Video performansı

Bu konuyu okuyanlar

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Video performansını yüksek isteyen bir arkadaşım için önerilerinizi bekliyorum. Kendimin video ile çok işi olmadığı için çok bilgim yok ve sizlere danışmak istedim. Düşük ışık performansının en iyi olduğu uygun diyafram açıklığına sahip ve yüksek zoomda kaybın en az yaşandığı videoyu en iyi çekebilen cihazlar hangileri? Fiyat önemli değil

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ortalama olarak en iyi video çeken telefon iphone xs yada xs max‘tır ama düşük ışık performansı s/note 9’dan daha kötü.

Ama senin dediğine göre sadece düşük ışık ve zoom kalitesi önemseniyorsa note 9 almak daha mantıklı olur.

Dediğim gibi;düşük ışıkta note 9 daha iyi performans gösterirken zoom kalitesi xs maxa göre neredeyse aynı.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Bütçe sıkıntısı çekmeyen bir insan kompak bir fotoğraf makinesi alsa daha mantıklı bence.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Pixel 3, Note 9, V40 ve XZ2 Premium. XZ2 Premium ISO olarak çok daha yukarı çıkıyor bunlara karşı. Ama OİS yok. Video stabilizasyonu iyi tabiki ama gimbal da alsa güzel olur. Hepsine gimbal alsa iyi olur.
Bu modeller arasında Türkiyeden resmi garantili olarak alabileceği tek model Note 9

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Fiyat aralığınız nedir? Ben olsam xr,xz2premium veya xz3 olmadı lgv40 bakardım. Note9 bunların yanında çöp kalıyor.:)

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Fiyat aralığınız nedir? Ben olsam xr,xz2premium veya xz3 olmadı lgv40 bakardım. Note9 bunların yanında çöp kalıyor.:)
Herkes farklı bir şey söylüyor kafam karıştı. Fiyat aralığı yok iki kriter sadce düşük kayıplı zoom ve yüksek düşük ışık performansı

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Fiyat sıkıntısı yoksa xs max alınabilir yada note 9.Birisi videoda piyasanın kralı diğeri düşük ışıkta

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Herkes farklı bir şey söylüyor kafam karıştı. Fiyat aralığı yok iki kriter sadce düşük kayıplı zoom ve yüksek düşük ışık performansı

Fiyat sıkıntı değilse üst seviye iphone yönelin note10 bile gelse iphone yerini tutamaz bir resim çekiminde en iyi detayı; 1) mate20pro 2) iphone xsm/xs/xr 3) samsung note9
Düşük ışık performansı; 1)m20pro 2)iphone xsm/xs/xr 3) s note9
En doğru renk; 1)xsm/xs/xr 2)s note9 3) mate20pro
En iyi ses; 1) lg v40 2)sony xz2p/xz3 3)iphone
Eğer türkiyede yaşıyorsanız bir xr alın ücret sıkıntınız yoksa en azından bir şey olsa tamir edersiniz ayrıca ses kalitesi ve kamera başarılı ayrıca ekran paneli sony'den sonra en iyisi kaliteli bir panel var çözünürlük düşük ama kaliteli bir görüntü sunuyor ve bu uzun süreli performansa yansıyor.:) düşük çözünürlük aslında hd telefonda en iyisi full hd bile lüzumsuz ve a12 çip apple ses yongaları ve kalitesi başarılı ayrıca kamerada kesinlikle çok iyi ayrıca bundan iyisi xs max ama arada fazla fark yok bilgin olsun şuan xr alabiliyorsan süper fiyat performans ;)

