#Vestelvergisinehayır ! [ÖNEMLİ]

Bu konuyu okuyanlar

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Arkadaşlar bilindiği üzere yerli malına teşvik adı altında teknolojik ürünlere fahiş zamlar uygulandı. Sözde yerli malı (teknoloji özürlüsü) ürünlere teşvik için pahalı olan ürünler şimdi alınamaz hale geldi. İnternette karşılaştığım şu fotoğrafı paylaştım ve paylaşanlar var. Siz de aşağıdaki fotoğrafı Facebook tweeter instagram vs sosyal medya hedaplarınızda #vestelvergisinehayır hashtagi ile paylaşın büyüsün bu akım. Paylaşalım paylaştıralım.
1kP58B.png

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Vestel vergisi demek yanlış. Devlet her firmanın söylediğini yapmak zorunda değil. Sen halkını düşüneceksin bir firma vergi istiyoruz diye hadi bakalım diye vergi koyulmaz. Burada tamamen devletin suçudur.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Umarım tez zamanda batar :dirol:

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Grafikte yanlışlıklar var :mrgreen: asgari ücretle 30 gün değil 80 gün gibi birşey çalışılmalı :mrgreen: Abd için olan değerlerde kesin yanlıştır :mrgreen:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Görseli kendim tasarlamadım internette buldum fiyatlar ve hesaplar hakkında birşey diyemem. Vestel temsili burda vergiyi koyan devlet zaten . Yerli malı diyorlar ama çinden getirilen parçaların burda toplatılıp üstüne vestel logosu basmak yerli malı yapmıyor.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Otomatik çamaşır makinasınin yeni çıktığı dönemlerde ithal ürün külli yasaktı. 02 aman bizde Arcelik merdaneli makine üretiyordu.

Siemens Swamat çok tutan ama üretimden kalkmak üzere olan bir modeldi.
Almanlar Koç ile anlaşarak üretim bandını sattılar. üretim Türkiye'de yapılmaya başlayınca makine "yerli malı" oldu ve rahatça satıp alınmaya başladı.
Ar çelik-Beko 2100- 2600 modelleri bu yüzden çok sağlam ve halen kullanılan makinelerdir.
(Bizde birer tane var. 30 yıldır kullanıyoruz)
Yine Arcelik-Beko Leydi bulaşık makineleri ürün almak yerine üretim bandı alınarak burada üretilmiş makinelerdir.
Bunların hepsinde parça veya modül ithal edilip sadece montajı burada yapılmıştır.

cced3433784810018054e76ad2bc82ba.jpg

Şimdi aynısını elektronikte Vestel yapıyor.

Otoda da olacak olan bu. Ya Derindere üretimden kalkmış veya az satılan bir Toyota modelinin veya Çin modelinin üretim bandını getirecek "yerli oto" diye yutturacaklar.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Konu güncel arkadaşlar şu hastagi tt yapalım (Bu arada 3H Hareketi başlattı bu olayı)