Virüs mü var?

Bu konuyu okuyanlar

awaswes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar herkese öncelikle bilgisayarımın duvar kağıdı siyah ekrana doğru geçti antivirüsü çalıştırdım normalde döndü ama hala gerçek zamanlı korumayı (reg i indirmeme rağmen) açamıyorum. komut satırına tespit için yazdığımda hepsi established di ve sonlarında 80 yoktu . Net user yöntemini denediğimde ise komut satırına net user yazınca hiç birşey çıkmadı bilgisayarım çok yavaşladı acil yardım antivirüsde algılamıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

hızlı cevap verirsek

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Selamlar, makineyi güvenli modda açalım ve antivirüs'ü tekrar aktif etmeyi deneyelim. Başarabilirsek derin tarama gerçekleştirelim yani var olan tüm diskler taransın.

awaswes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar, makineyi güvenli modda açalım ve antivirüs'ü tekrar aktif etmeyi deneyelim. Başarabilirsek derin tarama gerçekleştirelim yani var olan tüm diskler taransın.
malwarebytesle taradım hepsi gitti ama antivvirüs programım cmd i açınca hacker saldırısı uyarısı veriyor

yani sanki hala silinmemeiş gibi nasıl emin olabilirim

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
malwarebytesle taradım hepsi gitti ama antivvirüs programım cmd i açınca hacker saldırısı uyarısı veriyor
yani sanki hala silinmemeiş gibi nasıl emin olabilirim
Antivirüs yazılımınız neden cmd'yi açıyor? orasını anlamadım. Bahsettiğiniz saldırı uyarısını ya detaylı yazmalısınız buraya tam çıktığı şekilde ya da görüntü görmeliyiz.

awaswes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1537020306157.png
1537020469693.png

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Defender harici hangi antivirüs'ü kullanıyordunuz?

awaswes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Malwarebytes ve 360 onlar trojanları sildi ama arkasında bıraktığı şey olabilir mi acaba

Ama onlar bu hatadan önce de vardı ondan antivirüsten değil diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Malwarebytes ve 360 onlar trojanları sildi ama arkasında bıraktığı şey olabilir mi acaba
Ama onlar bu hatadan önce de vardı ondan antivirüsten değil diye düşünüyorum
Malwarebytes ve 360 total'i devredışı bırakıp defender'e ulaşmayı deneyin. Dikkat edin arka planda iki yazılıma ait bir servisin çalışmaması gerekecektir.

awaswes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Antivirüs yazılımınız neden cmd'yi açıyor? orasını anlamadım. Bahsettiğiniz saldırı uyarısını ya detaylı yazmalısınız buraya tam çıktığı şekilde ya da görüntü görmeliyiz.
antivirüs yazılımım cmdyi açmıyor, ben açıyorum

aslında net.exe system32 deyse bence pek virüs olmayabilir

ben zaten bi komut veriyorum o uygulama izni anlıyor
aslında mantıklı konuştunuz 360 saçma sapan şeyleri virüs gibi engelliyor ama windowsu engellemiş olamaz değil mi?

Bilmiyorum bilirmisiniz ama net user trojan tespit koduydu ama 360 taa system32 deki net.exe yi buluyor peki nasıl devre ddışı bırakırım?

saolun 360 ın işiymiş ve truva atı yokmuş saolun

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
antivirüs yazılımım cmdyi açmıyor, ben açıyorum
aslında net.exe system32 deyse bence pek virüs olmayabilir
ben zaten bi komut veriyorum o uygulama izni anlıyor
aslında mantıklı konuştunuz 360 saçma sapan şeyleri virüs gibi engelliyor ama windowsu engellemiş olamaz değil mi?
Bilmiyorum bilirmisiniz ama net user trojan tespit koduydu ama 360 taa system32 deki net.exe yi buluyor peki nasıl devre ddışı bırakırım?
Defender'i engelliyor olabilir zaten erişimin kısıtlandığına dair bir uyarı almaktayız ekranda. İlk mesajımda bahsettiğim üzere bilgisayarı güvenli modda başlatıp defender'e tekrar ulaşmayı deneyiniz... 360 total'i silin, Malwarebytes kalabilir. Güvenlik Merkezinde erişim hatası almazsanız derin tarama gerçekleştiriniz (uzun sürebilir tüm diskler taranacak) ardından sistemi yeniden başlatın bu sefer olağan modda girişinizi gerçekleştirin yani güvenlik modunda değil iken.

