Vestel DOT890 TTNET Format sorunu yardım..!!!!

Bu konuyu okuyanlar

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Arkadaşlar başlık açık...

Flash bellekten win7 ve ya xp kurmaya çalışıyorum bir türlü boot olmuyor... Biosdan sonra içinde kurulu işletim sistemi de açılmıyor..

Bunun sorunu nedir bir türlü çözemedim yardım lütfen....

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Aslında sorunumu 3 - 5 gün önce çözdüm anlatmak şimdiye kısmetmiş :D

* Netbok'un içini açtık 2-3 orasına burasına dokandık sonra bir baktık netbook açıldı :scared:

* Sonra taşınabilir HDD yardımıyla format attım. Tabi bu arada xp elimiz alışkın olduğu için hiç yönergelerimi okumadan format ve bir baktım windows üzerine windows kurmuşum :D Disk tek parça olduğu için ve kurulum dosyaları önceden yüklendiği için biçimledirmeme izin vermiyormuş :D

*En sonunda linux mint üzerinden biçimlendirdim ve ikiye böldüm. Daha sonra usbden yükleme yollarını aramaya başladım

*WinSetupFromUSB_1-0-beta7 programı yardımı ile usbden xp kurdum...

*** Gıcık netbook 2 günümü aldı :hammer:

Uni_acrep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayırlısıda en azından dvd veya cd sürücün yokmuydu :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Hayırlısıda en azından dvd veya cd sürücün yokmuydu :D

Biraz geç olacak ama cevabı vereyim. NetBooklarda genelde cd/dvd oynatıcı olmaz. Yanımda da Taşınabilir cd/dvd yoktu. Mecburen böyle yapmak zorunda kaldık. :)

musti__2905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl kurdunuz söylermisiniz

--- Mesaj Güncellendi ---

acil

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
nasıl kurdunuz söylermisiniz

--- Mesaj Güncellendi ---

acil

Buyrun.
43097024.png

98363327.png

Winsetupfromusb V1.0-Beta7 (Usb'den Format Programı) Kurma Talimatı:

1- Öncelikle çoklu sistem kurulumu yapacaksanız usb belleğniz 4Gb veya üstü olamalı;
menüden RMPreb usb yi seçin...
2- Alt menüden winpeve2/winpeve3 NTFS(kesinlikle bu kutucuğu işaretleyin aksi taktirde pc ye kurulum aşaması diğer kutucuklarda yavaş olur) seçip 6Prepare tuşuna basıp usb belleğimize format atalım...(volume kutucuğuna isteğe bağlı olarak usb belleğe isim verelim)işlem sonlandıktan sonra exit demeyi unutmayın.
3- Bu bölümde usb belleğe xp, vista veya win7 kurulumum aşamasını göreceksiniz.Hangisini kurmak istiyorsanız ilgili kutucuğu seçin.
eğerki elinizde İSO uzantılı kalıp dosyalar varsa , ultra iso programını indirip kurun ve iso kalıp üzerinde sağ tuş yapıp mount to
drive seçeneğini işaretleyip sanal sürücüye ekleyin.(programın ayarlar bölümünden 2 adet sanal sürücü ayarı yapmayı unutmayın)VE yüklenecek dosya yolu olarak ilgili menüde ilgili sanal sürücü yolunu gösterin.
4- Son aşama GO tuşuna basın ve yüklenmesini bekleyin.ok
5- Kuracağınız pc yi biostan veya boot menüden usb ile başlatın(Genelde Asus anakartlarda F8 ,Gigabyte F12; değişkenlik gösterebilir).Çıkan menüden kuracağınız işletim sistemini seçin.
Gerekli yönergeleri izleyin.
Bu kadar tüm arkadaşlara kolay gelsin...

Tüm biligisayarlara format atabiliyorum format atacağım bilgisayarın anakartı usb den format atmayı desteklesin veya desteklemesin fark etmiyor şayet anakart usb destekliyor ise açılışta boot ekranını getiryorum ve usb seçip gelen ekrandan kurmak istediğim sistemi seçip format işlemine başlıyorum, eğer anakart usb'den formatı desteklemiyorsa belleği bilgisayara takıp yeniden başlatıyorum ve biosa girip boot menüsünden hdd boot bölümünde usb belleğimde göründüğü için hdd yerine usb'yi seçiyorum. Böylelikle format işlemini gerçekleştiriyorum.

Şimdi gelelim programın kullanımına usb belleğimizi bilgisayarımızın herhangi bir usb girişine takıyoruz daha sonra programı rardan çıkarttıktan sonra WinSetupFromUSB_1-0-beta7.exe çalıştırıyoruz karşımıza gelen ekrandan ilk olarak RMPreyUSB tıklayıp 3 BOOT OPTIONS bölümünden tercihimizi yapıyoruz çoklu sistem atıcaksak ilk seçeneği seçiyoruz tekli bir sistem kuracaksak sisteme göre diğerlerinden birini seçiyoruz hemen alttaki 4 FİLE kısmında hiçbir tercih yapmamıza gerek yok orası otomatik olarak ilk seçeneğimize göre işaretlenecektir ve exıt deyip çıkıyoruz ana ekranda usb belleğimize atacağımız sistemlerin klasörlerine ilgili yerlerinden göstererek GO'yu tıklıyoruz ve belleğimize sistemlerimiz atılmaya başlamış oluyor.
Kullanmak isteyen arkadaşlara hayırlı formatlar.
Kaynak:
http://www.turkishajan.com/windows/winsetupfromusb-v10-beta7-usbden-format-programi-99325.html