Videodaki Grafikler Hangi Yazılım İle Yapılmış Olabilir? (Tavsiye)

Bu konuyu okuyanlar

ayro26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba,

Youtube videolarımda politik ve tarihi bir takım bilgileri aktaracağım ve animayon programına ihtiyacım var. Fakat profesyonel şekilde yapmayacağım gibi, çok basit işler de olmaması gerekiyor. Tam anlatmam gerekirse; grafik işlemleri için Photoshop karmaşık gelirken, Paint çok basit geliyor. Bu yüzden yıllardır GİMP kullanıyorum. Aynı şekilde animasyonda da bir yazılım arayışındayım.

11 yaşımdan bu yana programlama yaptığım için, script kullanımı vs sorun olmayacaktır. Grafik dünyasına da tamamen yabancı değilim. Alttaki videoda olana benzer grafikler yapmak için hangi programları önerirsiniz? Videoda kullanılan programı söyleyebilirseniz, o da çok makbule geçecektir.

Kolay gelsin.

video:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Maalesef video benim değil. Bu tarz animasyonları hangi yazılım ile yapabilirim diye sorma maksatlı ekledim :)
Kusura bakma. Dalgınlığıma gelmiş. :D Konunun anlatım videosu paylaşımı için olduğunu sanmıştım.

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Merhaba,
Adobe After Effect bunun için en ideal programdır. Photoshop ve After Effect'i bir arada kullanabilirsiniz. Tasarımları Photoshop'da yapıp, After Effect'de animasyona dönüştürebilirsiniz.

ayro26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba,
Adobe After Effect bunun için en ideal programdır. Photoshop ve After Effect'i bir arada kullanabilirsiniz. Tasarımları Photoshop'da yapıp, After Effect'de animasyona dönüştürebilirsiniz.
After Effect biraz incelemiştim indirip, çok zor değil sanıyorum. Yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Rica ederim. Zordan ziyade, içeriği çok geniş ve yapacaklarınız tamamen yaratıcılığına kalmış. İnternette çok fazla eğitim videoları ve eklentileri mevcut. Kurcaladıkça nimetlerinden yararlanacağınızı umuyorum.