awaswes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
360 ı sildim , net user i yaptım pcde hiç virüs yok. Ama şu BT olayını çözmemiz lazım
Defender'i engelliyor olabilir zaten erişimin kısıtlandığına dair bir uyarı almaktayız ekranda. İlk mesajımda bahsettiğim üzere bilgisayarı güvenli modda başlatıp defender'e tekrar ulaşmayı deneyiniz... 360 total'i silin, Malwarebytes kalabilir. Güvenlik Merkezinde erişim hatası almazsanız derin tarama gerçekleştiriniz (uzun sürebilir tüm diskler taranacak) ardından sistemi yeniden başlatın bu sefer olağan modda girişinizi gerçekleştirin yani güvenlik modunda değil iken.
Herşey tamam net useri 360 engelliyormuş ama BT olayını çözmemiz lazım onu malwarebytes veya 360 yapmıyormuş bu arada güvenlik moduyla alakası yok denemiştim

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
360 ı sildim , net user i yaptım pcde hiç virüs yok. Ama şu BT olayını çözmemiz lazım
Herşey tamam net useri 360 engelliyormuş ama BT olayını çözmemiz lazım onu malwarebytes veya 360 yapmıyormuş
Sevindim, ama işimiz bitmedi henüz. Size bilgisayarı güvenli modda başlatmayı öneriyorum çünkü varsayılan servislerle yani ek bir yazılımın müdahalesine maruz kalmadan defender'e ulaşabilecek miyiz bakalım BT hatası almadan... Güvenli Modda başlatmayı bilmiyorsanız belirtin tarif edeyim.

awaswes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sevindim, ama işimiz bitmedi henüz. Size bilgisayarı güvenli modda başlatmayı öneriyorum çünkü varsayılan servislerle yani ek bir yazılımın müdahalesine maruz kalmadan defender'e ulaşabilecek miyiz bakalım BT hatası almadan... Güvenli Modda başlatmayı bilmiyorsanız belirtin tarif edeyim.
yaptım ama güvenlik duvarı kısmına girdiğimde orada virüs koruması diye bir seçenek yoktu

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
yaptım ama güvenlik duvarı kısmına girdiğimde orada virüs koruması diye bir seçenek yoktu
Olması gerekiyordu aslında, tamam Win+R yapıp çalıştır kısmına yani şunu "D:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe" Program Files sizde hangi diskte ise örneğin D:\ yaptım ben orada siz kendinize göre C:\ hangi harf ise ona göre yazıp enterlayacaksınız.

awaswes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bence onun sebebi o değil. kullanıcılarımda bilinmeyen kullanıcı var ,izinlerini aldım ama silemedim. regeditte windows defender kısmına gelince de orda DisableAntiVirus ve DisableAntiSpyware diye şeyler var altta real-time protection kısmına girdimmide DisableRealtimeProtection diye bişey var ama bunların üçü de silinmiyor.

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
@awaswes Bilgisayarda yedeklenmesi gereken bir şey var mı? varsa gerekli yedeklemeleri yapın bir RC gerçekleştirelim. Hatta "Kişisel dosyalarımı sakla" seçeneğini tercih ederseniz sadece yüklediğiniz yazılımlar ve ayarları resetlenecektir, kişisel dosyalar kalacaktır. Bunun tercihini kendinize göre siz yapın. RC için "Kurtarma" bölümüne geliyoruz daha sonra "Bu bilgisayarı sıfırla" kısmında başlayın'ı seçiyoruz. Daha sonra bahsettiğim diğer ayarların olduğu ekran gelecektir karşınıza seçimlerinizi gerçekleştirin ve işlem başlasın. Bunu yaparken makine fişte kalsın, internet bağlantısı yine aynı şekilde açık kalabilir. Bu uygulama kesin çözüm olacaktır sizin için. Sistemde kötücül varsa kaldırılacak, bozuk ayarlar onarılacak ve temiz bir kullanım sağlayacaksınız.

awaswes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@awaswes Bilgisayarda yedeklenmesi gereken bir şey var mı? varsa gerekli yedeklemeleri yapın bir RC gerçekleştirelim. Hatta "Kişisel dosyalarımı sakla" seçeneğini tercih ederseniz sadece yüklediğiniz yazılımlar ve ayarları resetlenecektir, kişisel dosyalar kalacaktır. Bunun tercihini kendinize göre siz yapın. RC için "Kurtarma" bölümüne geliyoruz daha sonra "Bu bilgisayarı sıfırla" kısmında başlayın'ı seçiyoruz. Daha sonra bahsettiğim diğer ayarların olduğu ekran gelecektir karşınıza seçimlerinizi gerçekleştirin ve işlem başlasın. Bunu yaparken makine fişte kalsın, internet bağlantısı yine aynı şekilde açık kalabilir. Bu uygulama kesin çözüm olacaktır sizin için. Sistemde kötücül varsa kaldırılacak, bozuk ayarlar onarılacak ve temiz bir kullanım sağlayacaksınız.
saolun gpeditden yaptım gerek kalmadı ama herşey için saol

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
son bişey hesaplarımda bilinmeyen kullanıcı diye biri var nasıl silerim?
Win+R "compmgmt.msc" (tırnaksız) >Yerel Kullanıcılar Ve Gruplar> Kullanıcılar bu kısımdan kullanıcıları düzenleyebilirsiniz.

Son mesajlar