Vestel Venüs Serisi

Bu konuyu okuyanlar

GetClose

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Vestelin Manisadaki fabrikasında üretidi diye biliyorum bu modeller de.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Telefon Türkiye de manisa da üretilmiş ve teknik servis i izmir dedir.
2-Venüs 5.0 v modelini kullanıyorum şu an 3g ile kullanımda 20 saat kullanım sunuyor.
Dahili hafıza 8gb yeterli kamera sony gibi gece çekimi net tek söyleyeceğiniz ağzınıza malzeme olacak şey ram in 1 gb ile sınırlanması o da 2015 mart ta yeni model ile giderilecek.
Ve telefonun işlemci hariç tüm üretimi Türkiye ye aittir yerlilik oranı %62 dir

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
tek söyleyeceğiniz ağzınıza malzeme olacak şey ram in 1 gb ile sınırlanması o da 2015 mart ta yeni model ile giderilecek.
Ve telefonun işlemci hariç tüm üretimi Türkiye ye aittir yerlilik oranı %62 dir

Sen teknoloji şirketiyim diye ortaya çıkacaksın yeni ürün piyasaya süreceksin hem donanımın 4 yıl öncesinin olacak hem de ülkende ürettiğin halde fiyatını etmeyecek etiketler koyacaksın ve de bataryanda made in china yazacak ve %62 yerli olacak ? Ben %62 yerli oranına inanmıyorum eğer gerçekten doğruysa o zaman bizi teknoloji ürünleri fahiş fiyata satıyor bizleri söğüşlüyorlar dediğimiz yabancı şirketlerin aslında insaflı davrandığını düşümeye başlayacağım '' bizim '' dediğimiz ve %62 yerli üretim yapan bi şirket böyle eski donanımlı cihazı milletine teknoloji diye yedirip böyle fiyat koyuyorsa sözün bittiği yerdeyizdir.

Nokia bile snapdragon 200 lü giriş seviye cihazlarını 300 TL den sokarken ürünlerinde Çinli malzeme kullanıp yerli üretim yapan '' bizim '' firmamız ne fiyatlar koyuyor...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bu cins telefonlar (vestel,türkcell vs) telefonlar benim ilgimi pek çekmiyor. Telefon dediğin Sony samsung apple gibi markalar olacak. (General mobile istisna, pek ilgimi çekmedi değil)

GetClose

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu cins telefonlar (vestel,türkcell vs) telefonlar benim ilgimi pek çekmiyor. Telefon dediğin Sony samsung apple gibi markalar olacak. (General mobile istisna, pek ilgimi çekmedi değil)

Telefon dediğin neden Sony, Samsung, Apple oluyor sadece onu anlayamadım pek. General Mobile'ın ilgini çektiğini söylemişsin. Peki General Mobile'ın Çin malı telefonları alarak sadece arka kapağına kendi markasını bastığını biliyormuydun? Mesela Genereal Mobile Discovery, gionee e3 markalı telefondur aslında. Vestel ise sadece Türkiye de ÜRETİLEMEYEN parçalar olan işlemci vb. parçaları dışardan almıştır. İkisini birbirine karıştırmayalım lütfen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkaşalr bu ilkyazım öncelikle çunu belirtmek isterim ben vestel venüs 5.0 inç ini kullanıyorum ve haklısınız rem ve bazı işlem özellikleri düşük ancak hızlı bükük ekramlı ve bna göre mütevazı bir fiyatı var hatta eskiden piyasmıza 900 lerden giren s3 lerden daha iyi kullanımıda rahat eğer telefonu gerçek yararı için kullanıyorsanız alabiliceğiiniz iyi telefonlarda n iyi

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Sen teknoloji şirketiyim diye ortaya çıkacaksın yeni ürün piyasaya süreceksin hem donanımın 4 yıl öncesinin olacak hem de ülkende ürettiğin halde fiyatını etmeyecek etiketler koyacaksın ve de bataryanda made in china yazacak ve %62 yerli olacak ? Ben %62 yerli oranına inanmıyorum eğer gerçekten doğruysa o zaman bizi teknoloji ürünleri fahiş fiyata satıyor bizleri söğüşlüyorlar dediğimiz yabancı şirketlerin aslında insaflı davrandığını düşümeye başlayacağım '' bizim '' dediğimiz ve %62 yerli üretim yapan bi şirket böyle eski donanımlı cihazı milletine teknoloji diye yedirip böyle fiyat koyuyorsa sözün bittiği yerdeyizdir.

Nokia bile snapdragon 200 lü giriş seviye cihazlarını 300 TL den sokarken ürünlerinde Çinli malzeme kullanıp yerli üretim yapan '' bizim '' firmamız ne fiyatlar koyuyor...
Kesinlikle benim yazcaklarimi yazmssn bizim ulkenin malı yurt dısindakinden daha pahali hadi dierleri yurtdısindan geliyo pahali olurda bu bizim ulkemizde ve daha pahali ozellikleri 600 tl anca eder ve sirf pili yuzunden bile almam onun yerine moto g lg g3 mini l90 g2 mini asus zenfone alirim

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Yıllardır beklenen ve olması gereken bir girişim Vestel'in yaptığı ama daha çok yol almaları gerekiyor. Özellikle cihazların tasarımında, birde keşke android'e o kötü arayüzü koymak yerine standart android ara yüzü içini ekleseler yerelleştirmeleri...

fatsaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Suan vestel 5.5 inch x modelini kullaniyorum fiyati onemli degil ozellikleride sadece %52 si yerli mal oldugu icin aldim ki okadarda kotu. Bir telefon degil

