksiğin kalmadığından emin isen bilgisayarı yeniden başlat.
Çoğu kişi formattan sonra eksik driver mevcutken oyun yükler, onu yükler bunu yükler.Önce ilk iş sürücüler güncel olarak tamamlanacak.Sonra gerekli programlar yüklenecek.En son bunlar tamam olunca oyun veya uygulama indirilip kurulacak.Temiz kurulum budur.
Sürücüler tam, PC resetlendi ve masaüstü geldi.
  • İlk olarak chrome veya hangisini kullanıyorsanız onu yükleyin.(Buradan ilerleyeceğiz)
  • Adobe Flash Player, Adobe Shockwave Player indir-kur.
  • Microsoft .Net Framework 4.6.2 (son sürüm) indir-kur.
  • Microsoft Visual C++ 2005'ten 2013'e kadar indir-kur.
  • K-Lite Codec Pack MEGA - Version 13.6.0 ~ 50.8 MB ~ October 18th 2017 indir-kur.
  • Java ve Directx 'i de hallettikten sonra hazırız.
Önemli olanlar bunlar dı.Ayrıyetten CCleaner, Winrar, GPUZ ve Driver Booster 5 yüklemenizi tavsiye ederim.
Hepsini hallettikten sonra PC yi bir kez daha yeniden başlatıyoruz işlem tamam!
Artık şimdi, oyunlarımızı yükleyip gönül rahatlığıyla oynayabiliriz.Bundan sonra sorun çıkarsa konu açmanız daha iyi bir geri dönüş sağlayacaktır.

tarık1341

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Yalnız ben 5 yaşında değil 16 yaşındayım hepsinş zatrn yaptım tablet modunu deneyeyim dedim sonra klavye her açılışta açılmaya başladı ardından bdn hizmetlerden devre dışı bıraktım ondan sonra takılmalar başladı yoksa başka birşey yok yani dünkü çocuk değiliz 5 milyarlık topluyosak 2-3 yıllık araştırma vardır ardında...Ben bazı şeylerş özllikle bilgisayarda zarar gelmemesş için çok takarım sadece içimi rahatlatacak 1-2 yorum aradım ve şunu da söyleyeyim kaspersky falan virüs bulamadı fps sorunu klavyeden sonra başladı devre dışı olunca o başladı...Lütfen soru sormadan yaptıklarını yapmadı varsayarak kanser etmekten vazgeçin...
Takılmaları ise 8 gb ram olmasına bağlıyorum zira 80-90 ları görüyorum bir 8 lik daha takacağım

NorthWonder

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Yalnız ben 5 yaşında değil 16 yaşındayım hepsinş zatrn yaptım tablet modunu deneyeyim dedim sonra klavye her açılışta açılmaya başladı ardından bdn hizmetlerden devre dışı bıraktım ondan sonra takılmalar başladı yoksa başka birşey yok yani dünkü çocuk değiliz 5 milyarlık topluyosak 2-3 yıllık araştırma vardır ardında...Ben bazı şeylerş özllikle bilgisayarda zarar gelmemesş için çok takarım sadece içimi rahatlatacak 1-2 yorum aradım ve şunu da söyleyeyim kaspersky falan virüs bulamadı fps sorunu klavyeden sonra başladı devre dışı olunca o başladı...Lütfen soru sormadan yaptıklarını yapmadı varsayarak kanser etmekten vazgeçin...
Önce terbiyeli olmayı öğren ki yardımcı olsun forumdaki insanlar , 5 yaşında olduğundan değil atladığın biryer olabilir düşüncesiyle moderatörümüz çok basit bir dille yapman gereken adımları söylemiş.Çok biliyorsan konu açmamanı tavsiye ederim veya Virüs sorunu yazmamanı.Çünkü sisteminde virüs varsa temiz bir kurulum ile sorun çözülebilir.Yaptığın araştırmaların boşuna olduğunu üzülerek söylemek zorundayım.Bir konu açarkende daha açıklayıcı olmayı öğrenmelisin.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Toplama işleminden sonra, donanım kısmını geçip yazılıma gelindiğinde sırası ile ilerlenmediğinde de bu sorunlar olur.
Öncelikle, işletim sistemin orijinal ise;
Windows 7 : Windows Lisans Anahtarını Bulmak enpedi-Windows 7 Bu sitedeki adımları takip edip ürün anahtarını (KEY) al bir yere not al.Bu önemli.korsan yazılım kullanıyorsan win7 loader ile 10 saniyede halloluyor zaten onu geçiyorum.

