Vestel Venüs Serisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir kere türkiye nin teknoloji devi avrupa nın sayılı teknoloji firması telefon yaptım diye bu şekilde ortaya çıkmamalı ram olayı ve pil olayı gerçekten düşük snap 200 ü ve 400 artık kimse kullanmıyor açıkçası fiyatı 649 olanın 350 tl 450 tl arası olabilir 899 tl olanın fiyatı ise 600 tl ile 700 tl arası olması gerek 899 verdikten sonra üste 100 tl daha katarım s3 i9300 alırım bakarım keyfime KISACASI BU KALİTEDEKİ TELEFONLARA BU FİYATLAR ÇOOOOOOOOOOK YEMEYİN BİZİ KARDEŞİM ARÇELİKTE BİR ZAMANLAR TELEFON İŞİNE GİRDİ BAKIN NE OLDU the and...

GetClose

Asistan
Zenfone alanlara bak bakalım ne haldeler şimdi. Bİrsürü problem var discovery desen zaten Çinden hazır alınıp marka bastırılıyor. Vestel en azında cari açık konusunda ülkemize destek sağlar. Dışa bağımlılıktan kurtulabilmemiz için bence gayet büyük ve başarılı bir adım olmuş.

Ümitt

Profesör
İlk başlarda Discovery vb telefonlar çok güzel geliyordu gözüme. Fakat yazılım yönünden çok parlak olmadıklarını fark ettim zaten bazıları çok sıkıntılı olabiliyor. Bence alınmaz bu seri vestelin doğru düzgün yazılım vb destek verebileceğini sanmıyorum :)

Asteriks

Profesör
Türk malı olması dışında hiçbir özelliği yok.
Keşke Vestel Venüs serisine farklı şeyler ekleseydi.

GetClose

Asistan
İlk başlarda Discovery vb telefonlar çok güzel geliyordu gözüme. Fakat yazılım yönünden çok parlak olmadıklarını fark ettim zaten bazıları çok sıkıntılı olabiliyor. Bence alınmaz bu seri vestelin doğru düzgün yazılım vb destek verebileceğini sanmıyorum :)
Telefonu aldım kullanıyorum şimdilik gayet memnunum hiçbir sıkıntısı yok. Ayrıca ilk yazılım güncellemesi geldi bile :D Raportajlarda android L desteğini vermeyi düşündüklerini belirtmişlerdi zaten bu güncellemeden sonra inancım iyice arttı.

Ümitt

Profesör
Telefonu aldım kullanıyorum şimdilik gayet memnunum hiçbir sıkıntısı yok. Ayrıca ilk yazılım güncellemesi geldi bile :D Raportajlarda android L desteğini vermeyi düşündüklerini belirtmişlerdi zaten bu güncellemeden sonra inancım iyice arttı.
Discoveryde öyleydi ilk başlarda çok iyi güncelleme geliyordu sonradan kitkat betayı zor verdiler :)

Karargaht

Dekan
Telefonun fiyatı konusunda bence yapılabilecek çok şey yok. Vestel bu modelleri kendi Türkiye de üretmediği bildiğim kadarıyla. Vestel merkezimizde üretildi diyorlar ama bunların ceo'su ilk modellerden sonra gelecekler büyük çaplı yerli olacak ve Manisade ki tesisilerimizde üretilecek demişti.

Yani, Çinde üretip, bi kaç ucuz malı Vestel kendi yapıp en önemli omurga kemikleri yabancı olduğu için, vergi yönünden Vestel'in fiyata bi etkisi olacağını düşünmüyorum.

Ancak gelecek modellerde de bu fiyat politikası uygulanırsa, işte o zaman sorgulanır.

pinterest

Profesör
Haydi bir kerecik affedelim ilk cihaz serisi.Peki ya adam gibi devam edemezse bu seri.Türk pda/pc firmaları bir elin parmakları kadar var ancak.Sen iyi bir başlangıç ve devam süreci getiremezsen kim getirecek.Ayrıca bu telefonu ve bu ülkenin telefonunu almak için bir ayrıcalık bir farklılık yapmalı.Her şey koy kutuya seri üretim ile göndermeyle bitmiyor.İbretlik bir üretim yapmalı yoksa çinden getirdiği(general mobile,dark evo,piranha,casper) ya da çinde üretilen telefonların tasarımını aynen taklit ederse bir albenisi kalmaz.

GetClose

Asistan
Vestelin Manisadaki fabrikasında üretidi diye biliyorum bu modeller de.

kadir ion

Asistan
Telefon Türkiye de manisa da üretilmiş ve teknik servis i izmir dedir.
2-Venüs 5.0 v modelini kullanıyorum şu an 3g ile kullanımda 20 saat kullanım sunuyor.
Dahili hafıza 8gb yeterli kamera sony gibi gece çekimi net tek söyleyeceğiniz ağzınıza malzeme olacak şey ram in 1 gb ile sınırlanması o da 2015 mart ta yeni model ile giderilecek.
Ve telefonun işlemci hariç tüm üretimi Türkiye ye aittir yerlilik oranı %62 dir

