Vdsl Modem

Bu konuyu okuyanlar

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Merhaba arkadaşlar internet tarifemin sona ermesi ve superonline firmasının yüksek fiyat artışı sebebi ile turknet 35mbps vdsl tarifesine geçtim.Fakat vdsl destekli bir modeme sahip değilim.Biraz bakındım vdsl modemlere fakat şikayet almayan vdsl modem neredeyse hiç yok.Sizlerin kullandığı veya performansını iyi bildiğiniz modemler varsa tavsiye eder misiniz

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
hem hesaplı hem iyi bir cihaz olduğu çokça söyleniyor: Airties 5650. İkinci elleri de mevcut ucuza.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
hem hesaplı hem iyi bir cihaz olduğu çokça söyleniyor: Airties 5650. İkinci elleri de mevcut ucuza.
Öncelikle çok teşekkür ederim bilginlendirmeniz için.Modem güzel her yerde iyi yorumlar var fakat almışken 5ghz destekli ileriye dönük bir modem almış olmak istiyorum.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar en az şikayet alan ve memnuniyetin yüksek olduğu modeller arasında bir kaç tanesini paylaşmak istiyorum.Benim için önemli olan tam hız alayım, ısınma ve koplama olmasın bir de wifide problem çıkartmasın yeterli, diğer özellikleri çok fazla önemsemiyorum siz bunlardan hangisini tavsiye edersiniz veya alternatif önerebileceğiniz modemler var mı?

TENDA V300 4 PORT 10/100 300MBPS KABLOSUZ VDSL2 MODEM ROUTER

Huawei HG630a VDSL/ADSL 4 Port 300 MBPS Fiber Vdsl2/Adsl2+ Modem

TP-LINK TD-W9970 300Mbps Fiber Modem/Router,EWAN, VPN, Ebeveyn Kontrolü, VDSL, ADSL2+, USB port

Lınksys X6200 Ac750 Vdsl 4 Port 2.4 Ghz Ve 5 Ghz Wi-Fi Modem Router X6200

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ucuz olsun diyorsan tenda al, yok çok sağlam olsun diyorsan linksys alabilirsin. linksys modemler iş için yapılırlar genelde ve o yüzden sağlam üretilirler, ama pahalı oluyolar biraz :)

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
ucuz olsun diyorsan tenda al, yok çok sağlam olsun diyorsan linksys alabilirsin. linksys modemler iş için yapılırlar genelde ve o yüzden sağlam üretilirler, ama pahalı oluyolar biraz :)
Evet kararsız kaldım açıkcası, linksys alsam teknik destek noktasında problem yaşar mıyım acaba

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bu arada tplink ve tenda neredeyse birebir aynı model ve tplinkinde uygun fiyata internette satışını buldum.Birde bu modemin TP-LINK TD-W9970V3 diye telekomun verdiği bir versiyonu bulunuyor.Acaba telekomun verdiği versiyon sınırlandırılmış versiyon olabilir mi

TP-LINK TD-W9970 300 MBPS VDSL2 MODEM

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet kararsız kaldım açıkcası, linksys alsam teknik destek noktasında problem yaşar mıyım acaba
linksys dediğim gibi iş için olur ve genelde ingilizce bilmek gerekir, servisleri ile görüşürken (bi yorumda öyle yazıyordu) :) bende adsl modemi var, yedek olarak kullanıyorum ve sorunsuz çalışıyor ama servis konusunda hiç işim olmadı açıkçası.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
tenda ve tplink kullanmadığım için fazla bi şey söylemeyeyim. ama zyxel, linksys ve airties kaliteli markalardır.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Linksys gayet güzel ama teknik destek sıkıntısı oluşabileceği için ondan vazgeçiyorum.Çok fazlada uğraşmak istemiyorum bu modemi alacağım inşallah pişman olmam.İlgi ve bilgilendirmelerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Tam modemi almak üzereyken modemle ilgili çok fazla bozulma şikayeti olduğunu öğrendim o kadar parayı bozulma ihtimali yüksek olan bir modeme vermek istemiyorum.Tekrar bir araştırma yaparken ilginç şekilde fiyatı çok düşmüş ürünler buldum.Şu an bu 3 modem arasında kaldım bir sitede karşılaştırma yaptım yaptım birbirinden farklı özelliklere sahip ürünler fakat bu terimleri ben çok fazla anlamıyorum.Rica etsem sizde bakabilir misiniz.

