Virüs Programım Hakkında?

Bu konuyu okuyanlar

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Öncelikle Selamlar.

Direk konuya Geçeyim
Ben virüs progrmı olarak norton kullanıyorum ve piyasanın en güçlü virüs programıda uzun araştırmalarım sonucu bu olduğunu gördüm
ama ben katılımsız,crack,patch gibi programları virüs olarak algılamaması için aşşağıdaki imzaları virüs olarak algılamasını devre dışı bırakacağım.

# Win64/HackKMS.C (KMS İle Windows Lisanslama Dosyalarını Virüs Olarak Algılamaz.)
# Win32/HackTool.Crack.CS (Crack Dosyalarını Virüs Olarak Algılamaz.)
# Win32/HackTool.Crack.EA (Crack Dosyalarını Virüs Olarak Algılamaz.)
# Win32/HackTool.Crack.EI (Crack Dosyalarını Virüs Olarak Algılamaz.)
# Win32/HackTool.Silentall.L (Katılımsızları Virüs Olarak Algılamaz.)
# Win32/HackTool.Silentall.K (Katılımsızları Virüs Olarak Algılamaz.)
# Win32/HackTool.Silentall.G (Katılımsızları Virüs Olarak Algılamaz.)

# Win32/RemoteAdmin.Ammyy.B (Ammyy Admin'i Virüs Olarak Görmez.)
# Win32/HackTool.Patcher.AD (Patcher Dosyalarını Virüs Olarak Algılamaz.)
# Win32/Packed.Autoit.H (Autoit Dosyalarını Virüs Olarak Görmez.)

Ben bunları devre dışı bırakırsam korunmamda etki yaratırmı? mesela trojan,klasör virüsü,fidye virüsü nden korurmu? virüs programım zaten bunlardan koruyor şuanda ama bir bilgisayarda eset kurulu ve bu özellikler devre dışı bırakılmış bi ara flash diskten klasör virüsü bulaşmıştı eset öylece baktı ve sistem taramasında virüs olarak görmedi bile

o bilgisayara nortonu kurduğumda temizlemişti acaba norton da bu özellikleri devre dışı bıraksam korunmamda etki edermi? bu tarz virüslere eskisi gibi korurmu?

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Ben sadece güvendiğim yerden indiriyorum böyle yazılımları. Bence devre dışı bırakmayın bunları o zaman bir anlamı yok antivirüsün.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben sadece güvendiğim yerden indiriyorum böyle yazılımları. Bence devre dışı bırakmayın bunları o zaman bir anlamı yok antivirüsün.
eset virüs programında bu virüsler düşük rislkli virüsler olarka görnüüyyor ve virüs imzalarına bakılınca 1000 lerce imza var

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
eset zaten güveneceğim virüs prgoramları sırasında en sonda :)

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Yine de tedbirli olun. Kimse babasının hayrına programı kırmıyor öyle değil mi? :)

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Yine de tedbirli olun. Kimse babasının hayrına programı kırmıyor öyle değil mi? :)
:D
zaten ücretini ödeyerek satın aldığım bir virüs programı olan norton, kaspersky a rakip ve çok daha az sistemi kastıran virüs programı :)

Esetin zaten trojan dostu keylogger kankası :)

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
zaten ücretini ödeyerek satın aldığım bir virüs programı olan norton, kaspersky a rakip ve çok daha az sistemi kastıran virüs programı :)

Esetin zaten trojan dostu keylogger kankası :)
Benden geçti artık Defender sadece :D

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
kendini koruyabileceğine inanıyorsan defender yeter

ama ben biraz virüsler ile iç içe yaşadığım için defenderi bırak eset yetmiyor :D gerçi eset te defenderin menüsünün daha gelişmişi.

o yüzdne norton falan gelişmiş programlara ihtiyacım var :)

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
kendini koruyabileceğine inanıyorsan defender yeter

ama ben biraz virüsler ile iç içe yaşadığım için defenderi bırak eset yetmiyor :D gerçi eset te defenderin menüsünün daha gelişmişi.

o yüzdne norton falan gelişmiş programlara ihtiyacım var :)
Norton bana hep soğuk gelmiştir hiç kullanmadım nasıl bilmiyorum.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Norton bana hep soğuk gelmiştir hiç kullanmadım nasıl bilmiyorum.
knk kesinlikle kullanmanı öneririm :)
kaspersky kullanmışlığım var 6 ay bilgisayarıma tarayıcım üzerinden bir virüs bulaşmıştı sürekli saçma saçma programlar indiriyordu kaspersky temizleyemedi. üstüne
8GB RAM
İNTEL CORE İ3
windows 8.1 64bit

böyle bir sistemi çok kastırıyordu.

norton a geçtim tarayıcı virüsünü 5 dakikada sildi çokta hafif birdaha ki 6 aylık lisansı hazır bile :)

Dediğim gibi ama sürekli steam youtube google de takılıyorsan bilmediğin hiçbir site veya programa girmiyorsan ve kendini bu virüslere koruyabiliyorsan virüs programına ihtiyaç yok :)

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Kaspersky Daha iyi Norton çok başarılı değil o sistem şeylerini devre dışı bırakırsan pc yi bozarsın