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Fiyat sıkıntı değilse üst seviye iphone yönelin note10 bile gelse iphone yerini tutamaz bir resim çekiminde en iyi detayı; 1) mate20pro 2) iphone xsm/xs/xr 3) samsung note9
Düşük ışık performansı; 1)m20pro 2)iphone xsm/xs/xr 3) s note9
En doğru renk; 1)xsm/xs/xr 2)s note9 3) mate20pro
En iyi ses; 1) lg v40 2)sony xz2p/xz3 3)iphone
Eğer türkiyede yaşıyorsanız bir xr alın ücret sıkıntınız yoksa en azından bir şey olsa tamir edersiniz ayrıca ses kalitesi ve kamera başarılı ayrıca ekran paneli sony'den sonra en iyisi kaliteli bir panel var çözünürlük düşük ama kaliteli bir görüntü sunuyor ve bu uzun süreli performansa yansıyor.:) düşük çözünürlük aslında hd telefonda en iyisi full hd bile lüzumsuz ve a12 çip apple ses yongaları ve kalitesi başarılı ayrıca kamerada kesinlikle çok iyi ayrıca bundan iyisi xs max ama arada fazla fark yok bilgin olsun şuan xr alabiliyorsan süper fiyat performans ;)
Yalnız sorum sadece ve sadece video ile ilgili, kendim zaten huawei harici bir markayı çok zor tercih ederim ama arkadaşımın isteği videodaki bu iki kriter (zoom ve düşük ışık) olduğundan sizlere danışıyorum. Fotoğraf için sorsa zaten tereddüt etmezdim ama söz konusu video olunca çok bilgim yok. Acaba note 9daki 1.5 diyafram aralığı videoda da geçerli mi? Geçerli ise sanırım videoda en iyi düşük ışık performansı note 9 da olacaktır

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Aynen note9 düşük ışık daha iyi ama video kalitesinde en iyi iphone'dur çünkü yazılım başarımı ve gpu gücü söz konusu yinede note9'daki stabilizasyonda çok iyi çalışır note9 tercih edebilirsiniz.

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335
Videoda xs max . Ois , stereo video kaydı ve canlı renklerde rakiplerini geçiyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Peki note 9 bahsettiğim kriterleri karşılar mı?
Boş adamların boş lafları. Note 9 çöpmüş yav he

Teoride en büyük sensöre sahip olduğu için en baba düşük ışık performansını Mate 20 Pro'nun ve Note 9'un vermesi lazım. Leş k980 sağolsun beceremiyor.
Note 9 gayet iyi video çeker ama düşük ışık diyorsun zoom diyorsun. Bir defa gece 60 FPS çekmeyi unutsun 30 FPS ile 60 FPS rlarasinda gece performansı olarak her cihazda fark var. Zoom meselesinde de telefonlardan zoom olarak.bir şey beklemesin.
İstediğiniz noktalar telefonların açık ara en çok zorlandığı noktalar. Bununla bir iş bir şey yapmayı planlıyorsa unutsun onu. Ne yapacak nasıl bir senaryoda kullanacak bilmiyorum ama dediğim gibi zor.
Bunlara en az 5000 vereceğine aynasız büyük sensörlü küçük boyutlu bir fotoğraf makinesi gövdede veya lenste OİSli gerekirse yanına Gimbal. Bu ikili ile çok çok çok daha iyi sonuç alır.
Note Fujifilm XT3 var mesela (8000 sanıyordum 10000 olmuş.) (Vardır 6000-7000e iyi makina)
Uzun lafın kısası dediğin kriterlerde telefon boş iş. Hele hele videoda

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Boş adamların boş lafları. Note 9 çöpmüş yav he

Teoride en büyük sensöre sahip olduğu için en baba düşük ışık performansını Mate 20 Pro'nun ve Note 9'un vermesi lazım. Leş k980 sağolsun beceremiyor.
Note 9 gayet iyi video çeker ama düşük ışık diyorsun zoom diyorsun. Bir defa gece 60 FPS çekmeyi unutsun 30 FPS ile 60 FPS rlarasinda gece performansı olarak her cihazda fark var. Zoom meselesinde de telefonlardan zoom olarak.bir şey beklemesin.
İstediğiniz noktalar telefonların açık ara en çok zorlandığı noktalar. Bununla bir iş bir şey yapmayı planlıyorsa unutsun onu. Ne yapacak nasıl bir senaryoda kullanacak bilmiyorum ama dediğim gibi zor.
Bunlara en az 5000 vereceğine aynasız büyük sensörlü küçük boyutlu bir fotoğraf makinesi gövdede veya lenste OİSli gerekirse yanına Gimbal. Bu ikili ile çok çok çok daha iyi sonuç alır.
Note Fujifilm XT3 var mesela (8000 sanıyordum 10000 olmuş.) (Vardır 6000-7000e iyi makina)
Uzun lafın kısası dediğin kriterlerde telefon boş iş. Hele hele videoda
60 fps önemli değil 30 da olur, sadece mobil bir cihazda olabilecek en iyisini arıyor, gsmarena diye bir siteden baktık düşük ışıkta XSmax daha başarılı gibi ama zoom ile ilgili birşey bulamadık. 1.5lik diyaframdan dolayı note 9a daha yakın gibiyiz şuan

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Harbiden ha...gsmarenadan bende baktım şaşırtıcı bir şekilde xs max düşük ışıkta daha az kalite kaybediyor.

