Vestel'den yerli ürün atağı Vestelcell geliyor

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
amerika mallarına boykot yayılırken Türk ürünleri yeniden gözde oldu. Türkiye'nin en önemli markalarından Vestel de yeni bir yerli ürün için düğmeye bastı. Türk Telekom ile Vestel güçbirliği yaptı ve yıl sonuna varmadan Vestelcell geliyor.

Türk Telekom ve Vestel yerli ürün teşviği için ortaklaşa iş anlaşması yaptı. Şirketlerin yaptığı açıklamaya göre, Türk Telekom ile Vestel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Amerikan elektronik ürünleri yerine yerli ürünleri kullanma çağrısı'nın ardından iş birliğine giderek "Vestelcell" ürününü geliştirdi.

İki büyük firmanın güçlerini birleştirecek anlaşma kapsamında Vestel, bini aşkın mağazasında Vestel Venus akıllı telefonlarının satışını Vestelcell mobil iletişim markasıyla Türk Telekom altyapısı üzerinden gerçekleştirecek. Vestelcell ile Vestel Venus akıllı telefonlarının satışına yıl sonunda başlanması hedefleniyor.

Yerli üretim
Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, Türkiye ekonomisinin zor bir sınavdan geçtiğini belirterek, Türk Telekom olarak kendilerine düşeni her alanda yapmaya devam ettiklerini bildirdi. Dursun, şunları kaydetti:

"Ülke ekonomisine katma değer yaratacak, milli kalkınmayı hızlandıracak yerli ürün ve projelerimizle devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Bu kapsamda Türkiye'nin gurur kaynağı markalarından birisi olan Vestel ile iş birliğimizin ilk adımı olarak karşılıklı iyi niyet anlaşması imzaladık."

Vestelcell ne zaman geliyor?
Dursun, Türk Telekom ile Vestel iş birliği kapsamında ilk etapta sunacakları Vestelcell hatların, yıl sonundan itibaren bini aşkın Vestel mağazasında Vestel Venus akıllı telefonlarıyla cazip teklif ve avantajlarla satışa sunulacağını bildirdi. Elektronik ürün pazarında yerli ürünlerin daha çok tercih edilmesinin ülke ekonomisine güç katacağını vurgulayan Dursun, "Türkiye'nin milli değeri Türk Telekom yerli ve milli ürün ve teknolojileri üretme, destekleme, kullanıma sunma konularında üzerine düşen bütün sorumlulukları yerine getirerek sektöre örnek, devletine ve milletine destek olmayı kararlılıkla sürdürecektir." ifadelerini kullandı.

Vestel Müdürü : Yerli telefon Venüs ile...
Vestel Ticaret AŞ Genel Müdürü Ergün Güler de Türk Telekom ile yaptıkları iş birliğiyle tüketicilere yeni bir deneyim sunmayı hedeflediklerini belirtti. Vestel olarak sadece üretim yapmadıklarını, ülke ekonomisine de katkıda bulunduklarını aktaran Güler, şu değerlendirmelerde bulundu:

"2014'te üretmeye başladığımız Türkiye'nin ilk yerli akıllı telefonu Venus, bu açığın kapanmasında önemli rol oynuyor. Akıllı telefon üretim sürecimizde her zaman yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimize sunmayı hedefledik. Venus, her geçen gün kendini geliştirerek dünyadaki rakiplerine kafa tutuyor. Ürettiğimiz teknolojinin yanı sıra Türk Telekom ile yaptığımız bu iş birliğiyle tüketicilerimize artık katma değerli hizmetler de sunacağız. Türk Telekom altyapısını kullanacağımız Vestelcell, Venus akıllı telefonların tamamlayıcısı olacak. Türk Telekom ile yaptığımız bu yeni iş birliği dışa bağımlılığı azaltmak, teknolojide yerli alternatifler yaratmak adına ülke ekonomisi için çok büyük bir adım. Vestel olarak temennimiz, milletimiz yerli telefon kullansın, iletişimini bu toprakların gururu ürünlerle sürdürsün."

---- Mesajlar birleştirildi ----

İnşaALLAH iyi olur ama işin içinde tt varsa insan korkuyor, bugüne kadar soygunculukta sınır tanımayan tt insanı korkutuyor.

Benim tarife ve paket olarak istediğim akk'li (sınırsız interneti gece kullanılabilen) en az bin dk her yöne konuşma veren, 500 sms ve mms olan bir tarife veya paket :D vestele siparişim olsun :D:D:D fiyatı da 30-35 tl gibi bişey olabilir.

şöyle bir tarife olursa ve taahhütsüz olursa tadından yenmez :D

https://www.youtube.com/watch?v=-rhux8fYC7Y

Ekli dosyayı görüntüle 47669

...

Ekli dosyayı görüntüle 47669
...

...Ekli dosyayı görüntüle 47669

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Vestel bence çelişmeli artık

Ürünleri var ama çabuk bozuluyor bence kaliteyi arttırmalılar

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
759
Yerli diyorsan 2 bin liraya ürün satmayacaksın !

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
kampanya-bg-buyukgurur.jpg

... vestelcellden böyle bi tarife bekliyorum :)

Reaksiyon puanı
16,109
1250 dakika kiminle konuşursun? 1250 sms nasıl atarsın? 29 çok 20 yeter...

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Vestel nasıl Türk onuda anlamam hiç bir zaman.