İSS-1

Doçent
tek söyleyeceğiniz ağzınıza malzeme olacak şey ram in 1 gb ile sınırlanması o da 2015 mart ta yeni model ile giderilecek.
Ve telefonun işlemci hariç tüm üretimi Türkiye ye aittir yerlilik oranı %62 dir
Sen teknoloji şirketiyim diye ortaya çıkacaksın yeni ürün piyasaya süreceksin hem donanımın 4 yıl öncesinin olacak hem de ülkende ürettiğin halde fiyatını etmeyecek etiketler koyacaksın ve de bataryanda made in china yazacak ve %62 yerli olacak ? Ben %62 yerli oranına inanmıyorum eğer gerçekten doğruysa o zaman bizi teknoloji ürünleri fahiş fiyata satıyor bizleri söğüşlüyorlar dediğimiz yabancı şirketlerin aslında insaflı davrandığını düşümeye başlayacağım '' bizim '' dediğimiz ve %62 yerli üretim yapan bi şirket böyle eski donanımlı cihazı milletine teknoloji diye yedirip böyle fiyat koyuyorsa sözün bittiği yerdeyizdir.

Nokia bile snapdragon 200 lü giriş seviye cihazlarını 300 TL den sokarken ürünlerinde Çinli malzeme kullanıp yerli üretim yapan '' bizim '' firmamız ne fiyatlar koyuyor...

MrSmoke

Dekan
Bu cins telefonlar (vestel,türkcell vs) telefonlar benim ilgimi pek çekmiyor. Telefon dediğin Sony samsung apple gibi markalar olacak. (General mobile istisna, pek ilgimi çekmedi değil)

GetClose

Asistan
Bu cins telefonlar (vestel,türkcell vs) telefonlar benim ilgimi pek çekmiyor. Telefon dediğin Sony samsung apple gibi markalar olacak. (General mobile istisna, pek ilgimi çekmedi değil)
Telefon dediğin neden Sony, Samsung, Apple oluyor sadece onu anlayamadım pek. General Mobile'ın ilgini çektiğini söylemişsin. Peki General Mobile'ın Çin malı telefonları alarak sadece arka kapağına kendi markasını bastığını biliyormuydun? Mesela Genereal Mobile Discovery, gionee e3 markalı telefondur aslında. Vestel ise sadece Türkiye de ÜRETİLEMEYEN parçalar olan işlemci vb. parçaları dışardan almıştır. İkisini birbirine karıştırmayalım lütfen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkaşalr bu ilkyazım öncelikle çunu belirtmek isterim ben vestel venüs 5.0 inç ini kullanıyorum ve haklısınız rem ve bazı işlem özellikleri düşük ancak hızlı bükük ekramlı ve bna göre mütevazı bir fiyatı var hatta eskiden piyasmıza 900 lerden giren s3 lerden daha iyi kullanımıda rahat eğer telefonu gerçek yararı için kullanıyorsanız alabiliceğiiniz iyi telefonlarda n iyi

TechnoYoung

Profesör
Sen teknoloji şirketiyim diye ortaya çıkacaksın yeni ürün piyasaya süreceksin hem donanımın 4 yıl öncesinin olacak hem de ülkende ürettiğin halde fiyatını etmeyecek etiketler koyacaksın ve de bataryanda made in china yazacak ve %62 yerli olacak ? Ben %62 yerli oranına inanmıyorum eğer gerçekten doğruysa o zaman bizi teknoloji ürünleri fahiş fiyata satıyor bizleri söğüşlüyorlar dediğimiz yabancı şirketlerin aslında insaflı davrandığını düşümeye başlayacağım '' bizim '' dediğimiz ve %62 yerli üretim yapan bi şirket böyle eski donanımlı cihazı milletine teknoloji diye yedirip böyle fiyat koyuyorsa sözün bittiği yerdeyizdir.

Nokia bile snapdragon 200 lü giriş seviye cihazlarını 300 TL den sokarken ürünlerinde Çinli malzeme kullanıp yerli üretim yapan '' bizim '' firmamız ne fiyatlar koyuyor...
Kesinlikle benim yazcaklarimi yazmssn bizim ulkenin malı yurt dısindakinden daha pahali hadi dierleri yurtdısindan geliyo pahali olurda bu bizim ulkemizde ve daha pahali ozellikleri 600 tl anca eder ve sirf pili yuzunden bile almam onun yerine moto g lg g3 mini l90 g2 mini asus zenfone alirim

REDFOKS

Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Ϝ ϓ ſ Ϟ
Yıllardır beklenen ve olması gereken bir girişim Vestel'in yaptığı ama daha çok yol almaları gerekiyor. Özellikle cihazların tasarımında, birde keşke android'e o kötü arayüzü koymak yerine standart android ara yüzü içini ekleseler yerelleştirmeleri...

fatsaf

Üyecik
Suan vestel 5.5 inch x modelini kullaniyorum fiyati onemli degil ozellikleride sadece %52 si yerli mal oldugu icin aldim ki okadarda kotu. Bir telefon degil

murat25

Asistan
herkes gerekeni söylemiş.bize söyleyecek söz kalmadı.kısaca şunu söyleyeyim.fiyatını geçtim.donanım olarak,tasarım olarak hiç beğenmedim.FLY INTRUDER tasarım,donanım,fiyat olarak bu cihazlardan kat kat iyi.

stat counter