En baştan temiz kurulum yapacaksın.O da şu şekilde olacak;
  • İlk iş olarak BİOS güncelle (Formattan önce)
  • Anakart ve internet sürücüsünü kendi sitesinden güncel olarak indir.Flash belleğe depola.
  • Format işlemini gerçekleştir.1Sabit disk varsa 1TB'dan az ise bölmemeni öneririm.
  • Her şeyi sildikten sonra İşletim Sistemi kurulumunu yap.
Burdan sonrası çok önemli.Bilgisayara hiçbir şey yüklemeden direk olarak o 2 sürücüyü yükleyeceksin.Sonra;
  • Kalan sürücüleri (driver) internete bağlanıp indir yükle.
  • Sürücü eksiğin kalmadığından emin isen bilgisayarı yeniden başlat.
Çoğu kişi formattan sonra eksik driver mevcutken oyun yükler, onu yükler bunu yükler.Önce ilk iş sürücüler güncel olarak tamamlanacak.Sonra gerekli programlar yüklenecek.En son bunlar tamam olunca oyun veya uygulama indirilip kurulacak.Temiz kurulum budur.
Sürücüler tam, PC resetlendi ve masaüstü geldi.
  • İlk olarak chrome veya hangisini kullanıyorsanız onu yükleyin.(Buradan ilerleyeceğiz)
  • Adobe Flash Player, Adobe Shockwave Player indir-kur.
  • Microsoft .Net Framework 4.6.2 (son sürüm) indir-kur.
  • Microsoft Visual C++ 2005'ten 2013'e kadar indir-kur.
  • K-Lite Codec Pack MEGA - Version 13.6.0 ~ 50.8 MB ~ October 18th 2017 indir-kur.
  • Java ve Directx 'i de hallettikten sonra hazırız.
Önemli olanlar bunlar dı.Ayrıyetten CCleaner, Winrar, GPUZ ve Driver Booster 5 yüklemenizi tavsiye ederim.
Hepsini hallettikten sonra PC yi bir kez daha yeniden başlatıyoruz işlem tamam!
Artık şimdi, oyunlarımızı yükleyip gönül rahatlığıyla oynayabiliriz.Bundan sonra sorun çıkarsa konu açmanız daha iyi bir geri dönüş sağlayacaktır.
Güzel açıklamışsınız. Tabi yedeklemeyi de unutmamak gerek. ;) Her zaman format atmak uğraştırıcı ve vakit kaybı olur. Bu sebepten temiz kurulum yapıldıktan sonra gereken ayarlar yapılıp programlar yüklenmişse sistemi yedeklemenin doğru ve gerekli olduğunu düşünüyorum.

tarık1341

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Sana mı kaldı asistan bey

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
"Asistan" olarak seni bir nevi sözlü olarak uyardım.Zira moderatörlerin yapacağı uyarı benim yapacağımdan çok daha etkili olacaktır.
:))))).16 yaşında olup her şeyi bildiğini sanmak veya kendini yaşından büyük düşünebiliyor olarak görmek şimdiki gençlerin genel sıkıntısı.Hepsi kendini özel sanıyor öğrendikleri 2-3 şeyde hemen uzman olduklarını sanıyorlar birisi onlara yanlış düşündüğünü söyleyince hemen karşı tarafa saldırıya geçiyorlar.Bir de ben arkadaşın sorununu anlamaya çalıştım ama devrik cümleleri ve yanlış harfleri tamamlamaya çalışırken gözüm kanadı resmen.