Vestel 43FB7500 smart tv

Bu konuyu okuyanlar

yupe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu Ürünü kullanan var mı? Artı ve eksi yönlerinden bahsedebilirseniz iyi olur.

yupe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Soru bayaaaa bi ilgi görmüş :)

mdeniz33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temmuz 30da aldım 43fb7500 çerçeve tasarm gayet güzel servs getrdi kurdu herşwy gayet hoş AMA HAREKETLİ CSİMLERİ KÖTÜ GÖSTERİYOR HER ZÖN OLMUYOR ARIZALI GALİBA MİDEMİ BULANDRDI ARADM VESTELİ SERVS GELECEM DEYİP 2DEFA GELMEDİ EN SON ARADM MAHKEMEYW VERWCEĞİMİ SÖYLEDM BAKALM YARIN GELECEK İNŞ.KESİNLİKLE İADE EDECEĞİM GALİBA BNM ŞANSMA ARIZALISI DENK GELDİ AMA UMRUMDA DEĞİL İADE EDECEĞM VE BRDAHA VESTEL TERCH ETMEYECĞM.

yupe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Temmuz 30da aldım 43fb7500 çerçeve tasarm gayet güzel servs getrdi kurdu herşwy gayet hoş AMA HAREKETLİ CSİMLERİ KÖTÜ GÖSTERİYOR HER ZÖN OLMUYOR ARIZALI GALİBA MİDEMİ BULANDRDI ARADM VESTELİ SERVS GELECEM DEYİP 2DEFA GELMEDİ EN SON ARADM MAHKEMEYW VERWCEĞİMİ SÖYLEDM BAKALM YARIN GELECEK İNŞ.KESİNLİKLE İADE EDECEĞİM GALİBA BNM ŞANSMA ARIZALISI DENK GELDİ AMA UMRUMDA DEĞİL İADE EDECEĞM VE BRDAHA VESTEL TERCH ETMEYECĞM.
Son durum ne? Ürün değişimi oldu mu? Birde bu sorun size mi denk geldi yoksa bu modellerde bu problem var mı?

mdeniz33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İade ettim buhaftaiçi parann hesabma yatacağı söylendi.
Servis milyonda bir olan bir hata oda size denkgelmş dyor ama inanmıyorum.
10defa aradm veateli 4-5kezde servisle görştüm çok başm ağrdı vestel almayacağm bdaha samsung alacağm

mdeniz33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu led tvlerde sanal HZ gerçek HZ olayı varmş bunun hakkında bilgisi olan varmı?

yupe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu led tvlerde sanal HZ gerçek HZ olayı varmş bunun hakkında bilgisi olan varmı?
Normalde panel yenileme hızı 50 hz olan ürünler yazılımla 100 veya 200 hz ye çıkartılabiliyor, o yüzden bütün firmalar kendi hzlerini yazarken farklı adlarla yazıyor : cmr veya mcı gibi kısaltmalar kullanılıyor. Gerçek Hz değerlerini google da aratmanız gerekiyor.

mdeniz33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçek hz değeri 100hz 43” 46-49" dahli wifili pcye kablosz bağlayablceğm şık 2bntl cvarı

bi tv bulamadm gtti :))

yupe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Full hd den ziyade 4k ürünlere bakarsanız, panel gerçek yenileme hızı konusunda içiniz daha rahat olur.

mdeniz33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4K olunca panel yenileme hızı farklımı oluyor anlamadm açklayablrmsnz tşk

yupe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu tarz ürünlerde panel yenileme hızları 1000hz lere çıkıyor, kaldı ki 4k görüntü kalitesinde 50hz lik ekranlar oldukça fazla sırıtır. Baska bir açıdan da bakarsak şuanki teknolojiyle 50hz lik paneli yazılımla en fazla 150 veya 200 hz ye çıkartabiliyorlar, genel olarak 4k tv lerin yenileme hızları 1000 hz civarı olduğu için, yukarıda bahsettiğimiz gibi kalitesiz panel kullanma ihtimali oldukça düşüyor.

yupe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Burayı biraz daha eşeliyim :) yakın zamanda bu tv yi alıp deneyen oldu mu?