Yaptığı telefonun işletim sistemi Amerikan, işlemcisi SD

Yaptığı TV'nin paneli veya işlemcisi yine Kore menşeili genelde. Smart yazılımı veya içinde ki yazılıma bağlı bir kaç uygulama Amerikan.

Laptop desen işlemcisi direkt Amerikan, işletim sistemi direkt Amerikan.

Beyaz eşya alacaksam da, gider Dünya devlerine kafa tutan Arçelik'den alırım, en azından 20-25 yıl geçse bile hala sorunsuz çalışıyor beyaz eşyaları.

Reaksiyon puanı
16,109
Vestel nasıl Türk onuda anlamam hiç bir zaman.

Yaptığı telefonun işletim sistemi Amerikan, işlemcisi SD

Yaptığı TV'nin paneli veya işlemcisi yine Kore menşeili genelde. Smart yazılımı veya içinde ki yazılıma bağlı bir kaç uygulama Amerikan.

Laptop desen işlemcisi direkt Amerikan, işletim sistemi direkt Amerikan.

Beyaz eşya alacaksam da, gider Dünya devlerine kafa tutan Arçelik'den alırım, en azından 20-25 yıl geçse bile hala sorunsuz çalışıyor beyaz eşyaları.
onlar Türkiye,Manisa'da üretilen ürünlere kullanılıyor Türk malı oluyor sen daha 555 entegresi ile devre yapmamışsın üretim sürecini eleştiriyon bu ticari bir iş her şeyi kendi yapması maliyetleri artırır diğerleri ile rekabet edemez kimse komple üretmiyor cpu,gpu,ram ve ekran üretimi özel parçaları sipariş etmek daha mantıklı.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
onlar Türkiye,Manisa'da üretilen ürünlere kullanılıyor Türk malı oluyor sen daha 555 entegresi ile devre yapmamışsın üretim sürecini eleştiriyon bu ticari bir iş her şeyi kendi yapması maliyetleri artırır diğerleri ile rekabet edemez kimse komple üretmiyor cpu,gpu,ram ve ekran üretimi özel parçaları sipariş etmek daha mantıklı.

O zaman Apple almayın Vestel alın demeyecek kimse, ikisinin arasında bir fark yok çünkü.

Reaksiyon puanı
16,109
anlamazdan gelme Vestel lcd üretiyor parçaları yazılımı alması standartlara uygunluk için ihraç edeceği zaman o ülke standartlara uyumluluk ister TSE de aynı şeyi ister yani element uydurmaya gerek yok Türkiye'de üretilen herşey Türk malıdır o zaman İsviçre saati de isviçre malı değil yüzde 80 çin malı olmuşlar...

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
anlamazdan gelme Vestel lcd üretiyor parçaları yazılımı alması standartlara uygunluk için ihraç edeceği zaman o ülke standartlara uyumluluk ister TSE de aynı şeyi ister yani element uydurmaya gerek yok Türkiye'de üretilen herşey Türk malıdır o zaman İsviçre saati de isviçre malı değil yüzde 80 çin malı olmuşlar...

Tartışılacak bir konu değil, Vestel gibi çok Türk firması var, Vestel'in torpili nedir onu anlamak lazım önce.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
TT'den farkı ne aynı altyapıysa yerliliği nerede? O zaman TT de yerli TT kullan

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
TT'den farkı ne aynı altyapıysa yerliliği nerede? O zaman TT de yerli TT kullan
Evet ne yazık ki aynı altyapıyı kullanacaklarmış ama tarife ve paketleri daha avantajlı olacakmış... Sanırım vestel telefon alan veya kullananlara özel ayrıcalıklar tanınacakmış.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Evet ne yazık ki aynı altyapıyı kullanacaklarmış ama tarife ve paketleri daha avantajlı olacakmış... Sanırım vestel telefon alan veya kullananlara özel ayrıcalıklar tanınacakmış.
Yani yerlilikle bir ilgisi yok bimcell pttcell ne kadar yerliyse bu da o kadar yerli olur.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
türktelekom olduğu sürece ben işe şüpheyle bakarım, ama en azından tarife ve paketleri biraz olsun avantajlı olursa iyi olur. Keşke Turkcell altyapısını kullansalardı, ama 2019 da zaten akk kalkacağı için yeni paket ve tarifeler bekliyorum. Bakalım hayırlısı.

Reaksiyon puanı
16,109
pamuk ellerini cebine atar alt yapıya yatırım yaparsa bakır kabloları fibere geçirirse düzgün işçilerle hiçbir sorun olmaz...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Vestel şurda 2019'a sayılı çok az bir gün kalmasına rağmen hala duyuru yapmadı, vestelcell ne zaman çıkacak belli değil :mad:
Karambole mi gitti acaba diye aradım sordum "çalışmalarımız devam ediyor" dediler... İyi de yılsonu demiştiniz, yılın son günlerindeyiz hala bir şey ortada yok ! :confused:

İnterneti de "LİMİTSİZ" olmaz ise vestelcell ölü doğmuş olur, burdan diyeyim... Yok ama limitsiz interneti olan bir mobil tarife veya paketleri olursa çok müşterisi onun kapısında bulunur. ;)

Asdf1989

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanki vestelcell yalan oldu. Internet sitesi bile satiliğa çıkmış. 600 bin dolara...
Screenshot_20190111-093230_Chrome.jpg

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Konu hortlamış, herhalde vestelcell mi çıktı ne ...? derken hüsran :(