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Kaspersky Daha iyi Norton çok başarılı değil o sistem şeylerini devre dışı bırakırsan pc yi bozarsın
şuan verdiğin cevap çok saçma farkındasın umarım?

norton ile kaspersky hemen hemen aynı ama norton fidye virüslerine karşı daha güçlü.

her karmaşık şey bilgisayarı bozmaz ve böyle saçma bilgiler ile insanın kafasını karıştırıyorsun. yardım etmeye çalışmışsın teşekkür ederim ama direk kafandan saçma bilgiler uyduruyorsun.
bilgisayardan virüs programlarından allaha şükür anlıyoruz ki kanmadık. merak ettiğim şey bi söylesene bilgisayarın neresini bozacağım?

sert konuştum kusura bakma ama bilgsiayarı bozarsın falan diye bu işten anlamayan kişilere yalan söylüyorsun ve bu nefret ettiğim bir davranış

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
şuan verdiğin cevap çok saçma farkındasın umarım?

norton ile kaspersky hemen hemen aynı ama norton fidye virüslerine karşı daha güçlü.

her karmaşık şey bilgisayarı bozmaz ve böyle saçma bilgiler ile insanın kafasını karıştırıyorsun. yardım etmeye çalışmışsın teşekkür ederim ama direk kafandan saçma bilgiler uyduruyorsun.
bilgisayardan virüs programlarından allaha şükür anlıyoruz ki kanmadık. merak ettiğim şey bi söylesene bilgisayarın neresini bozacağım?

sert konuştum kusura bakma ama bilgsiayarı bozarsın falan diye bu işten anlamayan kişilere yalan söylüyorsun ve bu nefret ettiğim bir davranış

Devre dışı bırakacağın dosyalar sistem 32 dosyaları bunların bazı çok önemli olabilir ilerde pc uyumsuz çalışıp hata alabilir hatta sistem kendi dosya yazılımını bile hata diye devre dışı bırakıp siler yada antivirüs programı zararlı dosya diye algılar vs bir çok şey mevcut olabilir benden söylemesi
Kaspersky in en büyük avantajı sistemdeki virüsleri ortadan kaldırmak o senin fidye virüsü başını belaya sokacak sitelerde dolaşıp program falan indirirsen zaten o konuda yapacak çok bir şey kalmaz güvenilir yerlerde takılırsın olur biter

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Devre dışı bırakacağın dosyalar sistem 32 dosyaları bunların bazı çok önemli olabilir ilerde pc uyumsuz çalışıp hata alabilir hatta sistem kendi dosya yazılımını bile hata diye devre dışı bırakıp siler yada antivirüs programı zararlı dosya diye algılar vs bir çok şey mevcut olabilir benden söylemesi
Kaspersky in en büyük avantajı sistemdeki virüsleri ortadan kaldırmak o senin fidye virüsü başını belaya sokacak sitelerde dolaşıp program falan indirirsen zaten o konuda yapacak çok bir şey kalmaz güvenilir yerlerde takılırsın olur biter
ben direk uydurdun sandım :) bazı insanlar var her karmaşık işleme bilgisayarını bozar diyor ya onlara gıcığım sana patladım :)

knk bilmediğim sitelerden olabildiğince progam indirmiyorum ama bilmediğim sitelere giriyorum veya arkadaş bana trojan falan atarsa onun trojan olduğunu hiç uğraşmadan virüs programının bulması iyi birşey

kaspersky ile norton hemen hemen aynı zaten bazı ufak defek konularda norton önde özelliklede hafifliği konusunda kaspersky benim çok sağlam sistemimi %75 civarlarında yavaşlatmayı başardı. ve sade ve güzel arayüzü ile seviyorum ben nortonu.

neyse konumuza gelelim o dosyalar system32 dosyası değil daha doğrusu dosya değil :) virüs programının virüs olarak algıladığı 1000lerce imzadan sadece birkaçtanesi.
norton çoğu virüs prgoramının aksine bu imzaları devre dışı bırakabilmemiz için bir ayar vermiş.

ama güvenliği hiç riske atmaya gerek yok imzaları devre dışı bırakmayalım kesin güvendiğim dosyaları programa izin verip almak en sağlıklısı.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
:D ee tabi paralı olunca güvenli oluyor

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Antivirüsler virüsdür, sizin bilgilerinizi gizlice topluyorlar haberiniz yok. Defender üzerinden telemetri devre dışı bırakılmış vaziyette kullanıyorum rahatım :)

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Antivirüsler virüsdür, sizin bilgilerinizi gizlice topluyorlar haberiniz yok. Defender üzerinden telemetri devre dışı bırakılmış vaziyette kullanıyorum rahatım :)

toplamayan program kaldımı .D

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ben Defender'ı da kapatıyorum. :)
Zaten her zaman internete girmiyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Size katılıyorum.
Bu arada crackli antivirüs kullanmak bana mantıksız geliyor.
Hem crackleyip bilmem kaç yıllık yapınca antivirüsü ne anlamı kalıyor.
Zaten genele bakınca antivirüsler her yıl yeni sürümünü tanıtmıyorlar mı?
Ayrıca bazı antivirüslerin ücretsiz sürümleri de var.
Lakin ben ücretsiz antivirüslerin tam koruma sağladığını da düşünmüyorum.