VirtualBox driver hatası (Linux)

Bu konuyu okuyanlar

POLATDESTAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar linux ta virtualbox üzerinden windows kurmaya çalıştım ama driver hatası verdi hiçbir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Hangi dağıtım?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Uçbirime girin:

su -c "apt-get install linux-headers-amd64" yazın. 64 bit kullandığınızı var sayarak konuşuyorum. Eğer olmazsa bir de şunu deneyin:

su -c "/etc/init.d/vboxdrv setup"

POLATDESTAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Emin misiniz? Yani, Debian'ın 32 bit seçeneği yoktur çünkü. Eğer 32bit ise biraz daha uzun bir yolu var lakin emin olana dek yazmıyorum buraya.
Kapı Linux kullanıyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kapı Linux kullanıyorum
Kapı Linux kullanıyorum

Kapı Linux kullanıyorum

Kapı Linux kullanıyorum
Kali linux

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Kapı Linux kullanıyorum
Pekala pekala, Debian'ın 32 bit seçeneği varmış şimdi gördüm. Kali'nin de vardır tabii. Neyse tuzağa düştük teker teker yazacağız.
su deb [arch=amd64,i386] http://httpredir.debian.org/debian/ jessie main contrib apt-get update dpkg --add-architecture i386 apt-get update apt-get install linux-headers-3.16.0-4-686-pae:i386

Bu kodları teker teker uçbirimde girin.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kapı Linux kullanıyorum
Kali Linux olmasın o ?
Kali Linux | Penetration Testing and Ethical Hacking Linux Distribution
Teknik olarak eğer öyle bir dağıtım kullanıyorsan senin zaten bunları adın gibi bilmen lazımdı ?

Forumda kesin politikamız var, Kali kullanıcılarına yardım edilmiyor. Değil mi @Forumun Ağası Finix hani sen diyordun LUL :tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:

https://forum.shiftdelete.net/threa...yardim-etmek-istemiyorum.517711/#post-4303593

Son düzenleme:

POLATDESTAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

'/sbin/vboxconfig'

as root.

where: suplibOsInit what: 3 VERR_VM_DRIVER_NOT_INSTALLED (-1908) - The support driver is not installed. On linux, open returned ENOENT.

Hata tam olarak bu

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

'/sbin/vboxconfig'

as root.

where: suplibOsInit what: 3 VERR_VM_DRIVER_NOT_INSTALLED (-1908) - The support driver is not installed. On linux, open returned ENOENT
Hata tam olarak bu

su -c "/etc/init.d/vboxdrv setup"

Komutunu giriniz.