Verilen internet hızım neden düştü?

Bu konuyu okuyanlar

Düşükİnsan

Asistan
Reaksiyon puanı
27
2019 yaz ayında 8 megabit'ten 16 megabit'e yükseltmiştik bize Hattınıza yalnızca 12 megabit tanıyabiliriz demişlerdi.Gayet rahat rahat kullanıyorduk fakat 3 gündür internet bağlantımız yok İstanbulda şiddetli rüzgar yüzünden bağlantımız koptu.Bugün ben okuldayken Türk Telekom'dan gelmişler adsl kutusunu değiştirmişler ve modemimizi değiştirmemizi önermişler,Modem sadece 8 megabit destekler demişler fakat ben dosya indirirken 1.2 mb/sn görmüştüm ve genellikle böyleydi?
Şimdi ise adsl durumumun fotoğrafını bırakıyorum sizce Müşteri hizmetlerini aramalıyım 16 megabit'ten 8 megabit'e düşürdükleri için?
Hız Testi Sonucum burada mevcuttur.
Şuan ki mevcut adsl bilgilerim;
adsl.PNG

Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan modem'de görünen ulaşılabilir hız durumum;

ulaşılabilir.PNG

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Müşteri hizmetlerini arayıp yükselttirebilirsiniz. Eğer altyapı sinyali karşılayabiliyorsa yükseltirler ama karşılayamazsa yükselttikleri anda bağlantınız kopar, ben önceki evde 4 Mbps üzerine çıkmayı denediğimde bağlantı kopmuştu TT elemanları gelip kabloları kurcalamaya başladılar, durumu söyledim daha sonra santrale gidip düzenleme yaptılar tekrardan gelip altyapının 8 Mbps için gerekli sinyali karşılayamadığını ve bu yüzden 4 Mbps üzerine çıkmamam gerektiğini söylediler. Şimdiki evde 8 Mbps üzerine çıkamıyorum, bu yüzden 8 Mbps'lik tarifeye geçiş yaptım.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Adsl2+ 24 Mbps'e kadar hız demek.

Ama burada DSLAM kutusuna olan mesafe önemli

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Senin aldığın hizmet 12 mbps ise sen ona göre para ödüyorsun tabiki arayıp hakkını arayacaksın baktın çözemiyorlarsa fiyatıda ona göre düzenlesinler..

Düşükİnsan

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Adsl2+ 24 Mbps'e kadar hız demek.

Ama burada DSLAM kutusuna olan mesafe önemli
DSLAM Kutusu 250m uzağımızda bulunuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin aldığın hizmet 12 mbps ise sen ona göre para ödüyorsun tabiki arayıp hakkını arayacaksın baktın çözemiyorlarsa fiyatıda ona göre düzenlesinler..
Bu akşam arayacağım.Sözleşmem 2021'e kadar eğer 12 mbps veremezlerse 8 mbps kullanıp 16 mbps kullanmaya devam etme gibi bir durum olur mu?