İphoneların videoda ortalama en iyi olduğunu biliyordum ama düşük ışıkta bile note 9’u geçmesi beni iyice şaşırttı.

Bundan dolayı cevabımı değiştiriyorum: bütçe hiç sıkıntı değilse xs alsın arkadaş. Hatta imkanı varsa yurtdışından alsın çünkü Türkiye’de gereksiz bir şekilde pahalı bunlar.

Bazı arkadaşların dediği gibi kompakt bir kamera almak en mantıklısı olur ama illa mobil olacaksa cevabım iphone xs. Ha zoom önemli değilse xr alsın

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Demek istediğim xs max ve note9 ikiside 4k 60fps verir ama uzun süreli dayanım ve uyumluluk apple işlemcisi ve yazılımındadır samsung donanım ve yazılım olayında apple'dan fersah fersah geridir ayrıca gpu olarak tokat manyağı yapar ;).
Bazı insanlar kabul etmesede bir gerçek var apple yazılım ve donanım uyumu var ayrıca xsmax donanım olarakda çok başarılıdır.
Bir önceki yazdığım bir karışıklık oldu kesip biçerken karıştı aynı yazıyı iki sefer çıkartırken birini sileyim dedim ve yarısı çıktı o yüzden kocaman yazıyı komple sildim.
Burada kabul etmemiz gereken bir şey var xsmax bizim için biraz pahallı ama bu cihazı rahatlıkla alabilen insan için en iyi video,kamera,oyun kalitesi(çok güçlü gpu var android bunu 2/3 sene sonra belki yakalar) sunacak cihazdır. Bunu alıcağına bir şundan al demek biraz gariban felsefesi kaçıyor ;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
60 fps önemli değil 30 da olur, sadece mobil bir cihazda olabilecek en iyisini arıyor, gsmarena diye bir siteden baktık düşük ışıkta XSmax daha başarılı gibi ama zoom ile ilgili birşey bulamadık. 1.5lik diyaframdan dolayı note 9a daha yakın gibiyiz şuan
O zaman en mantıklı seçenek Note 9 ben hala diyorum onunla o iş olmaz.

Bana kalsa Donynin çok küçük boyutlu ( ama pahalı) rx serisi makinaları var. Hiç bir cihazda hayal ettiğini sonucu bulamayacaktır sonra hüsrana uğramasın. İyi araştırsın. Ha çok beklentisi yoksa ne ala

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Video performansını yüksek isteyen bir arkadaşım için önerilerinizi bekliyorum. Kendimin video ile çok işi olmadığı için çok bilgim yok ve sizlere danışmak istedim. Düşük ışık performansının en iyi olduğu uygun diyafram açıklığına sahip ve yüksek zoomda kaybın en az yaşandığı videoyu en iyi çekebilen cihazlar hangileri? Fiyat önemli değil
iPhone 5s al kesinlik apıl apıl elması var hemde note 9 çöp kalır yanında zamzung da neymiş sjsjsjsjsj

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
iPhone 5s al kesinlik apıl apıl elması var hemde note 9 çöp kalır yanında zamzung da neymiş sjsjsjsjsj

hdjfkglg :) reis o değilde en kötü iki parça yapılacaksa bile en kötü dslr+xr iphone alınır. Xr harika ya :)) çöp samsung note9 alınmaz.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
hdjfkglg :) reis o değilde en kötü iki parça yapılacaksa bile en kötü dslr+xr iphone alınır. Xr harika ya :)) çöp samsung note9 alınmaz.
O çözünürlükte film izleniyomu ?hayır 7000 tl verip o çözünürlükte telefon kullanmak kafama takıldı

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
O çözünürlükte film izleniyomu ?hayır 7000 tl verip o çözünürlükte telefon kullanmak kafama takıldı

Dostum vr olayı zaten hikaye onu geç bir telefonun en son lazım olacak yönü ekran çözünürlüğüdür... peki tamam sahte 2k çözünürlüklü samsungtan biraz düşük. Cep telefonunda ppi artınca daha iyi görmüyorsun sadece daha fazla batarya sarfiyatı ve işlemci yorma ve ısınma oluyor

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Mate 20pronun video yönünden artı ve eksiklerini kullanan ya da bilen birisi tarafsız olarak anlatabilir mi? 4k da 60 fps olmadığını biliyorum bu arada. Diğer cihazlara göre ne gibi farkları var?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Dostum vr olayı zaten hikaye onu geç bir telefonun en son lazım olacak yönü ekran çözünürlüğüdür... peki tamam sahte 2k çözünürlüklü samsungtan biraz düşük. Cep telefonunda ppi artınca daha iyi görmüyorsun sadece daha fazla batarya sarfiyatı ve işlemci yorma ve ısınma oluyor
Sahte 2k çözünürlük derken? Neresi sahte?

