Vestel %100 yerli mi ?

Bu konuyu okuyanlar

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar başlıkta dediğim gibi %100 yerlimi televizyonların panellerini kendimiz üretiyoz demişti ama duyduğuma göre panelleri lg ve samsungdan alıyomuş bi bilginiz varmı?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Panel üretiyoruz derken belki belli bir model için üretiyor olabilirler ama bahsi geçen firmalar tek seferde binlerce panel üretiyorlar. Kendi ürettiğinden daha ucuza alabildiği ürün varken üretim yapmaları çok mantıklı gelmiyor.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
benim bildiğim ülkemizde lcd panel üreten firma yok onların kendimiz üretiyoruz dediği sizin dediğiniz gibi diğer panel üreticilerden temin etmek lcd yi geç tüplü tvde bile içini açınca dışındaki markayı yazan yerli tv görmedimki lcd yapsınlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
%100 olduğunı sanmıyorum.İlla ki yabancı bi hissedar vardır ancak hisselerin çoğunluğu ve yönetim Zorlu Holdingin elinde.

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
çok büyük bir yatırım olduğunu ve ortak yada destek bulamadığı için bu fırsatı Türkyenin kaçırdığından yakınıyordu üç beş sene önce, hatta dünyada 3. panel üreticisi olacaktık falan demişti yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar şimdi sessiz sedasız böyle bi yatırım yapmış olamaz

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Zamanında Devletten destek istemişlerdi Ülkemizdeki Tv üreticileri Lcd Panel üretilecekti.
Ama pek olumlu bakılmadı.Bu nedenle lcd panel hariç tv lerin kartlarıda yerli.
Ayrıca Ülkemizde Yarı iletken Teknolojiside yok.Bunlarda yurt dışından geliyor.

Yani montaj ve dizayn,yazılımların bazıları yerli.