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
herkes gerekeni söylemiş.bize söyleyecek söz kalmadı.kısaca şunu söyleyeyim.fiyatını geçtim.donanım olarak,tasarım olarak hiç beğenmedim.FLY INTRUDER tasarım,donanım,fiyat olarak bu cihazlardan kat kat iyi.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Zenfone 5 / moto G / T50 gibi emsallerinin yaninda 0 kaliyor.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Telefona laf yok aslanım on numara biraz evvel güncelleme de geldi dur resmini koyacam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
5.0 aldım ama mesajlasınca arka plana foto koymak istiyorum olmuyor yardımcı olun..!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu bende aldım gayet memnunum ilk basta kaç saaaat sarj olacak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben bu telefonu yani 5.5 V modelini aldım. Ekranında LCD TV lerin ekranına dokununca oluşan dalgalanma ve gölgelenmeler olduğu için servise gönderdim. Telefonu aldıktan 1 gün sonra gönderdiğim servisten bana hiçbir yanıt gelmedi. Tam 2 haftadır telefon serviste ve bana hiçbir bilgilendirme yapılmadı. Aklını ve parasını seven bu telefonu almaz. Sosyal medyada çevremde herkese söylüyorum kimsenin mağdur olamamasını istiyorum. Ben paramın her kuruşunu bu kişilere haram ediyorum. Saygılar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben telefonu daha dün aldım. Yaşadığım üç sorun var, birincisi kamerada karıncalanma var. Yani onun bir adı var mı bilmiyorum ama beni çok rahatsız ediyor ne yaptıysam düzeltemedim. İkincisi resimlerin görüntü kalitesini düşürüyor. Ben eskiden Lg'nin ilk çıkan dokunmatiklerinden kullanıyordum onda bile resim kalitesi daha iyiydi. Üçüncü olarak da Google Play Music şarkıları bozuyor veya çalmıyor. Kimse bu sorunu yaşamamış herhalde çünkü hiç bir yerde çözümünü bulamadım.
Bellek vs. sorunum yok zaten onlardan pek anladığım söylenemez :D Şu üç sorun düzeltilse çok iyi telefon olacak benim gözümde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bedava versinler bence bukadar zavallı insanlar varken yazıklar olsun neyi eksik destekleyelim buyusun aynı ozelliklerde bir yabancı marka telefon en az 1500 tl bir düsünün siz uretseniz nasıl verirsiniz yeterli alt yapı daha yeni yeni, gelişen ulkemizi ayak ta alkışlıyorum başarılarının devamını diliyorum

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
bedava versinler bence bukadar zavallı insanlar varken yazıklar olsun neyi eksik destekleyelim buyusun aynı ozelliklerde bir yabancı marka telefon en az 1500 tl bir düsünün siz uretseniz nasıl verirsiniz yeterli alt yapı daha yeni yeni, gelişen ulkemizi ayak ta alkışlıyorum başarılarının devamını diliyorum
Haklısn tabi yerli malına destek vermeliyiz ama birde soyle dusun vestelden sogudum bu tellerden sonra o donanima asla o para verilmez birde asus zenfone gibi teller varken asla birde telefonda yeni bir firma nasl birden boyle bir fiyat veriyor anlams degilim birde kargo margo yok ve yerli uretici bize bu fiyata veremez !

mfunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizce bu telefon nasıl ? yani kaliteli mi sizce kullanışlı mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vestel venüs 5,0 v aldım konuşunca sesim karşıya iyi gitmiyior ne yapabilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Üçüncü olarak da Google Play Music şarkıları bozuyor veya
bENDE 5.0 X MODELİNİ YENİ ALDIM GENEL OLARAK İYİ TELEFON HIZLI GÜZEL ANCAK SES KALİTESİNİ BEGENMEDİM,ŞARKILAR NERDEYSE ANLAŞILMIYOR HIŞIRTI VE KARMAŞA HAKİM NETLİK YOK,STERİO ÖZELLİĞİNDENMİDİR NEDİR BU ÖZELLİĞİN KAPATILIP KAPATILAMAYACAĞINIDA BİLEMİYORUM.ŞU ANDA BENİM İÇİN EN BÜYÜK EKSİKLİK SES KALİTESİ VE NETLİĞİ.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vestel=pişmanlık

bu telefona iyi diyenler ya art niyetli yada hayatlarında ilk defa telefon kullanıyorlar.

10 gün önce bir hata yaparak Vestel Venüs cep telefonu aldım ama telefon hem çok kötü, hem de sorunlu. Ucuz çin malı replika telefonlardan hiçbir farkı yok. Telefon kendi kendine kapanma yapıyor, aramalarda ve mesaj gönderirken hata veriyor sürekli, şarjı hiç dayanmıyor ve ayrıca kamerası da çok kötü çekim yapıyor 8 mp yazıyor ama hiç alakası yok,malzemenin kalitesi sıfır.

kordonboylu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yerli malı diye hemen aldım telefonu sadece alo demek icin kullanan biriyim buna rağmen beni bile tatmin etmedi sürekli donüyor en elzem zamanda donmanın nesil bir şey olduğunu tahmin edersiniz.pili çıkarıp takmanın dısında yapacak bir şey yok fotograf kalitesi cok düşük.firmanin ilgisizliği cabası.ben sana demedimmi laflarını duymak istemiyorsanız uzak durun

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Kullanan arkadaşım var genel olarak memnun ama ekranda pixel hatası oluşuyor. Serviste bu genel bir problemdir diye belirtilmiş.

TurkuazPrusa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kardeşimde var hiçbir sorunlar karsılasmadık ama telefon cok agır