Vınn ile Online Oyun Oynayabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

LogicErrorTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,
Öğrenci evinde kalıyorum, evin interneti gayet iyi ama evde kimse yokken :)
Online olarak World of Tanks, CS:GO oynuyorum, Vınn almayı düşünüyorum bu oyunlarda ping sıkıntım olur mu? Kota olarak saatte ne kadar harcar, hangi vını önerirsiniz?

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Vınn ile hiçbir zaman istediğin pingi alamazsın. Yalnızca vınn için değil tüm vınn benzeri hizmetler için. (bence) Yok port açık olmaz vs seni çok uğraştırır, ama genede bir wifi olmaz. Eğer imkanın varsa modem den pc ye kablo çek.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
3 günde kotan biter.

LogicErrorTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3 günde kotan biter.
Wot Forumunda bi konu açılmış 1 saatte 20-25 MB arası kota yediğini yazmışlar.

Vınn ile hiçbir zaman istediğin pingi alamazsın. Yalnızca vınn için değil tüm vınn benzeri hizmetler için. (bence) Yok port açık olmaz vs seni çok uğraştırır, ama genede bir wifi olmaz. Eğer imkanın varsa modem den pc ye kablo çek.
Hocam kablo çekerim modem uzak değil ama cidden etkisi olur mu? Sabit olan pingimi mi düşürür yoksa aşırı dalgalanmasını mı önler?

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Wot Forumunda bi konu açılmış 1 saatte 20-25 MB arası kota yediğini yazmışlar.

Hocam kablo çekerim modem uzak değil ama cidden etkisi olur mu? Sabit olan pingimi mi düşürür yoksa aşırı dalgalanmasını mı önler?

Herzaman olur diye birşey yok ama olma ihtimali çok yüksek, en iyisi siz bir deneyim derim..

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Vınn'la çok problem yaşarsın, benim gibi bilgisayarı kırmaya başlarsın sonra :D

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Benim de Vınn ile bir zamanlar yakınlaşmam koklaşmam olmuştu.Oynadığınız oyuna göre veri tüketimi değişir.İlk önce CS:GO için örnek vereyim ortalama bir oyunda 200-250 Mb veri tüketen bir oyun.Tarifenize göre ayarlama yaparsınız artık ama fiyatlarda malum :( League of Legends için örnek vereyim bir oyun ortalama 25-30 Mb veri tüketiyor.Bu oyun mesela kota konusunda fazla sıkıntı yaşatmaz.Gelelim 2. ve asıl meseleye Ping'e :) Ben Vınn'ı kullandığım zamanlar ülkemizde 3G yaygındı ve Ping oyunun akışını bozacak şekilde sorun teşkil etmiyordu.Şuan ki Vınn'lar 4.5G uyumlu yeni cihazlar.Ping konusunda İstanbul,İzmir,Ankara,Bursa vb. yerlerde yaşıyorsanız pek sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.Vınn'lar oyunlar için ne kadar uygundur ona da bir yorum yapayım.Tabii kide uygun değildir ama oynanmaz diye de bir şey yok :) Şöyle bir şey var kablosuz teknoloji olduğu için kopmalar,yeniden bağlanmalar sık sık olabilir.Oyun oynarken can sıkıcı şeyler.Bu arada Vınn (Turkcell) için konuştum diğer markaların vereceği performans farklılık gösterebilir.Seçim sizin :) İyi forumlar.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
O tür cihazlar interneti paketler şeklinde alıyorlar. Ara sıra paketlerin akışı mola verebilir.

LogicErrorTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim de Vınn ile bir zamanlar yakınlaşmam koklaşmam olmuştu.Oynadığınız oyuna göre veri tüketimi değişir.İlk önce CS:GO için örnek vereyim ortalama bir oyunda 200-250 Mb veri tüketen bir oyun.Tarifenize göre ayarlama yaparsınız artık ama fiyatlarda malum :( League of Legends için örnek vereyim bir oyun ortalama 25-30 Mb veri tüketiyor.Bu oyun mesela kota konusunda fazla sıkıntı yaşatmaz.Gelelim 2. ve asıl meseleye Ping'e :) Ben Vınn'ı kullandığım zamanlar ülkemizde 3G yaygındı ve Ping oyunun akışını bozacak şekilde sorun teşkil etmiyordu.Şuan ki Vınn'lar 4.5G uyumlu yeni cihazlar.Ping konusunda İstanbul,İzmir,Ankara,Bursa vb. yerlerde yaşıyorsanız pek sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.Vınn'lar oyunlar için ne kadar uygundur ona da bir yorum yapayım.Tabii kide uygun değildir ama oynanmaz diye de bir şey yok :) Şöyle bir şey var kablosuz teknoloji olduğu için kopmalar,yeniden bağlanmalar sık sık olabilir.Oyun oynarken can sıkıcı şeyler.Bu arada Vınn (Turkcell) için konuştum diğer markaların vereceği performans farklılık gösterebilir.Seçim sizin :) İyi forumlar.

O zaman çevremde Vınn kullanan birini bulmaya çalışıyım denemk amacıyla, hiç böyle olacağını düşünmemiştim :/ o da olmazsa yukarıda arkadaşın tavsiyesi üzerine bi kablo alıp deniyim, en son çare online oyun oynamamak olacak sanırım.

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
csgo 80 ping civarı sabit eğer türkcell kullanıyorsan hotspot yapıp kendin test et farkı yok :)
--- Gönderi Güncellendi ---
50 gb yetiyor du bana

danqer23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yıllardır kullanırım hocam normal netden kat kat iyi ortalama aylık 100/150 gb veri harcarm indirme de falan arada baz istasyonu kaynaklı yavaşlama olsada sonra telafi eder

LogicErrorTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konu kitlenebilir, sadece ileride araştıracak arkadaşlar için bi bilgi niteliğinde yazıyorum.

Vınn almaktan vazgeçtim, telefonum 4.5G destekliyor, kablo ile bilgisayarıma bağlayıp online oyun oynuyorum. Vodafone kullanırken sanırım konumdan kaynaklı 100-110 ping ile oynuyordum, Turkcell ile ise 70-80 ping arası alıyorum. Oynadığınız oyuna göre kota sorunu olabilir. 2 saat World of Tanks oyadığımda 80-90 MB harcıyor bilginize.