Linksys XAC1200-EK AC1200 4 Port Dual-Bant Smart Wifi Wireless

LINKSYS X6200 300MBPS-433MBPS VDSL DESTEKLİ KABLOSUZ-AC 4 PORT ADSL2+ MODEM

TP-Link TD-W9970 300Mbps Kablosuz N USB VDSL2 Modem Router

Karşılaştırma Linki

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

ikinci elleri de sağlam oluyor bu modemlerin, eğer içi açılmamışsa... Çünkü bunların içini açmak da zor, özel vidalar kullanıyolar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
TP-Link iyi markadır alınır Airtiesten de iyi.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar modem elime ulaştı ve yeni internet servisim bağlandı.Fakat modem kurulumuna geçtiğimde fark ettim ki modem arayüzünde başka bir kullanıcının bilgileri var yani vatan bilgisayar sağolsun iade bir ürünü bana satmış.Bunun üzerine modemi iade ettim.Bu arada iade etmeden önce test etmekte istedim ve 2.4 ghz de gayet verimli olduğunu fakat 5 ghz de evin diğer odasına geçtiğimde bağlantının resmen sıfıra indiğini gördüm.Bu sebeple modemi değişim yapmak yerine iade ettim.Yani tekrar modem arayışı içerisindeyim.Bana 2.4 ghz de problem yaşatmayacak ve 5 ghz de en azından evimin içerisinde çekecek bir modem önerebilir misiniz lütfen

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
5GHz de öyle araya duvar girerse çekmez modemden değil...

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
5GHz de öyle araya duvar girerse çekmez modemden değil...
Evet bunun için router lazım fakat 2.4 ghzde bile çekim alanı beni üzdü açıkcası superonline'ın verdiği huawei modemi kullanıyorum şuan antensiz olmasına rağmen çekim gücü o modeme göre gayet iyi.Fakat o modemi de yakın zamanda iade etmem gerekiyor.Acilen iyi bir modem almam gerekiyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
telefonu kullanıyorsan uyan modem yok gibi...

Mamodu Niyank

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Evet bunun için router lazım fakat 2.4 ghzde bile çekim alanı beni üzdü açıkcası superonline'ın verdiği huawei modemi kullanıyorum şuan antensiz olmasına rağmen çekim gücü o modeme göre gayet iyi.Fakat o modemi de yakın zamanda iade etmem gerekiyor.Acilen iyi bir modem almam gerekiyor.

ne yaptın alabildinmi modem

Benim gözüm gönderdiğin tenda da ama bilemiyorum.
Tenda V300 4 Port 10/100 300mbps Kablosuz Vdsl2 Modem Router - n11.com

Mamodu Niyank

Asistan
Reaksiyon puanı
2
malesef internetim fiber değil altyapı desteklemiyor eski bina olduğundan mahallede varoş :D benim sıkıntım ev iki katlı mmodem aalt katta ben üst kattayım ve internette çekim gücü yaşıyorum.Modemim çok eski 5-7 yıllık olması muhtemel anteni filan yok.Şimdi attığım linkteki modemin övülen tek yanı çekiim alanı geniş,o yüzden soruyorum sizlere ; bana çekim alanı geniş bir modem lazım önerebilirmisiniz?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
malesef internetim fiber değil altyapı desteklemiyor eski bina olduğundan mahallede varoş :D benim sıkıntım ev iki katlı mmodem aalt katta ben üst kattayım ve internette çekim gücü yaşıyorum.Modemim çok eski 5-7 yıllık olması muhtemel anteni filan yok.Şimdi attığım linkteki modemin övülen tek yanı çekiim alanı geniş,o yüzden soruyorum sizlere ; bana çekim alanı geniş bir modem lazım önerebilirmisiniz?
o zaman vdsl modemlerden alabilirsin önceki sayfada ki modem de olur bizim ki hg253s onun alternatifi çok kazık oluyor modem yerine ap yada router da olur ap olursa kablo ile ona gir ondan wifi al.

Mamodu Niyank

Asistan
Reaksiyon puanı
2
sıkıntı modemde eve gelen değer 16 mpbs modemin aldığı 6 mbps imiş türktelekom çalışanının bana dediğine göre.Modem ssatmak için aramışlardıda.Modem gözüme batıyodu ama masrafa girmeyek dedik kaçış yok o para çıkacak :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ap al 50-60'a 3-5 metre cat5 ile üst kata çek ondan kullan wifiyı...
axess point =ap.