Ama tam haksız da değilsin;telefonda 2k ve 4k çözünürlük daha çok satmak için bir şey desek daha doğru olur(10gb ram gibi)

---- Mesajlar birleştirildi ----

2k çözünürlük sadece VR ve belli videolarda işe yarıyor. Sabit çözünürlüğü olmayan oyunlarda fps düşürüyor ve daha çok batarya sömürüyor. 1080 neyimize yetmiyor?

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Sahte 2k çözünürlük derken? Neresi sahte?

Ama tam haksız da değilsin;telefonda 2k ve 4k çözünürlük daha çok satmak için bir şey desek daha doğru olur(10gb ram gibi)

2k çözünürlük sadece VR ve belli videolarda işe yarıyor. Sabit çözünürlüğü olmayan oyunlarda fps düşürüyor ve daha çok batarya sömürüyor. 1080 neyimize yetmiyor?[/QUOTE\]rgb dizilimleri

Rgb dizilimleri farklı s.amoled'in biraz araştırın

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Mate 20pronun video yönünden artı ve eksiklerini kullanan ya da bilen birisi tarafsız olarak anlatabilir mi? 4k da 60 fps olmadığını biliyorum bu arada. Diğer cihazlara göre ne gibi farkları var?
Daha çeşitli video çekebilir. Örneğin geniş açıda video çekmek gibi...kalite olarak mükemmel diyemem. Huawei videolarda diğerlerine göre iyi sayılmaz. Mate 20 pro da buna dahil.

Video compare Huawei Mate 20 Pro vs. Samsung Galaxy Note9 vs. Apple iPhone XS Max - GSMArena.com

Eyvallah leand. Demek o yüzden ilk başta 1080p ayarlı geliyormuş. Bak bunu bilmiyordum ;)

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Note 9 la xr ın ekranlarına aynı anda bak bakalım bi sahtemi değilmi o zaman görürsün, biz gün boyu en çok telefonun ekranına bakıyoruz ben 7000 tl veripte ekranı note 9 dan fersah fersah geride olan bi telefon almam kimseyede önermem belki 750 dolara alınabilir ama 7000 tl lere kesinlikle alınmaz heleki note 9 5200 tl civarındayken

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Note 9 la xr ın ekranlarına aynı anda bak bakalım bi sahtemi değilmi o zaman görürsün, biz gün boyu en çok telefonun ekranına bakıyoruz ben 7000 tl veripte ekranı note 9 dan fersah fersah geride olan bi telefon almam kimseyede önermem belki 750 dolara alınabilir ama 7000 tl lere kesinlikle alınmaz heleki note 9 5200 tl civarındayken

Ben çözünürlük olarak daha iyi değil demedim ama çözünürlük meselesi kameradaki megapixel meselesi gibi boş bir şey ayrıca ben zaten fazla çözünürlük gereksiz güç tüketimi ve enerji sarfiyatı dedim. Ayrıca xr ekranında başka bir dünya özellik var yazılımsal olarak vede note9 5bin civarı yaptığı yerde xr 6450 tl eder diye düşünüyorum ;)

Daha çeşitli video çekebilir. Örneğin geniş açıda video çekmek gibi...kalite olarak mükemmel diyemem. Huawei videolarda diğerlerine göre iyi sayılmaz. Mate 20 pro da buna dahil.

Video compare Huawei Mate 20 Pro vs. Samsung Galaxy Note9 vs. Apple iPhone XS Max - GSMArena.com

Eyvallah leand. Demek o yüzden ilk başta 1080p ayarlı geliyormuş. Bak bunu bilmiyordum ;)

Çözünürlük düşürebilirsin ama bu görüntü kalitesinde düşme yapar her zaman sunduğu standart değere göre optimize edilir görüntü adam sana hd+ ile canlı parlak ve gerçekçi renklerin olduğu bir ekran sunuyor sana fullhd amoled ile başarılar ;)

Son düzenleme: